plúcne choroby

Príspevok v téme: plúcne choroby
vysoka

V novembri 08 mi CT preukázal prítomnosť nodulusu veľkosti 3krát6 mm na spodnej časti pravého pľúcneho laloka. Odborná lekárka sa vyjadrila, že na liečbu v tomto štádiu sa "nič nedáva", aby som prišla o pol roka. Mne sa však stav nezlepšuje, naopak, už mám pocit zhoršenia - pocit nepohody a občasného pobolievania v krajine pľúc, na obidvoch stranách, nehovoriac o psychickej nepohode. Mám 59 rokov, som absolútna nefajčiarka, nepohybujem sa v toxickom /zadymenom/ prostredí, vrodine nikto netrpel na ochorenie pľúc. Prosím o pomoc, prípadne o radu: naozaj neexistuje liečba takéhoto prípadu? Ostať pasívne čakať, zvlášť keď sú chorí vyzývaní k čo najskoršej návšteve lekára v záujme rýchlej diagnózy a následne liečby? Viac, ako predtým kašlem a s dychom je to tiež horšie.K mojim ťažkostiam s pľúcami sa pridružili i nepravidelné tlaky v záhlaví- neviem, či to má súvislosť. Bolesť v chrbtici nemám.Prosím o radu. Ďakujem.Vierka

piji

ja neviem co mi vlastne je ale ked sa nadychnem normalne tak mam pocit okobi som sa nadychol iba velmi malo preto sa musim vzdy nadychnut zhlboka abi som to dohal a ked sa nadychnem vobec necitim ako sa mi dostava kislik do pluc no niekedy na mna nieco pride citim sa uplne vporiatku ale to sa stav len malo kedy velmi vas prosim uz totrva dva mesiace nevim co stim mam robit za kazdu pomoc budem vdacny

eg

mam dlho dobe bolesty respektive napetie medzi lopatkamy viac na lavej strane vistrelucej dolu do rebier. ma chronicku rymitidu a neviem ci to s tym nesuvisi dycham lachko a nemam pocit zadichania prosim poradte mi niekto.

ingfero

V rámci preventívnej prehliadky som absolvoval rtg. hrudníka pri ktorom mi bolo zistené : induratívne zmeny v pl. hrotoch ,čerstvé. Prosím o informáciu o čo sa vlastne jedná. Ďakujem

vsevedka

Sorry, za tým odkazom na stránku, konkrétne za bronchitis samozrejme už nemá byť čiarka, stránku potom nenačíta. Treba teda, ako som uviedla, len bez tej čiarky

vsevedka

Anife neviem ako dlho si mala sarkoidózu a čo jej predchádzalo, či si mala a kde tvorbu sarkoid.uzlíkov a pod.Bronchitis chronica je chronický(zdĺhavý) zápal priedušiek.Nakoľko je to veľmi známe ochorenie nemá význam aby som sa tu o ňom rozpisovala.Pre teba úplne stačí, ak si pozrieš slnieckova.sk, sú tam aj doporučené doplnky.Osobne mám odsúšaný čaj Rooibois od Teekane.

anife17

AHOJTE.CHCELA BY SOM SA SPYTAT CI MI NEVIETE NIECO BLISIE POVEDAT O DIAGNOZE BRONCHTIS CHRONICA DIAGNOZA G1.PREKONALA SOM SARKOIDOZU KTORU UZ MAM VYLIECENU A TERAZ MI ZISTILI TOTO.MOZE TO MAT SUVIS?DAKUJEM.PA