láska ako láska

Príspevok v téme: láska ako láska
fenrir

aký máte názor na manželstvá, kde nevestu vyberajú rodičia, sú tieto páry šťastnejšie, ešte aj teraz je mnoho kultúr, kde sa toto deje a myslím, že to nie je až také najhoršie riešenie- prakticky nulová rozvodovosť viď našich starých rodičov, v podstate sú tieto rodiny aj zabezpečené lebo rodičia vyberajú aj z rozumu- menší stres so zaopaterou detí atď, a paradoxné je aj to, že keď si niekoho beriete z lásky ste zaslepení, láska vyprchá a hádky začnú byť na dennom poriadku, ale naopak, keď vám niekoho nanútia ste s tým zmierený až apatický a vačšinou sa stáva, že časom sa objavý aj láska, taká ozajstná- paradox

mircoMY33

pozri sa tym zenam v arabskych statoch robia obriezku takze tym ona nikdy vzivote nedosiahne orgazmus a vobec ju to ani nevzrusuje takze to neriesi aky chlap si ju vezne lebo keby si nasla aj sama neakeho princa na bielom koni tak nikdy by snim nemohla byt na 100% stastna

šakal

ahoj, hádajte čo sa stalo
hádajte
tak hádajte
bez nápovedy, len to uhádnite, ja som vedel, že neuhádnete, prišla mi pošta

fenrir

no ja neradím peniaze ako najvačšiu prioritu- nakoniec môže mať žena prachy a nemusí si zobrať bohatého a evolúcia to je zvláštna vec- nie je nutne najlepšie to čo je aj najzdravšie, najkrajšie a ostatné prívlastky naj, veď príroda to už preverila a veľa silných druhov vyhynulo- vyhľadávanie a párenie naj samcov a samičiek vedie nutne k ich zániku / zas ich viac priťahujú predátory/ a je celkom možné, že zem zdedia tí slabší

niekto

pre zeny su peniaze velmi dolezite aj ked si to neprizaju (mozno ani sami sebe )
vypliva to z evolucie proste zeny potrebuju niekoho kto ich vie zabezpecit (a teda aj potomstvo )
je to smutne ale v dnesnej dobe sa jedna o peniaze

ak som sa teraz niektorej dotkol je mi to luto ale ruku na srdce nieje niekto kto sa vie postarat atraktivnejsi ako ten kto sa nevie /nechce ?

3nttt

ta posledna veta sa mi moc nepaci.ja osobne si nemyslim ze sa objavi OZAJSTNA laska.myslim ze sa objavi laska zo zvyku.

kia32

Zneje to logicky,určite by bolo pohodlné,keby nám niekto vybral človeka s ktorým máme žiť a v prípade zlyhania,by sme to vyčítali jemu a nie sebe...Je to čistý alibizmus... Okrem toho by to chcelo 2 veci -1.)ten niekto,by ťa musel dobre poznať (ruku na srdce-poznáš niekoho kto ťa dobre pozná,okrem teba samého?)a -2.) želať ti len to najlepšie (nie každému rodičovi záleží na decku)... Dnes je veľká sloboda a každý si môže robiť čo chce,takže je v podstate nereálne niečo ako dohodnutý sobáš... Ale na druhej strane svadby s rozumu sú tu stále - sú baby/chalani čo sa berú kvôli prachom... Mám takú kamošku,čo uhnala bohatého chlapíka,jeho manželstvo dusí a tak mu ona v záujme zachovania príjmu dáva voľnosti koľko chce a drží hubu a krok,neotravuje ho kde bol a kedy príde... Je to presne tak ako si opísal,vie čo má doma a ako si to uchovať,bez zbytočných emócií a scén... No a na ďalšej strane tu prednedávnom na pokeci riešil jeden chlapík dilemu že "Prečo ženy myslia len na peniaze"... Aký je rozdiel medzi svadbou dohodnutou a svadbou z rozumu pre prachy,aby si sa zabezpečil?

fenrir

vezmi si to takto, hľadám si sám ženu- páči sa mi taká, aj tá by ušla, kurňa veď aj tá má niečo do seba, no proste na každej druhej ťa niečo zaujme, potom sa strašne zamiluješ- chvíľkové a potom to začne vadí ti to, jej to proste zo začiatku sa to prehliada lebo si myslí, že ho zmení- toto je hrozný omyl nezmení, začnú menšie nedorozumenia, hádky, robenie napriek a trucovanie a ty len zvyšok života rozmýšľaš kde sa stala chyba ako som si ju, ho mohla zobrať, bola, bol som taký hlúpy, kdežto, keď ti ju vyberú prídeš domov a začnete sa spoznávať, začnete z neutrality, a budete sa snažiť si vyjsť v ústrety, chceš to, pomôžem ti atď,budeš ju rešpektovať a časom si na seba úplne zvyknete,
síce nebudeš po uši zaľúbená, ale ani totálne sklamaná a ja by som bral radšej druhú možnosť, pri najhoršom si aspoň nebudem môcť vyčítať, že som si takú našiel sám
a ruku na srdce rodičia tiež nevyberú takú čo je nejako "pokazená,ý" a v podstate na každej je niešo príťažlivé

fenrir

hej to máš svatú pravdu- neobvyklé dávam niekomu za pravdu, ale vtedy sa ľudia brali z rovnakých spoločenských vrstiev čo je myslím plus a samozrejme sa tak nenaháňali za ničím ako teraz, vtedy ich zaujímali len majetky a blbších kopa detí, rozumnejších aby ich deti zasa študovali, len je zaujímavé, že tí chudobnejší sú šťastnejší aj keď stále nadávajú