Hrcka na zadocku

Príspevok v téme: Hrcka na zadocku
klarika

Ahojky, chcela by som sa spytat, co moze byt hrcka na zadnici nevytrca a nie je vyditelna len je hmatatelna a dost boli pri dotyku. Vlatne tak som ju objavila den ma bolelo pri sadani na tvrdsie stolicky, no nic tam nebolo. Na druhy den som sa skumala a je je asi 1cm velka ked ju chytim prstami... Neviem ci je to banalna vec, prasknuta cievka alebo neviem, preto neviem ci mam ist k lekarke.

Peťula1

Ahojte !
Chcem sa pridať k tejto téme,lebo sa to týka aj mňa.Asi pred rokom sa mi na začiatku zadku-pred polkami urobila z ničoho nič hrčka.Tak som to zistila,že ked som si sadla do auta,myslela som si,že som si sadla na malú skalku.Pozrela som sa,či tam niečo nieje položené ale nebolo nič a ked som sa dotkla toho miesta na zadku zacítila som,že tam niečo je.Napadlo ma,že som mohla niekde prechladnúť.Nemohla som si na nič čo je tvrdé sadnúť,lebo to veľmi zabolelo.Mala som to asi cca 3mesiace a zmizlo to.Dlho,dlho sa mi to neobjavovalo,tak som si myslela,že mám s tým pokoj.Teraz som 5 mesiacov po pôrode a zase sa mi to vrátilo.Mala som takú prácu,kde som väčšinou sedela a aj teraz na materskej väčšinou sedím,či to náhodou nebude tým...no teraz je to väčšie asi 2-3cm a je to nepríjemné a na dotyk tvrdé.Jeden deň ma to nenormálne bolelo,že sa to nedalo vydržať a na druhý deň som si našla hnis na spodnom prádle,tak som si to radšej vytlačila.Hned ma to prestalo bolieť-taká úľava! O tri dni zase to navrelo a potom prasklo.No a teraz ma to zase bolí.Mama mi povedala,či to nieje nejaká cista.Aj manžel ma posiela k doktorke ale ja sa hambím a po druhé sa bojím,že to môže byť niečo horšie.
Nevie niekto poradiť čo si na to mám dať??? Vopred dakujem za radu...
Možno sa budem musieť prekonať a navštívim lekárku :-(
Prajem pekný deň

Nika9NikaSty

Ahoj :) ja mávam tieto hrcky tiez a nie len na zadocku ale aj na pyskoch.vzdy pouzijem rybaciu masticku a este sa mi nestalo zeby mi nepomohlaa. :) táto tema je uz starsia ale mozno to niekomu pomoze..natieram si to, kym to nezminzne, teraz to skusim zas, uvidime, ci to pomoze. ;)

fila

ahojte chcela by som sa opytat uz asi 2 mesiace som pocitila hrcku v oblasti konecnika...viem to aj chytit...proste to citim ono je cervena ale iba ak si to skrabem, lebo ma to svrbi a je mi to uz neprijemne, lenze k lekarovi sa vlastne hanbim uplne zajst...takze som skusila faktu a este jednu masticku...lenze myslim ze hemoroidy to nie su...nevyzera to ani ze by to malo obsahovat hnis co ja viem...neboli, nestipe...len svrbi ... neporadite mi niekto? aj obrazky co pozeram sa na to nepodobaju...jednoducho maly hrasok a svrbiaci...

Roho11

Dobry den, mam problem ako sa tu pise. Mala hrcka na konecniku a pri stlaceni boli. Ma cerveno fialovu farbu a je taka ako hrasok. Pockat kym to bude hnisat a vytlacit ci? Co s tym mozem robit, som v UK a tu je to s tym zdravotnictvom...dakujem

Cert

Pridam sa k temam- zdureninu v oblasti kostrce alebo ako tu niektory pisali ako zacinaju polky vobec nepodcenujte, asi pred 5 rokmi som si prepoteny sadol na studeny beton. Po takom tyzdni zacalo bolenie cca po 13 dnoch uz som nemohol chodit tak som siel na pohotovost dala mi ichtoxil a ze ak to neprejde tak k lekarovi. V pondelok som siel k vseobecnej uz som nevladal ani sediet tak ze ma prevazali leziaci v aute na zadnych sedackach- poslala ma na chirurgiu kde mi to velmi rychlo prepichla a ten puch bol neskutocny- zobrala vzorky a nasadila antibiotika. Vytekajuci hnis bol fialovo hnedy husty a neskutocne zapachal, mal som horucky okolo 40, bolelo to asi 3sekundy ale ta ulava... Asi dva tyzdne som si daval na to lieh a bral lieky...

Odporucam teda navstivit lekara, moze to vyustit az do vazneho stavu .

Hrcka na zvieraci konecnika- bezne ked ste sofer a posadite sa do studeneho auta..na to pomaha rad masticiek ale dolezite je hygiena- ako sofer beham po celom svk a hanba nehanba vlhcene vreckovky utret si zadnicu a natret mastou proti zlatej zile a hemeroidom.. Vela vody snad jasne a nezerte mc donaldy.. Strava a polievky.

Rano si davam podusku.. Kurim si v aute len tak aby som nepocitoval velke teplo je to dost sok aj na ladviny z tepla do zimi a hladne hned mate vlka a potom zo konci tou hrckou na zvieraci..

Mozno sa smejete ale je to tak- nat pocit ze mate v zadku triesku je neprijemne..

zuzanka27

Dobry vecer,
chcela by som poprosit o rau.V konecniku som si nahmatala gulicku malu, ktora ma pri chodzi boli, stipe, no je to proste neprijemne. Ako nahle som v klude, je to uz o.ki. a bolesti nemam. Prosim poradte, vopred dakujem za odpoved.

1A2B3C4D5E

mal som podobné ťažkosti ako sú tu opísane a musím povedať že som skúšal všetko možne (rozrezať si tu hrčku zo žiletkou a vytlačiť hnis, prepichnuť s ihlou, skúšal som aj slaninu na vytiahnutie hnisu), ale nič mi nepomohlo tak som zašiel do lekárne opýtal som sa či nemaju niečo čo vyťahá hnis a lekárnička mi odporučila tzv. čiernu masť (Ichtoxyl), trochu zapácha ale zaručene ten hnis dostane von a to som si ju kúpil dnes ráno :) stála ma 1.3 Eur takže nebola ani veľmi draha. už teraz zomňa vytieklo skoro 1,5 dcl. hnisu tak dúfam že do rana sa to ešte zlepší :). Zatial ju vrelo odporučujem :)

ywett29

jednoznačne navštíviť lekara ! To môže vyustiť až do chirurgického zákroku...ja to mám tiež, konkretne hrcku, predtým ako som použila masť Faktu tak aj svrbenie a rezanie... a krv na toaletnom...
žiaľ nie som teraz v dosahu lekára :(
a nebolí to pri pohybe, no len čo budem môcť ísť k lekárovi tak utekám !!
ak budem po vyšetrení napíšem tu o čo išlo ;)
ešte jedna rada, upravte si stravu a veľa vody ... to sú len dočasné opatrenia , ktoré ja môžem vykonávať...
a ešte si idem do lekárne po Faktu čapíky (kvôli tej krvi)...