Chcem byť zdravotna sestra

Príspevok v téme: Chcem byť zdravotna sestra
janka n

Ahojte, veľmi by som chcela robiť zdravotnú sestru. Problem je v tom, že už mam za sebou inu strednu školu a pracujem od rana do večera.
Existuje aj nejaký kurz popri zamestnaní?
Alebo by som musela chodiť externe znovu na strednu zdravotnú školu?
A na vysoku školu SZU chcu tiež najskor zdravotnu školu, takže tam ma ani nezoberú.

jajkafr

vanica
prečo zrušili externé štúdium neviem, ale asi preto, že sa im to už neoplatilo bolo asi málo študentov lebo teraz ak skončíš SZŠ si ZA a môžeš študovať iba denne.
ak máš ukončenú strednú zdravotnícku školu ako zdravotná, všeobecná alebo detská sestra tak ťa budú uznávať ako sestru, ale s tým že budeš mať nižší plat, pretože budeš v nižšej triede... prípadne si môžeš spraviť VŠO ako diplmovaná sestra, na niektorých SZŠ sa to dá študovať aj externe...

delphia

vanica externe si zvysit vzdelanie bolo umoznene cca 10 rokov. bolo to prave pre sestry z praxe. mali na to dost casu, aby VS ak chcu, tak absolvovali. nakolko v sucasnosti absolventi zdravot. skol su asistentmi, ak chcu ziskat kvalifikaciu, automaticky musia ist na I. stupen VS. a nakolko su bez praxe, tak jedine denna forma pripada do uvahy.
od zaciatku sa vedelo, ze exter.f. je umoznena len do r.2010.

vanica

ahojte chcem sa opýtat, či niekto vie prečo zrušíli externé štúdium, ako si mám doplnit vzdelanie,ked takáto možnost nieje, som už dvanást rokov sestra, ale pracujem v Rakúsku, tam som uznaná ako diplomovaná na základe praxe,stačila by mi iba špecializácia?Dakujem

Mia44

abcdfgh
Ak si z okolia B da sa to študovať aj v BA na SZU, alebo v Trnave. Externe určite nie, lebo už to je ževraj zrušene a ak to aj bolo externe, tak len pre tých čo mali nejake odpracovane roky v zdravotnictve.
Jajkafr ďakujem za infornmaciu :-)

jajkafr

abcdfgh
neviem odkiaľ si, ale štúdium diplomovanej sestry ponúkajú už takmer všetky stredné zdravotnícke školy... na tvojom mieste by som však skúsila aj štúdium na vysokej škole... ošetrovateľstvo aj diplomovanú sestru študuješ 3 roky... rozdiel je v tom, že ak ukončíš ako diplomovaná sestra máš stále len stredoškolské vzdelanie ak ukončíš ošetrovateľstvo máš už vysokoškolské vzdelanie...

jajkafr

Mia
keď skončíš štúdium na VŠ v odbore ošetrovateľstvo budeš sestra... termín zdravotná sestra, všeobecná sestra... sa v dnešnej dobe už nepoužíva už to je len sestra... navyše budeš mať titul Bc. to znamená, že ak sa zamestnáš v štátnom rezorte kde sa zaradzuje do tried budeš mať vyšší plat... po ukončení budeš môcť pracovať ako sestra v ambulancii, oddelení... ak chceš vedieť viac o uplatnení sestry klikni si na niektorú z fakúlt kde sa študuje ošetrovateľstvo a tam by si mala nájsť uplatnenie absolventa štúdia...

abcdfgh

Ahojte,chcela by som sa spýtať,že kde sa dá študovať ako diplomovaná sestra? Už som chodila na strednú školu na zdravotnícku a už ho mám aj ukončenú,ale chcela by som ďalej študovať.Neviete mi poradiť,že kde sú také školy na Slovensku kde sa da ich dá študovat.A ešte že či sa ho dá aj externou formou študovať?

Mia44

A ano je lepšie isť na tu vysoku, lebo zo strednej si aj tak musia isť robiť sestry VŠ ževraj a to by bolo raz toľke študovanie potom nie? :-)