Ked laska musi prekonat vela

Príspevok v téme: Ked laska musi prekonat vela
paularossi

Ahoj.Prosim vas moj pribeh je velmi velmi dlhy.Nebudem pisat vsetko.Chcela by som len vediet..ako riesite situaciu ak ste zzamilovani do cudzinca/cudzinky a myslite to vazne,ale nechcete zostat v tej krajine.Ake su sance pre cudzinca ktory nevie po slovensky doma na Slovensku,ako sa riesia taketo situacie..asi mi praskne hlava..

lena22

Nevidim problem v jeho slovencine, tu sa postupne a mozno aj rychlo zacne v SR ucit. Ak ma aspon maturitu, tak by mohol vyuzit materinsky jazyk v jazykovkach, prip. ako privatny teacher. Viem ale z podobnej dvojice ako vy, ze problem zacal robit styl zivota v SR, ktory je odlisny ako v GB. Hlavne ak od zaciatku nebudete dobre financne zabezpeceni. Aj tu na byt musite brat uver na vela rokov a dobra praca tiez necaka na kazdeho. Vela zalezi od vasho rozhodnutia, odhodlania a asi aj od vzdelania alebo zrucnosti ako satu obaja uchytite. K vasej vzajomnej laske sa nevyjadrujem, ta by nemala zavisiet od pobytu v SR alebo v GB :o)

plamienok

Tak na Sk to bude mat tazke najma on to je jasne.Ale ak ma niake vzdelanie,s ktorym by sa na Sk uplatnil tak mozno by sa aj on rychlo zaradil.Neviem niaky managment alebo tak kde je podmienka anglicky jazyk kedze nevie este po slovensky.

paularossi

Ano,uvazujeme o USA napriklad ale to je docasne.chceli by sme sa niekde usadit a jemu sa Slovensko paci a ja som tu doma,takze rozhodnutie padlo len ako to neviem,nemam ponatia ;( je to zle...

plamienok

Tak to je tazke naozaj.Neviem toto je velmi tazke pre oboch.A nerozpravali steaj o otm,ze by ste to skusili este niekde inde spolu ked ste taky rozcestovani?

paularossi

On zije v Anglicku a ja som tu tiez uz 3roky ale strasne moc ma taha domov,chyba mi Slovensko a aj praca tuna je na hovno a tu by sme potrebovali hypoteku na 20-30rokov On tu tiez nechce byt lenze ako na Slovensku,viete si predstavit,slovencina je tazky jazyk ;( a on vie zatial len par viet