PODOZRENIE NA SKLEROZU MULTIPLEX

Príspevok v téme: PODOZRENIE NA SKLEROZU MULTIPLEX
lukkAas

Ahojte neviem si vysvetlit urcite veci mozno mi pomozete prave vi. Pred mesiacom som bol dost vo velkom strese...skusky na Vysokej skole a mal som podozrenie na vazne ochorenie ohladom urologie co sa po vysetreniach zamietlo a v podstate mi nic nebolo. Alee raz som sa pripravoval na skusku...vecer a naraz ako keby mi vypadla pamet som zabudol niektore veci a vobec som sa nedokazal sustredit az vlastne po dnesny den...ale obcas ma trapia aj bolesti koncatin ako keby mam chripku a stale mam take problemy s pametou nejako sa neviem sustredit...s pohybom ze by som zakopaval alebo by sa mi triasli ruky problem nemam ani z ocami ze by som mal dvojite videnie alebo nieco podobne na jedno oko ale to uz dlho teda presne na prave vidim slabsie...ale to mi bolo diagnostikovane davnejsie,ale trpim psoledne dva tri tyzdne bolestou oci ked oko zatvorim a chytim si ho tak citim bolest alebo ma rezu ale zase to neni nejaka velka bolest...a este v pondelok vecer ma zacalo nutkat na zachod a pri moceni citim palenie mocovej ruri, neviem ci je to zase nejake prechaldnutie alebo co...nie je to nic starsne ani unik mocu pocas noci nic ale citim ako by som mal ist stale na zachod...takzee neviem ci je to psychika ci je to zacinajuca skleroza multiplex prosim pomozte mi ja som uz sam zo seba taky zniceny ze si nikto neviem ani predstavit. A na koniec moj vek 20 rokov. A zo starvovanim nemam problemy jem nromalne ako predtym. A aj zaujmy sa upne vo mne zmenili napriklad som velmi rad sportoval hral tenis ale teraz sa k nicomu neviem dokoapt aj baby to bola moja velka zaluba a teraz vobec :(((( ako keby len tak prezivam...mam starch !!!! Bavil som sa zo susedou co je skoro ako doktorka a ze ta bolest moze byt aj dospievanim a rastom ale co dost pochybujem....myslim si ze je to SKLEROZA MULTIPLEX. A este pripomienka nikto z rodiny netrpel sklerozou multiplex. Leboo ze aj to je prvotny faktor v monych pripadoch.

[zruseny12]

chapem ta...este by ti mohol pomoct SP-enzym...je velmi dobry na zapaly...

ak chces vediet viac o nom tak si daj na stranku google do vyhladavaca SP-enzym/sak urcite ta to ucit nemusim,vies ako sa vyhladava/a tam sa mozes dozvediet o nom viac...
tak vela stastia...

lukkAas

noo ved uvidime co sa bude dat robit...ale zase to su neni nejak obrovske boelsti ze nemozem sa hybat alebo co normalne chodim do skoly a tak ale neni to co to bolo predtym...uvidim tak hadam krvny obraz vyter z hrdla a aj tie vysetrenie na plucne chlamydie by mal snad nieco ukazat...teda dufam...lebo nechcem zbytok zivota chodit po doktoroch a zistovat co mi je ale vlastne to asi nikto z nas nechce.

lukkAas

noo ved uvidime co sa bude dat robit...ale zase to su neni nejak obrovske boelsti ze nemozem sa hybat alebo co normalne chodim do skoly a tak ale neni to co to bolo predtym...uvidim tak hadam krvny obraz vyter z hrdla a aj tie vysetrenie an plucne chlamydie by mal snad nieco ukazat...teda dufam...lebo nechcem zbytok zivota chodit po doktoroch a zistovat co mi je ale vlastne to asi nikto z nas nechce.

[zruseny12]

lukkAas...necitala som prispevky dole,len ten jeden hlavny,tak sa vyjadrim k nemu...
ja som uz vela veci precitala,lebo tiez mam zdr,probl./preto ta chapem ako ti je/
a o skleroze som sa docitala,ze prvotny jav SM JE TRPNUTIE PRSTOV,OCHABNUTIE ANALNEHO ZVIERACA A MOZE NASTAT AJ UNIK MOCU...

SKLEROZA MULTIPLEX....ANI TROSKU NESUVISI ZO ZABUDANIM...ZABUDANIE NEMA NIC SPOLOCNE ZO SKLER.MULTIPL.
a tie problemi,co mas,jasne mozu byt zo stressu,aj suseda moze mat pravdu z rastu atd.
pri stresse sa nicia v tele vit.sk.B...
skus si kupit B-komplex forte.v lekarni,alebo kde chces/
jec aj vela potravin,ktore obsahuju vit.B...
no,a jasne ak mas moznost tak absolvuj nekake vysetrenia...
vela stastia

lukkAas

noo ja s tym mocenim uz nemam problem...ale uz tri tyzdne ma pobolievaju ruky ale tie menej a nohy...sem tam hlava a oci a mam problem s pametou, zvysenu teplotu nemam ako opisuje vetsina chorych na chlamydie a ani nejaku starsnu bolest klbov ako tiez vatsina opisuje no uvidime co by vlastne je :((( ale isto mi nieco je lebo sa necitim ako v minulosti...bol som u lekara s anginou dal mi antibiotika a po 10 dnoch sa ide na to spravi mi krvny obraz vyter z hrdla a potom pojdem na plucne na testy na chlamydie tak dufam ze nieco zistia....

vsevedka

Ale áno, chlamýdie sa dajú zistiť a to dokonca viacerými spôsobmi.Aké si mal problémy? Pýtam sa za to, že aj chlamýdií je viac druhov./ch.trachomais,ch.pneumoniae,ch. psittaci/ a majú aj rôzne prejavy.Taktiež neviem, akými testami ti ich zisťovali.V diagnostike sa používa priamy dôkaz potvrdenia výskytu chlamýdií v mieste infekcie, napr.výter, laváž, spútum a nepriamy dôkaz odobratím krvi na protilátky proti chlamýdiám/napr.test Elisa/.Práve u nepriame dôkazu je vyšší výskyt chýb a nepresností.Navyše niekedy vo včasnej akútnej fáze sa chlamýdie niekedy nedajú potvrdiť.

girll

Moj zlaty, podla mna mas stopercentny zapal mocovych ciest a po druhe si riadny hypochonder, tak taky clanok, ufff, no tak toho tam bolo. Zacni cvicit a po dvoch- troch tyzdnoch sa budes citit zase tak ako pred skuskovym. A to, ze nebehas za zenami, tak si uz asi konecne dospel. Sorry za kritiku, ale z toho clanku mi to tak vyslo...

suši

Nie chlamýdia sa prenáša aj bežnou kvapôčkovou formou. Je to vlastne vnútrobunečný parazit ktorý nemá bunkovú stenu a preto sa ťažko lieči. Chlamýdia Ti valstne zlikviduje imunitu a preto sú tie problémy tak variabilné. Nechcem ťa strašiť ale keď s tým nebudeš niečo robiť tak to s tebou bude oveľa horšie. Nie si hypochonder ako to tu niktorý píšu a vo všeobecnosti hypochondrizácia pacienta je veľmi obľúbená medzi slovenskými lekármi pretože sami sú neschopný liečiť. Návšteva psychlóga je strata času. Doporučujem Ti moc na tým nelamentovať ale dať si urobiť testy - naštudvať si problematiku a začať sa liečiť ak chces žiť kvalitným životom