Kompletná ruptúra LCA - roztrhnutie predného skríženého väzu

Príspevok v téme: Kompletná ruptúra LCA - roztrhnutie predného skríženého väzu
mikri

Po magnetickej rezonancii mi zistili roztrhnutie predného skríženého väzu. Mesiac mám rehabilitovať a potom sa rozhodne či sa to nechá tak alebo sa urobí artroskopická plastika. Máte niekto skúsenosti s takouto diagnózou. Dočítala som sa že je lepšie urobiť plastiku nakoľko neskôr hrozí riziko artrózy. Ďalší ľudia mi to zase nedoporučovali. Napíšte mi svoje názory a skúsenosti. Ďakujem.

Venanzia

Prosim pomoc moja čivava ma natrhnuty krizovy sval!(Vola sa to ruptura)Isly sme na luku behala a zrazu prisla a krivala.Odvtedy chodi po troch nohach a tu jednu labku ma furt zdvihnutu,isly sme k zverolekarovy a dal mu injekciu .Povedal ze mame prist pozajtra a da mu tabletky ale jeto snim hrozne ked sa pohne knuci a furt je zalezeny pod gaucom .Pomoc za odpoved velmi pekne dakujem

redbull

cau mata, ja som bol takisto v saci . mna operovali 4.2 . prve dva dni som len nadaval a preklinal. teraz mi to uz aj odpuchlo a noha zacina pomaly chytat crty :p tak trz len cvicit a cakat. prajem ti vela stastia , daj sa dokopy

StanleyH

mata2. ozvi sa mi na mail. ja som tiez po operacii, poznam skvely doplnok vyzivy na koleno po operacii ale aj ako prevencia.. 3x rychlejsia rekonvalenscencia.

Mata.2

mňa operovali v 7.2. a dnes už som doma. :) v nemocnici mi bolesti tlmili liekmy, ale už teraz ani nepotrebujem, zatiaľ je všetko ako má byť. :) operovali ma v Šaci a som celkom spokojná. :)

ricken

mne robili plastiku 21.11 takze som pomaly 3 mesiace po...a to ze po plastike koleno neboli je uplna hlupost...mna hrozne bolelo este 5 dni...a nepomahali ziadne lieky...domov som z kliniky isiel na druhy den po plastike...som aktivny futbalista operoval ma Dr.Malinovsky skvely odbornik v tejto oblasti a reprezentacny doktor...takze o starostlivosti to nie je...proste kazdy clovek je iny a tak isto aj znasa bolest po operacii...v posilovni som zacal trenovat uz 6 tyzdnov po operacii a zacat hrat futbal opat budem moct v aprili... takze len tolko

baranok

tak plastika LCA ma čaká 2.11. no a chcem sa len spýtať že ako dlho budem v nemocnici či je to v každej inka alebo ako nieke píšu 5dní a niekde aj 2tyždne je to všade inak?