Pili sme, pijeme a budeme piť mlieko !

Príspevok v téme: Pili sme, pijeme a budeme piť mlieko !
machulka006

bola by som rada, ak by sa tu zišli ľudia, ktorí zatiaľ neprepadli ošiaľu nepitia mlieka... ľudia, ktorí si myslia, že mlieko a mliečne výrobky sú zdraviu prospešné, a nemajp pocit, že by z mlieka mohli "splesnivieť"...

Táto módna vlna, či čo to je, neviem ako to nazvať, je podľa môjho názoru úplne chorá... A chcela by som vedieť, či ešte vôbec existujú ľudia, ktorí pijú mlieko niekoľko desaťročí bez nejakej ujmy na zdraví...

machulka006

poliewoocka - pekne si vystihla to, aký je ľudský organizmus jedinečný... a tým pádom, aké je zbytočné a smiešne tvrdiť, že mlieko škodí každému...

machulka006

moniqa87 & mary-anne: som s vami :D
riadne ste sa tu "rozbesnili"...
osobne si myslím, že keby sme sa mali riadiť podľa toho,čo všetko je škodlivé, tak nesmieme nič jesť, len obžierať nejaké korienky a tiež by sme sa nemohli ani ničím umývať, lebo ako som sa dočítala v iných témach, aj šampóny a sprchové gély sa už dnes považujú za škodlivé...
pre mňa mlieko bude vždy zdrojom zdravej výživy a určite svojim deťom mlieko nikdy zakazovať nebudem... ako m alá som vyrýstla na krupicovej kaši a BB pudingu, tiež na instantných kašiach, kde je samozrejme základ mlieko, a na jogurtoch, miláčikoch a termixoch... tieto výrobky tvorili obrovskú časť môjho jedálnička a som tu...
samozrejme, že zdravotné problémy som mala rôzne aj ja, ale prečo by som to mala pripisovať mlieku?
A že z mlieka sú rôzne črevné potiaže? no to mi je len novinka... len si myslím, že by bolo dobré si uvedomiť, že existuje aj také niečo ako alergia napr. na galaktózu, a to že niekto má z toho zdrav. problémy, ešte nemusí znamenať, že by celé ľudstvo nemalo piť mlieko a jesť mliečne výrobky...
niekomu to škodí , niekomu naopak prospieva... preto by som bola nesmierne rada, keby ten názor o obrovskej škodlivosti mlieka na organizmus totálne vymizol...

poliewoocka

Myslim si, ze zlost, zatrpknutost, hnev a odsudzovanie skodi ovela viac ako obycajny pohar mlieka:)
To, co jedneho zabije moze byt pre druheho (m)liekom. Starka sa stravuje obycajne, rano chlebik s maslom a sunkou, na obed klasicke jedlo, na veceru tiez drobnost, zeleninka a ovocie. Sladkosti neje, pije iba cistu vodu. Ma zvyseny cholesterol, miernu cukrovku a problemy s tlakom. Starky je fajciar, pivkar, holduje atkinsonovi:D cize same maso, vajcia, slaniny, tlacenky, cabajky, rezne a to poriadne, bocik, chlieb, cipsy, sladkosti, na ranajky kava, litre mlieka, do mlieka si aj rozky pokraja a zasype kilom bieleho rafinovaneho cukru. Zdravy ako ryba, cholesterol v norme, ziadny diabetes, tlak ok. NIC. Tak ako je to potom s nasim "zdravim"?

schelby

no ved oki, ja som to pisala uplne v innom zmysle, len co sa tyka principu. A ved som spominala, ze v dnesnej dobe je uz svetko skodlive, a ani sa necudujem, ked je na tom aj to nase zivotne prostredie tak ako je, aj vsetko. Same chemikalie a umeliny. Ale taka je doba a my s tym musime zit. Vies tu je to tak, kazdy si stoji za svojim nazorom, jedni budu za to, ze je to skodlive a druhi za to, ze nie je skodlive. Myslim ze nikto nikoho nepresvedci a je to podla mna aj hlupost niekoho presviedcat KAzdy nech zije, robi a papa to co chce:-) vsetko je na konkretnom cloveku ako si vyberie. JA s tymto problem nemam kedze ucitim mlieko a hned mi je na vracanie, takze nemusim riesit takuto dilemu:-)

moniqa87

ja som ta len upozornila na to, ze prirovnanie vyznelo odveci... ani ja som to nebrala ako utok... a ak si citala celu diskusiu, tak vies, ze nechcem nikoho o nicom presviecat...
a samozrejme mas pravdu... myslim v tych skodlivych jedlach
ale ked si to tak vezmeme do dosledkov, tak v dnesnej dobe je uz vsetko skodlive... a v podstate by sme nemali jest NIC...

schelby

moniqa ja som to inak nemyslela ako utok, to prirovnanie, zase aby sme sa zle nepochopili. Chcela som tym povedat len ze vselico dobre skodi a ludia to aj tak jedia a piju, lebo im to chuti, tak isto ako aj alkohol alebo cigarety, to malo byt prirovnanie, nie doslovne zobrate. Ked chces tak pi mlieko, nmne to je jedno, nikoho o nicom nepresviedcam,lebo sama neviem co je na tom pravdy, ze ci je naozaj take skodlive. Ale moj nazor, komu chuti, nech si da:-)

schelby

nemyslim si ze som to prirovnala zle proste ide o princip zase neber to doslova,ako ak mam psiat za seba, ak yb som mala rada mlieko, tak by som ho pila, a co? JA ho nepijem z inych dovodov. Ved aj hranolky su karcinogenne a mam ich rada a vela vela jedal, clovek je a pije co mu chuti a mylsim ze ani velke halo, ze nieco je skodlive nesposobi to, ze ludia prestanu hned nieco jest alebo pit, A tiez si myslim, ze v dnesnej dobe uz pomaly nic nenajdeme co nie ej skodlive.

mary_anne

no tak hento nepochopim ani ja. ale su mi ukradnuti vsetci aki su! ja mam rada mlieko a je mi jedno, ci ho niekto bude pit, ci nie...