Je vareny obed dolezity?

Príspevok v téme: Je vareny obed dolezity?
bunny.

Ahojte,
velmi by ma zaujimal vas nazor na to, ci je dolezite, aby sucastou stravy bol vareny obed, teda polievka a druhe, alebo je "vareny obed" len mytus a staci na obed sice vyzivne, ale nevarene jedlo? Napr. Cerealne pecivo so syrom, sunkou, zeleninou ALEBO salat, ak ma dostatocnu energeticku hodnotu. Ovplyvnuje to nejakym sposobom cloveka?

poliewoocka

Cokoladu ani ja nikdy neodmietnem a doprajem si aj sladke, ale s mierou:)) radsej si dam ovocie, to milujem:)

bunny.

sladkostiam tiez velmi nefandim. je pravda, ze sladke milujem, ale zase ze by som kazdy den spraskala cokoladu, tak to nie. viem ze to nie je zdrave, ale zase ked ma niekto ponukne kockou cokolady, tak urcite neodmietnem :) s mierou, ale treba aj sladke :)
inak dakujem za vase prispevky, velmi si to vazim!

evitta

Varene jedlo je vacsinou pozbavene vitaminov a inych hodnotnych latok ked je dlho varene alebo pecene. Urcite je zdravsie dat si cerstvu celozrnnu bagetu s maslom, sunkou a s cerstvym zeleninovym salatom ako vyprazane rezne s hranolkami. A si myslim ze potreba aspon jedneho tepleho jedla je len "mytus".Sice v zime dobre zohreje, no nie je to nevyhnutna potreba. Napriklad ti co konzumuju iba surovu rastlinnu stravu, vobec nepouzivaju sporak a takto dokazu zdolat vela chorob, aj tych civilizacnych.

poliewoocka

Pridam aj ja svoj nazor. Myslim, ze vsetko prehnane skodi..nie je bohvieco cely den ficat na pecive a salatikoch..varena, ale lepsie dusena strava by mala byt sucastou jedla. Ide o to, CO zjes. zelenina je pre cloveka najstravitelnejsia v dusenom stave..co tak dusene kuracie prsia, rybka na prirodno, dusene zemiaky s bylinkami,karfiol a ina zelenina na 100 sposobov, lahke zeleninove polievky, ktore su pre nas organizmus dolezite? Nik vas nenuti jest vyprazane, mastne a pecene jedla, z ktorych je vam pol dna tazko a zajedat to kolacmi..myslite, ze chlieb so sunkou ci prazenica, alebo nejaky salat je zdrave? Pockajte o par rokov...Kazdy ma vlastny nazor, moj je, ze ja by som b ez teplej stravy nevydrzala.

bunny.

kvakinko,
no moja mamina napriklad tiez zboznuje varenie a pecenie, hrozne ju to bavi. nie je pravda, ze by nic ine nevedela, to v ziadnom pripade, ale myslim si, ze je to jej hobby alebo nieco take. horsie uz je, ze vypeka kolaciky, strudle, vsetko od vymyslu sveta, ale potom to ledva ochutna. a tiez je to ten typ "teply obed musi byt" a ja som zase uplny opak, ovela viac mi vyhovuje, ked sa mozem takym domacim obedom vyhnut

bunny.

presne o tom hovorim. nechcem nikoho urazit, ale mne to pripada ako "passe" zalezitost, ved kto v dnesnej dobe tuzi stravit pol dna za sporakom? a myslim si, ze sa da cez tu obednu prestavku najest dobre aj mimo jedalni, alebo podobnych zariadeni, ktore, nuz, povedzme si pravdu, vyprazanymi reznami nie vzdy splnaju sucasne predstavy o zdravej vyzive. Netuzim schudnut, hlavne sa chcem stravovat zdravo a dostatocne a myslim si, ze vareny obed k tomu nie je nutny.