Zrieknutie sa masturbácie na 40 dní...

Príspevok v téme: Zrieknutie sa masturbácie na 40 dní...
JUVA

Rozhodla som sa,že sa cez toto pôstne obdobie niečoho zrieknem..A keďže som si "to" sama robievala dosť často,povedala som si,že sa zrieknem práve tohto..Ubehlo odvtedy 9 dní a ja začínam pochybovať,či to vydržím..Chcela by som sa spýtať,či sa už niektorá z vás odhodlala skončiť so sebaukájaním a koľko vydržala. (Priateľa mám,len som proste asi závislá na masturbácii:))

evkapa

áno, máš pravdu, sú medzi kňazmi aj taký čo majú deti, ale viera nie je o kńazoch... lebo sú to len ľudia - hriešni ľudia...
Myslím, že by ste mali rešpektovať duchovné hodnoty druhých ľudí. Ako ja rešpektujem to, že ste sa rozhodli mať sex, či masturbovať - je to vaše rozhodnutie, vaša zodpovednosť. Ja som sa len podelila o svoj názor/skúsenosť, že takúto potrebu nepociťujem.
apropo priateľ - a prečo by sme nemali sex po svadbe?

aluska

jaj no niekto tu je silno veriaci..tak pozdravuj tych katolickych knazov ktori si robia tajne deti a znasilnuju deti..tam je ta tvoja viera?a ti kde nechali duchovne hodnoty?a naivna si...ty by si mala byt mniska, podla mna ta ani nikto nebude chcet tak aj tak tak skoncis

evkapa

Nie som naivná, ale nepodporujem úpadok morálnych hodnôt. A poznám mnoho ľudí, ktorí preferujú ducha nad telom. Lebo duch je viac ako telo - telo je len obal, schránka na dušu. A hriech proti telu je väčší ako ktorýkoľvek iný, pretože zhrešíš proti Bohu i proti telu.
A poznám čisté páry a sú šťastné...

aluska

lebo ked niekomu povies ze je dolezitejsi duch a nie telo tak sa ti vysmeje a odide...a to s tymi cistymi vztahmi..to si ma rozosmiala...uz ani zaryty veriaci necaka do svadby...a mladi si pockaju tak 1 mesiac az pol roka a potom ajtak zacnu sexovat
nebud naivna...ty v jakom svete zijes?

evkapa

a prečo by som si nenašla priateľa? Ved je toľko krásnych a čistých vzťahov.... všetko chce svoj čas, aby to "dospelo" a bolo krásne.

A nie som budhista som katolík...

aluska

prehovorila panna svata..no moja...ty si ani frajera nenajdes...chalani ti urcite na tto nenaletia..ale sak uspokojuj ducha, ale asi budes na to sama