pripoistenie materskej?

katana

dokonca s tisíckami zamestnancov.
No možno teoreticky by sa to dalo, ale vieš ani časovo sa to už nedá... ale ďakujem viem, že si mi chcela pomôcť :)

luna

Ja to chapem, hlavne ked je to velka firma s niekolko sto zamestnancami. Myslela som to cisto teoreticky, ze by to mozno aj slo..

mrvulka

sawwa,ja by som ti odporúčala začať platiť už niekedy v auguste,septembri.Radšej skôr.v prípade predčasného pôrodu.Neprajem ti to samozrejme,ale nikdy človek nevie.Tak nech sa ti podarí otehotnieť podľa plánu.Nám to vyšlo 3x.

katana

Luna tak 1. to sa už nestíha, 2.u nás v práci to nie je také jednoduché a hlavne rýche s výpoveďou (výpovedná lehota...) 3. ja nie som so zamestnávateľom v takom vzťahu aby som mu vysvetlila, že nech ma prepustí a potom prijme - to si neviem ani len predstaviť je to fakt veľk zahraničná firma. 4. nestojí mi to za to...

sawwa

ahoj mamicky, riesilo sa tu vela pripadov a popravde uz som s toho jelen.
tak este raz vas poprosim: este niesom tehotna len planujem druhe. chcem aby sa narodilo niekedy v juli, auguste 2010. takze to dobrovolne nemocenske poistenie si mam platit niekedy v novembri alebo skor? skuste mi to este raz vysvetlit. dakujem a prepacte
luna pozdravujem ta ako sa mate? a babatko? ste v poriadku?

luna

Tak ked nad tym spekulujem. Iba cisto teoreticky,keby si tam dala vypoved a potom by ta znova zamestnal a zacala by si si to platit od 8.tt? Skoda ze nie som fundovany sociolog, urcite su nejake finty..

katana

mrvulka: aha 3 - tak to je už tak akurát :D ale máš pravdu aj bez príspevkov a neviem čoho to stojí za to. A ja som si ťažko "vybojovala" to malinké vo mne, takže som dvojnásobne šťastná.

katana

Luna neviem prečo je to tak - asi aby dostalo čo najmenej ľudí :( Ja výpoveď nechcem dávať... potom by si to zas nedostala lebo by si už nebola zamestnaná, nie? oni by si asi niečo našli...

mrvulka

myslíš mňa?áno chceli by sme ešte jedno,ale manžel povedal,že nemôžme,lebo nevojdú do auta.Tak som mu povedala,že kúpime dodávku:D:D.My už máme tri.veľmi zlaté,šikovné...8,6,a 2 ročné.jedine ak by to zmenili.Ale aj bez toho príspevku to stojí za to.

katana

no to je akurát na tie veci, čo treba kúpiť na začiatok, nie? Ty si písala, že ešte plánuješ mať dieťatko nie? Potom to ešte dostaneš, nie :) ?