Ako pomoc priatelovi prestat fajcit???

Príspevok v téme: Ako pomoc priatelovi prestat fajcit???
nestastnaaa

Ahojte vsetci. Chcela by som vas poprosit o nazor a radu, ako nakopnut mojho priatela, aby prestal fajcit. Fajci uz 10rokov a zacinam sa onho bat. Zatial nastiastie nema ziadne zdravotne problemy ale predsalen je to uz strasne dlha doba. Viem o com hovorim, sama som fajcila skoro 8rokov a pred 2rokmi som prestala fajcit. Mala som toho dost a proste som s tym, sekla, z coho som velmi velmi stastna. Len moj priatel stale nic. Prestavali sme spolu, mne sa to podarilo ale on nema dost pevnu volu. Aj sa rozhodne, ze prestane, vydrzi cely den, no a vecer uz si zapali. Alebo ked ideme niekam von, tak to nevydrzi, jednak k pivku, alebo vidi ostatnych fajcit a uz je to zas ako predtym. Mne to nenormalne prekaza, odkedy ja nefajcim, hrozne mi to smrdi, vadi mi to na oci, kaslem s dymu atd. A jemu smrdia potom vsetky veci, ani pusu mu nechcem dat po cige, no proste ziadne presvedcovacie metody zatial nepomohli. Musi on sam chciet prestat, inak ho k tomu nik nedonuti. Ale ako dosiahnut aby sam chcel, bol o tom z duse presvedceny a vydrzal to nutkanie? Som zufala. Poradte!

nestastnaaa

Mischo, drzim palce,len tak dalej. Aj mojmu priatelovi sa podarilo jeden cely den nefajcit a vcera mal len jednu cigu. Huraaa. No uvidime ako to pojde dalej, lebo takychto ''prestavani'' ma za sebou uz niekolko, raz dokonca vydrzal 2 mesiace, ale nakoniec zacal znova:-( Tak drzte prsty. Neviem vsak, ako ho mam v tom podporovat, lebo ked ho pochvalim, ze si nezapalil, tak je zle, lebo som mu to pripomenula a zase musi na cigy mysliet a ked to nespomeniem, tak ho vraj nepodporujem. No a okrem toho ma abstaky z nikotinu a je nervozny.

mischo

Nazdar ja nefajcim momentalne 2 dni a je to dost tazke.Na cigaretu si spomeniem asi 1000 krat za den.Zatial sa drzim a aj okolie ma povzbudzuje takze som na seba aj hrdy a urcite to zvysuje sebavedomie.Len vydrzat tych par dni a prejde to. VDAKA

luciano

sám som fajčiar a moja manželka sa tomu neteši. Ale dohodli sme sa na kompromise, že maximálne denne vyfajčím 8 cigariet. Manželka je rada, že si neničím tak zdravie /8 cigariet denne telo ešte dokáže detoxikovať/ a ja som rád, že si pôžitok z fajčenia môžem dožičiť

colbert

ja som tiez mala jedneho priatela,ktory vela fajcil.riesila som to dost drasticky.som mu povedala,ze ho nebudem bozkavat,lebo smrdi.takze si stale cistil zuby :-) len aby mi nesmrdel :-) ked ma pobozka.neskor som mu povedala,ked to neobmedzi,zacnem fajcit aj ja a to preto,lebo vedel,ze mi to skodi,mavam silne bolesti hlavy.ked to trosku obmedzil,tak som mu dala na vyber;ja,alebo "cigy" :-) pre neho to bolo fakt tazke,ale naozaj po case prestal.kvoli mne :-) ale tvoj priatel musi aj chciet,lebo inac neprestane nikdy!po 5 rokoch sme sa rozisli,stretla som ho po 2 rokoch a vyzeral otrasne!zase zacal fajcit,nestara sa o seba,no hruuuza!

nestastnaaa

No lenze moj priatel nema nastastie ziadne psychicke choroby, ktorym by to fajcenie pomahalo. ale on sa aj rozhodne prestat, ale potom si vzdy najde nejaku hlupu vyhovorku, preco si zapalit, napr. ho niekto ponukne, alebo ideme von, alebo niekto pride na navstevu kto fajci, tak to si musi s nim zapalit, alebo k pivku, alebo po jedle, alebo bla bla bla. Uz ma nebavia tie nekonecne blbe vyhovorky. Lenze ked mu poviem, ze to vyzera, akoby vobec nechcel prestat, tak ma ubezpecuje, ze chce. Okrem toho sme sa zacali bavit aj o babatku, nie hned, ale tak do roka mozno sa zacneme pokusat, no a jednak dovtedy chcem aby uz davno nefajcil, nech sa mu precisti vsetko potrebne a jednak nechcem aby potom znovu zacal, keby sa to babo podarilo. On o tom vie, ze ma to velmi stve a vysvetlila som mu, ze nevysadim HAK kym on neprestane fajcit, ale ani to nepomaha.

luciano

fajčenie škodí, ale pri niektorých psychických chorobách pozitívne účinky na náladu prevažujú nad negatívnymi

ninulaaaaaa

ja mam priatela ktory tiez uz dost dlho fajci...ja som nefajciarka takze ten dym mi nerobi moc dobre a jemu tiez nie...dohodli sme sa od noveho roku ze nebude moct pri mne fajcit..dodrziava to lenze zapali si bud pred tym ako ide za mnou alebo po odchode domov..a to ma trapi..dohodu dodrzal pri mne nefajci ale chcem aby som ho od toho odnaucila uplne.ale to bude asi velmi komplikovane...ale som na seba hrda aspon za to ze som ho ciastocne odnaucila