Pharmatex vs. HAK

nepoviem

niekto - ty máš isto niekde v compe adresár, z ktorého kopíruješ info o pharmatexe :D ..

cmucik - ak si nebrala HAK zo zdravotných dôvodov (dlhá, silná a bolestivá menštruácia) tak naozaj nevidím dôvod prečo by si nemala presedlať na pharmatex .. je to antikoncepcia porovnatelná s HAK takže ak budeš presne dodržiavať postup nemala by si otehotnieť .. ja to pre istotu kombinujem s kondomom alebo s preruš. súložou ..

niekto

no ano je taka skodliva a vacsina bab o tom nevie alebo si povedia mne sa nic nestane ,vacsine s toho nic nebude aspon nie okamzite ...
pharamatex ma pi 0,3-1%
cize take mas riziko ze otehotnies ked sa budes chranit iba pharmatexom cely rok
pre porovnanie HAK ma 0,3 -8 %(8 lebo sa zabuda na tabletky pripadne na antibiotika ...)
samozrejme tie cisla su len orientacne

cmucik

fakt ta antika tak skodi???ved ju berie asi polovica zien na svete....ja ju pouzivam ale pouzivame este aj kondom...teaz fakt rozmyslam ze prejdem na tem pharmatex..je tak spolahlivy ako antka??

nepoviem

fíha, znie to zaujímavo :)

ani mne sa to nejak nepozdáva, som verná pharmatexu, aj ked mi momentálne meškajú krámy tak s priatelom zotrvávame v neistote :(

niekto

en.wikipedia.org
takze pisu tu ze sa to pouziva ako kozmetika , cistiaci prostriedok ,a antika
dalej sa tu pise ze sa poropagovalo ze znizuje riziko nakazenia HIV ale to nieje pravda lebo narusuje steni pochvy a tym to riziko zvysuje

dalej sa tu pise ze imobilizuje spermie
a ucinost je 10-15% ( merali to pol roka)

jo a to riziko hiv zvisuje asi o 50%
zo spongiou to moze byt ucinejsie ako pharmatex
no neviem neplanujem menit