Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.

Príspevok v téme: Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.
daniellllll

Ahoj všetci ochotní poradit.
Je tu niekto kto je po operacii hernie disku L4,L5 ?? Mam sice aj L5,S1, ale to mi nezoperovali, lebo mi pobieha Stavec L5 a museli by to srubovat, kedze rastiem, nemohli. lezim v posteli s notebookom(kedze pooperacii by som nemal sediet) .. a stale mam bolesti ale zvlasne, keby mi mohol nietko kto je po operacii presne opisat ako to za ten mesiac prebiehalo. Prosim, lebo ja si myslim, ze nieco nemam v poriadku, kedze tie bolesti su zvlastne. ako to u vas prebiehalo?? kedy prestali bolesti? atd. Je tu niekto kto ma 17 a ma ten problem?? dakujem

ed

EMA123 vsetko sa zistilo pri magenetickej rezonanci + snímky a pri samotnej operácii.Po samotnej operácii na druhy deň mi lekár povedal o tých zrastoch ktoré robia problémy.Terajšie problémy vznikaju zdôvodu poškodenia ďalších platničiek,ale samozrejme,že museli prvom rade operovať tú,ktorá bola poškodena najviac.Asi tolko.ED

ema123

betka, ja nie som po operácii. Ja som mala v decembri 2008 prvý krát problém s platničkou (hernia disku 5,5 mm L5/S1 s tlakom na koreň S1). Písala som o tom na fóre hernia disku - vysunutá platnička. Šesť týždňov som mala stŕpnutú celú nohu vrátane chodidla s pálením a s kŕčmi v lýtku. Až teraz, posledné dva týždne sa cítim v poriadku a konečne sa v noci môžem vyspať. :-)

betka

Emma123 ďakujem ti za radu. Musím poprosiť lekára, aby mi Lyriku predpísal. Aj ty si po operácii? Kedy ťa operovali?

ema123

betka, mne od neuropatických bolestí (stŕpnutie, pálenie, kŕče a pod.) pomohla Lyrika. Asi tak po týždni som cítila, že sa sŕpnuté miesto zmenšuje. Okrem toho som strečingom naťahovala skrátené svaly lýtka a stehna. Ide to pomaly, nesmieš sa vzdávať.

ed

ema123.Operovali ma v N.Zámkoch Čo sa týka pístupu k pacientovy je to tam naozaj ukažkové,ku každému sa pristupuje individualne,naozaj dobre.Operovali mi herniu disku L/4 L/5 ,ale mám poškodene aj iné platničky+zrasty Ja viem že reoperacie sa robia cca u 7% pacietov,ale prečo ja musím patriť k tým 7%.Idem na liečenie a potom sa uvidí.Chcem ísť do práce aspoň na pol roka a uvidím ako to zvládnem ak nie,tak ma operacia neminie.Známemu sa stav rapídne zlepšil až po tretej operacii.Mne neurológ povedal aby som sa nedal druhy krát operovať,ale chirurg ju doporučil preto tie moje pochybnosti,preto je dobre to konzultovať s viacerími lekármi a mne to po dnešnom dni vychádza tak,že ta operácia ma asi neminie.A znovu to budu N.Z.i keď som z Bratislavi.V BA mám takú skúsenosť že tu som skôr klient a až potom pacient ktorý ma naozaj aj zdravotný problém s pozdravom ED.

ed

ema123.Operovali ma v N.Zámkoch Čo sa týka pístupu k pacientovy je to tam naozaj ukažkové,ku každému sa pristupuje individualne,naozaj dobre.Operovali mi herniu disku L/4 L/5 ,ale mám poškodene aj iné platničky+zrasty Ja viem že roperacie sa robia cca u 7% pacietov,ale prečo ja musím patriť k tým 7%.Idem na liečenie a potom sa uvidí.Chcem ísť do práce aspoň na pol roka a uvidím ako to zvládnem ak nie tak ma operacia neminie.Známemu sa stav rapidne zlepšil až po tretej operacii.Mne neurológ povedal aby som sa nedal druhy krát nedal operovať,ale chirurg ju doporučil preto tie moje pochybnosti,prto je dobre to konzultovať s viacerími lekármi a mne to po dnešnom dni vychádza tak,že ta operácia ma asi neminie.A znovu to budu N.Z.i keď som z Bratislavi.V BA mám takú skúsenosť že tu som skôr klient a až potom pacient ktorý ma naozaj aj zdravotný problém s pozdravom ED.

betka

Ahojte. Mám 53 rokov a v decembri 2008 ma operovali na HD L5/S1. Oeprácia bola nutná,mala som silné bolesti a potom sa mi stŕpla horná časť ľavej nohy a sedací nerv. Už som 2 mesiace po operícii, cítim sa lepšie, ale ešte stále mám stŕpnutú časť stehna a chodidlá. Niekedy cítim mravenčenie, pálenie.Noha je menej pružná, niekedy mám pocit,akoby nebola moja. Po operácii mi lekár povedal/operovali ma v Košiciach/, že to časom prejde, lebo musí dôjsť k regeneráciu nervu. Ale pýtam sa kedy...? Zatiaľ na rehabilitáciu nechodím, cvičím doma. Naozaj prejde mi to strpnutie a tá ľavá noha bude tak fungovať ako predtým? A chcem sa spýtať, kde sú najlepšie kúpele. Hovorili mi, že v Kováčovej. Je to pravda? Ďakujem - všetkým Vám držím palce -Betka

ed

ja som 4 mesiace po operacii L4/ L/5 pred troma tyždňami som mal tak silne bolesti že som nebol schopný chodiť.Druhy krát by som tu operaciu nepodstúpil, lebo mije horšie ako pred operaciou som doma pol roka,chodim na rehabilitacie o par tyždňov idem na liečenie,ak to nepomôže lekari zvažuju znovu to operovať.Ale ja neverim že ďalšia operacia niečo vyrieši,bolesťami trpim 20 rokov je to asi tým že mám sedavé zamestnanie,ale pritom som dosť jazdil na bicykli cca 7000km ročne+plavanie.Asi tolko o mojej chrbtici