Cintorín

aťťa

Kazdy rok, ked ideme na hroby zapalit sviecky a spomenut si na ludi, ktori tu uz nie su a chybaju nam, vzdy si s mamou najdeme nejaky opusteny hrob. Taky,kde nie je ani jedna sviecka, ci kvietok ...a pristavime sa pri nom a zapalime sviecku...Vsimnite si, kolko hrobov je opustenych,smutnych...Oresanka, nezalezi na tom, ci ides na cintorin v drahom kozuchu, alebo v lacnej bunde. Dôlezite je, ci so sebou nesies v srdiecku lasku a uctu k zomrelemu....

orešanka

Mám veľmi rada tieto sviatky a už od detstva som veľmi rada "behala" po cintoríne a zapaľovala všetky kahance, ktoré som zbadala, nie len tie naše. Cintorín v tme je úplne nádherný. Včera som si trošku pripadala ako taká sivá myš. Išla som aj s rodinou na cintorín a plnou taškou kahancov. Nebola som nádrehne vyobiekaná aby som si mohla aj kľaknúť a upraviť hrob, ktorý bol po vetre trošku špinavý. Stretla som sa tam so vzdialenejšou rodinou. Všetci boli krásne vyobliekaní a upravení a ja som sa cítila veľmi zle. Situácia s však trošku zmenila, keď niektorí ani nevedeli kde sú všetky hroby a ani si nevšimli, že som k nim odišla.

Alternativa

Ano, je to tak, ako si napisala. Len mi je smutno, ze mnohe hroby su prazdne, bez kvietku, bez sviecky cely rok. A na Vsech svatych maju honosnu vyzdobu. Staci skromnejsia kyticka, jeden nie najdrahsi kahancek...a hlavne spomienka pocas celeho roka na tych, co uz nie su s nami...