Studené nohy

Príspevok v téme: Studené nohy
mišenka

Ahoj, prosím poraďte mi, čo mám robiť so studenými nohami. Neustále mi je zima a začína to od chodidiel. Niekedy mi je taká zima, že si ich ani necítim. A to nosím aj dvoje hrubé ponožky. Včera som si kúpila čižmy, kde je vo vnútri ovčie rúno, tak som sa tešila, že mi konečne nebude zima. Ale vôbec to nepomohlo. Mala som pocit akoby som chodila po snehu bosá. Aj keď sa učím, tak musím mať nohy na vyhrievanom vankúši, lebo o chvíľu by mi začala byť zima na nohy a potom aj na celé telo. Už neviem čo mám robiť. Prosím poraďte mi. Ďakujem

ojka

na takéto veci vraj zaberá všeličo, teda aspoň sa tak píše, ale tak na každého niečo iné zaberá.... ja som ako kus ľadu vtedy, keď mám dosť nízky tlak, vtedy mávajú ľudia i studené končatiny (; ale tak v tvojom prípade neviem, či ide o to isté, na to sú tu lekári...
skús ale častejšie napríklad praktizovať striedavú sprchu. Začni teplou, potom striedaj teplú so studenou a konči studenou vodou.
Niekomu zaberajú potravinové doplnky, treba začať športovať,joga, gymnastika, turistika, plávanie, bicykel hýbať sa, akupunktúra, masáže, vyhýbať sa veľkej únave, preťaženiu organizmu.... vyvážená (skôr ale slaná strava)dopriať si kvalitný spánok, dopriať si viac tekutín, káva, čierny , zelený čaj,...čo podporujú zvyšenie krvného tlaku a prekrvenie celkovo (tie sa ale do prijatých tekutín nerátajú, lebo vlastne tekutiny telu odoberajú, neviem jak to inak vysvetliť :D )

zuzulieena

takyto problem mam aj ja ,len mne sa to zacali cca. 2 tyzdne po zaockovani vakcinou proti chripke,pred tym som taketo problemy vobec nemala,bola som aj na komplexnom vysetreni,aj na angiogracii a co zistili ? NIC...tak baby zo studenymi nohami,nieste same... :(

bladwak

Ja tiez sedim,ale mne ani elektricky ohrrievac nepomoze...ani nic,uz som vyskusala asi vsetko a nema to zmysel.Len sa bojim toho,ze ani vysetrenie nebude mat uspech a potom neviem co urobim.Je to strasne kazdy den mat studene nohy,neviem ako vy,ale ja sa aj zle preto citim.Nemozem sa sustredit poriadne,stale som nervozna.Ale ved treba byt optimisti,vela stastia :-)

mišenka

Ahojte, ďakujem za rady. Tak ja asi tiež skočím k lekárovi, lebo už mám tej zimy akurát tak dosť. Aj teraz sedím pri počítači a nohy na elektrickom vankúši. A to ani nehovorím, že keby som môj zlatý vankúšik nemala, tak so studenými nohami nemám šancu ani zaspať.

bladwak

Ahoj mišenka...ja mam presne takyto isty problem a uz som z neho velmi zufala.Ginko mi obec nepomohlo a myslim ze aj v tvojom pripade je to strata casu.Viem o com hovorim.Jedna znama mi poradila dat si vysetrit stitnu zlazu,ze to moze mat spolocne s tymi studenymi nohami.Moze,ale nemusi.Ja v kazdom pripade v blizkej dobe skocim vysetrit si to,lebo je to uz strasne.Celu zimu tri ponozky hrube na kazdej nohe a stale ladove a blby pocit po cely den :-(

mjanik

ak máš kde,vyhľadaj akupunktúru,telo ide presmerovať na väčšiu výrobu tepla,tvoja tepeľná kapacita je hlboko poddimenzovaná