Amalganove plomby, kolko ich este mate v ustach?

Príspevok v téme: Amalganove plomby, kolko ich este mate v ustach?
1BEN1

Na internete som nasiel zaujimavy clanok o udajnej skodlivosti amalganovych plomb na zdravie cloveka. Rozhodol som sa, ze si zostavajuce amalganove plomby dam postupne nahradit plombami bielymi. Urobili ste tak uz niekto? Ste s tym spokojni? Spozorovali ste nejake zdravotne zlepsenie? Kolko takychto plomb mate este vo svojej ustnej dutine?

miselinka

ahoj.
ja som mala 9 amalgamovych blomb, ja som o tom tiez pocula tak som si dala vsetko vymenit u sokromnika v BA stalo ma to 400eur ale blomboval mi 13 zubov,,sakra skoro cele usta :D,,,,a mozem povedat ze psychicky sa citim uplne super mam taky dobry pocit a tak, ale zdravotne som este nic take nepocitila mam ich totiz len dake dva tyzdne,,,ale aj na pohlad je to ine,,, ja len odporucam,,,

aaaaaabcdeg

vcera sa ma doktor pytal, ci chcem bielu plombu alebo tmavu, ja som mu povedal, ze radsej tu tmavu, lebo ma lepsie vlastnosti ako biela a dlhsie vydrzi. A podla mna dnesny amalgam nema vplyv na organizmus.

bro

Michal Rozkos a ludia, pricinu, ze si niekto mysli nieco ine ako vy, hladajte v rozdielnych informaciach, ktore sa nam casto podsuvaju hlavne s Farma - propagandistickych stran (dosial neexistuje jedina NEZAVISLA studia dokazujuca ochrannu funkciu a nezavadnost ockovania)
Michal mysli asi na vseobecne (aspon v lekarskych kruhoch) znamu suvislost medzi ockovanim v 15.mesiaci MMR a autizmom, cca od r 1997. 1943 prvy krat zverejnene MUDr. Kannerom.
Nasledky pozitia jedov, ci z ortute (dakujem Reni za prispevky), ci z ockovania -podla mna- su, ale skala viditelnosti sa pohybuje od nepovsimnuteho po smrt pre "neznamu pricinu" !!!!!!!!!!!! Ja si myslim, ze je to na kazdom laikovi, kolko infos si zadovazi,...; Tak "jasne" ako napr. pre asi 300 mnichovskych patologov 120 zdravych a nasledne po ockovani zosnulych novorodencov, nam - pacientom to asi nikdy nebude, tak debatujte dalej.

mirka 23

Delphia. to som myslela ironicky :) Ta bab sa totiž vystatovala, ako jej v USA vyčistili zuby a to si my na Slovensku nevieme predstaviť :)

RNG

michal to trochu prehana, v USA ma 1 zo 167 deti dnes autizmus, tj ked pocitame len polovicu populacie od cias masoveho ockovania heptavalentnymi(5 naraz) vakcinami, je to menej ako milion dokopy.

Ale to na veci nemeni, lebo mozes mat poskodenie mozgu z ortuti bez toho, ze by si sa stal autistom. Caste bolesti hlavy, znizeny inteligencny kvocient,znizena imunita, depresie a pod, su podstatne castejsie nasledky zamorenia ortutou, ako autizmus.
Naozaj nevidim dovod proti tomu, aby sa ortut celkove odstranila z nas a dostavali sme jej len tolko, kolko je jej percentualne v prirode rozptylenej, tj tak ako hovorie dnes sprisnene hladiny dovolenych zamoreni, tj 5 nanogramov na kg, co je zhruba normalne mnozstvo v prirode.

Nerobme z toho emocionalnu temu, je to ciste boj proti zamoreniu, prosim.
A nosit mnoho gramov ortuti v ustach alebo dostavat vakciny s velkymi mnozstvami ortuti je definitivne skodlive, hlavne ked tych injekcii a oralnych vakcin chcu dnes davat tolko.

Je totiz hrozny rozdiel medzi gramami a nanogramami!!!

maculoooooo

Uz mam len poslednu amalgamovu plombu, dal som si ich za posledny cca rok a pol vymenit asi sedem. Okrem toho, ze mi zubar mohol osetrit kazy, ktore zacinali vznikat pod starymi plombami a estetickeho efektu zatial nepocitujem ziadnu zmenu. Pravda, ak Michal Rozkosnik Nekonecny nebude konstatovat, ze som uz z tych amalgamovych plomb uplne zmagorel... ;o)))