oci prosim poradte

Príspevok v téme: oci prosim poradte
tomaskooooo

Dobry. prosim vas pomozte mi. mam suche oci ktore mi pri zatvarani doslova "klopkaju" a mam uz dlhsie asi pol roka viac zcervenane spodne viecko. ake kvapky by ste mi odporucili alebo poznate dake finty ? a mam otazku... nosim okuliare cilindricke do dialky 0,75, dalo by sa to vyliecit aby som nenosil okuliare? dakujem

milady

Hypromelóza len zvlhčuje oko, ak sú oči suché a nezvlhčované dlhšiu dobu, zapália sa a iba hypro. im nepomôže. Mne veľmi pomohli kvapky Azidex, tie sa kvapkali cez deň a na nc to bola mastička Tobradex. Ale to mi predpísala moja očná. Po 4 dňoch sa mi to upravilo. Potom už len hypro. cez deň a na noc gél Vidisic.Teraz si však oči pretieram roztokom GSE, takže cez deň si kvapkať do očí hypro. vôbec nemusím, len na noc si dám gél. Veľmi mi to pomohlo.

tomaskooooo

ja ked sa rano zobudim tam mam suche oci a v kutikoch mam prilepene necistoty a musim sa ist hned umyt lebo sa ani pozerat nemozem ...

RNG

syndrom sucheho oka je vysledkom zapalov, obvykle herpes zapali slzne kanaliky a oko sa nemoze osetrit slzami. Mne na to pomohli kvapky koloidnej striebornej vody. Ucinok poznas, ked sa rano zobudis s velkymi karpami, tj cez noc oko slzilo a osetrovalo sa .Po case sa zmensia na normalne.
Tak isto pomahaju niekedy kvapky roztoku GSE(6 kvapiek na 1 dl vody )

motajtominoooo

bol som dala mi kvapky do oci hypromeloza to su take olejove ale aj tak nic... skusal som aj visine a nic... mas pravdu oko mi neslzy

hmmmmmmmmmmmmm

tomaskooo chod k ocnej.moze to byt nejaky zapal,alebo alergia, alebo jednoducho syndrom sucheho oka, alebo zapchaty slzny kanalik.tvoje oko slzy potrebuje, bez neho nie je rohovka chranena.preto bez k ocnej co najskor, nech sa na to pozrie.a pri tej prilezitosti sa opytaj, ci je pre teba vhodna operacia, napr.laseer!alebo co by navrhoval/a.

vlas

no a bol si na ocnom ??
lebo ked zmurkas tak oko sa ti zaslzuje alebo ako to mam nazvat ? !
a tebe to nerobi cize ak si nebol na ocnom tak ako prve by si mal ist tam lebo urcite nieje daco v poriadku
inak dobre su harmancekove obklady