zapalene hrdlo

Príspevok v téme: zapalene hrdlo
bbkajo

Ahojte.
Ja som sa tiez rozhodol napisat moj problem s hrdlom.Reku ci aj niekto iny ma podobny problem.Ja mavam dost casto zapaly hrdla.Ziadne teploty,ziadne smrkanie len to hrdlo.Prebieha to asi tak ze hrdlo mi zcervenie,obcas citim aj akokeby opuch v hrdle.No a z tohto sa nie a nie dostat.Dakedy musim byt doma aj mesiac.Doktorka vravi ze mam dost suche sliznice a ze je to chroniceho razu.Da sa povedat ze dost casto beriem aj antibiotika lebo bez nich mi to neprejde.Neviem kde moze byt problem.vyterov mam za sebou kopec,tam je to v poriadku,aj krvne vysetrenia(aslo a podobne) je v poriadku takze nejaky streptokok nehrozi.Bol som aj na alergologii robili mi aj kozne aj krvne testy a tiez vsetko viac menej v poriadku.A imunita?No na nej by som urcite pracoval ale nemam ani kedy lebo vzdy ma dostate to hrdlo a musim trcat doma.Uz ma to naozaj nebavi,lebo to dost obmedzuje zivot ale bojujuem proti tomu ako mozem vzdy plnou silou.Beriem aj zodac,kloktam salviu,vincentku ale je to nekonecny pribeh.Aj teraz som dobral dvojo antibiotik a hrdlo je stale nevyliecene.Tak asi tolko.Ak ma niekto podobny problem budem rad ak napise,alebo ak ma niekto radu budem mu vdacny.

kiky

no ja mam presne rovnaky problem, uz dva mesiace mam zapalene hrdlo a nic na to nezabera.Som bez teplot aj soplov proste ma len boli hrdlo a uzliny na krku mam mierne zdurene aj ked krciarka povedala ze to nic nie je. Mala som aj streptokoka ale posledny vyter bol uz negativny tak fakt neviem co s tym. Taktiez mi navrhli vyber mandli..ale este sa radsej necham prehliadnut u inej krciarky,zda sa mi to ako velky zasah do organizmu. Ale na druhej strane ak to pomoze a nie je ina moznost...

rastikp

Ahojte, od pondelka som na PN s angínou a riadnym zápalom hrdla. Nedalo sa mi prehĺtať, nič mi nechutilo. Až som sa dostal k rade ako sa zbaviť bolesti. Začal so s kloktaním sódy bikarbóny. Účinné, ale zdĺhavejšie. Dnes som kloktal 3% peroxid vodíka riedený 1:1 s vodou a stalo sa niečo neuveriteľné! 1x kloktanie a už som sa najedol, prehĺtanie bez problémov a vrele odporúčam

inkalina

chronický zápal mandlí. Ložisko sa nachádza v mandli vo vnútri, preto sú výtery všetky negatívne. pri užívaní antibiotík sa zápal stiahne, ale v zápätí sa zasa objaví. Existuje len jediná liečba . tonzillektómia. Čiže mandle treba vyhodiť, inak sa toho nezbavíš. veľa šťastia.

mjanik

bb-zápal hrdla spôsobujú pľúca alebo žalúdok,alebo obidvaja naraz-hovoríme ,že sú príliš prehriaté a preto prehrievajú aj hrdlo-zapaľujú-preliečiť ich ,akupunktúra

bbkajo

RNG dik za uzitocne informacie.Urcite si to vyhladam na nete a pozriem sa na to a skusim to predniest svojej krcnej co na to povie.

bbkajo

Dakujem za prispevky.Ja viem ze antibiotika maju vela negativ aj na ine organy v nasom tele.Najradsej by som bol keby som ich nemusel brat.Zdrave veci ktore spomenul house tie samozrejme jedavam.cesnak skoro kazde rano nech to vypali,cibulu,vela jogurtov,ovocie a zeleninu-tie sa nosia po taskach domov.Akurat tu slivovicu,chren a smalec som neskusal.Vyskusam co to povie.Zas je pravda aj to ze keby som nebral tie lieky tak by som musel byt doma vyse mesiaca a to by mi nepreslo ani v praci a by sa mi to vracalo.Hrd spominala tabletky na cmulani,tych mam vyskusanych tiez vela,ale mozno by nebolo zle ich cmulat ako prevenciu,lebo ked je uz zle tak to ide tazko.

RNG

to je vysledok slabej imunity tela vseobecne, tj aj bakterialnej aj viralnej.
Treba brat minimalne selen, zinok, jod a probiotika, to,celkove zvysi imunitu. Ak to nie je dost, skus ine antimikrobialne latky alebo specialne antiviralne a protiplesnove, podla toho co ti to sposobuje.
Inac niekedy su zapaly hrdla sposobene zatekanim hlienov z nosnych dutin(sinus), kde mozes mat permanentnu nakazu. Ta sa da odstranit kvapkanim koloidnej striebornej vody alebo roztoku GSE do nosa niekolkokrat denne.
Ak mas problemy so vzdusnymi alergiami, pomaha proti tomu quercitin, bromelain curcumin ,boswelin a vitamin C

hrd

mna ked skrabalo v hrdle brala som pastilky tie sladké rozpustné tabletky a mne to preslo, alebo ty mas nieco iné?