Bolest v pravom podbrusku

Príspevok v téme: Bolest v pravom podbrusku
miska

Dobry den,
chcela by som Vas poprosit o radu, mám 23 rokov a už od roku 2006 ma bolieva v pravom podbrušku. Po roku som navstivila lekara, pretoze sa bolest stupnovala. Ten ma poslal ku chirurgovi, dalej ku gynekologovi, urológovi, robili mi nejake vyšetrenia na slepe črevo, sono brucha, s tým, že sa nič nepotvrdilo. Ani na ostatných vyšetreniach nič nenašli. S tym že to môže byť chronická apendicitída a nemusí a že sa mám sama rozhodnúť či si ho chcem vybrať. S tým, že je tu riziko vzrastov. Tak som sa rozhodla že počkám, z toho dôvodu že sa možno po dobe ukáže že to je niečo iné. Bolieva ma to stále, len predtým to po nejakom čase prešlo. Sú to tupé bolesti. No a teraz sa bolesť zintenzívnila a bolieva ma to každý den, zistila som že to začne aj niekedy po jedle, najskôr ma pobolieva celé brucho a potom ma začne bolievať v bravom podbrušku a neskôr prechádza niekedy tá bolest do krížovej oblasti. A takisto pri strese a zhone,nepravidelnom stravovaní. Po poslednej návšteve u lekára, ma lekárka objednala na sono žlčníka. Takže uvidím, s tým že v papieroch spred roka pri sone brucha bol žlčník v poriadku. Rozmýšlala som a chcela by som poprosiť o radu, čo všetko môže spôsobovať pichanie v pravej strane brucha a tiež aké je tu riziko vzrastov po operácii. Rozmyslala som tiež či nemôžem mať nejaký zápal alebo niečo s hrubým črevom kedže ma niekedy bolieva brucho po jedle, a potom mi býva zle a mám také návaly, že sa cítim zle. Horúčku nemávam, ani hnačky, len niekedy mám problém s tvrdou stolicou a že musím ísť niekedy aj 3 x denne, trápi ma plynatosť a po jedle mám nafúknuté a tvrdú brucho. Viem že sa veľmi radiť nedá cez internet, ale pochodila som si dosť lekárov tak skúšam všetko Dakujem pekne
Michaela

leerka

posuvam dalej ale zaujimalo by to aj mna, lebo mam nieco podobne ako ty....lenze ja chcem navstivit vo stvrtok lekarku, aby som si bola ista, ci to nahodou nie je slepe crevo....