Asi nechceme deti. Ma to niekto podobne?

sunie

u mna tiez skor nie ako ano, jedna vec je ze na to treba vhodne podmienky a druha mat k detom vztah. + mam nejake zdravotne problemy a narocnu pracu, takze si to teraz absolutne neviem predstavit, aj ked uz nemam vela casu spekulovat.

ceolinka28

Ahoj,citala som tv. prispevok, som v podobnej situacii,zijem mimo SK,v praci sa mi celkom dari, mame maly domcek, napriek tomu po dietati este netuzim, mozno o 2-3 roky, ale povedat NIKDY je dost silne,pozor aby si to neoluTovala mozno raz budes chciet a nebudes moc!!!moj partner ma 49 rokov, tiez si musi na dochodok nasporit sam, nevnimame to vsak ako problem ci vyhovorku - nemat dieta!

jajka001_

no z toho popisu ako sa zije v zahranici uvazujem preco sa tolko ludi do toho zahranicia trha ked je tam tak zle? a ze varis tri hodiny hm to sa mi este nestalo, a to mam dieta a varim pravidelne, musis varit naozaj speciality. to s tym vyspavanim ma tiez pobavilo. ja mam dieta a je to tiez spachtos ako ja, cez vikendy spi do deviatej. dlhsie je to uz naozaj privela, potom je cely den zabity. ze v skolke a skole je len hranolky a pizza na obed? tomu fakt neverim, uzasny zapad, to su vymozenosti :)) a ver mi, dieta nie je az take drahe.
myslim ze je fajn ze nechces deti, niektori ludia na to jednoducho nemaju. a ze lekar a inzinierka si nevedia na seba zarobit...co nepridete sem na Slovensko? ved tu je to celkom fajn

frantiska

Chcem sa s vami rozlucit, neviem, co som od tejto diskusie cakala, mozno menej osocenia, urazok a vyryvania a ocividne nepomohol ani dost vyrecny nazov temy, mala som asi napisat opak, aby to prilakalo ludi s podobnym myslenim. Asi som si uz velmi zvykla na tunajsiu mentalitu, kde sa ludia navzajom neohovaraju, ale vypocuju a podobne. Vsetkym vam vsak zelam hlavne to, aby ste boli v zivote stastni. Nech si uz zvolite akykolvek sposob zivota, myslite na to, ze ste to vy, ktori ste strojcami svojho stastia, nikto iny.

lulina21

Adrejka napísala si to veľmi pekne a súhlasím aj s názormi Lolky..
S priateľom sme 5 a pól roka,máme sa radi,dieťatko zatiaľ neplánujeme,asi tak v 25ke,alebo v 27čke,keď si dostatočne našporím aby dieťatko malo tú správnu starostlivosť.Je síce pravda že vychovávanie dieťatka ni je lacná záležitosť,ale povedať niečo také ako: Nechce sa mi vstávať,variť,starať sa,to mi príde veľmi úbohé od tej dotičnej osoby ktorá takto rozmýšla! A čas na cestovanie? Cestujeme s priateľom k moru už 4 roky a nevídim prekážku v tom ak by som mala čakať 3 roky,kým dieťa vyrastie.Naopak by som rada dieťatko vzala so sebou ak by malo tak 3,4 rôčky a tešilo sa z mora,to je šťastie! A nie vylehovanie do 11stej a ničnerobenie.Presne tak aso si vravela nieje nič krajšie na svete ako ti vlastné dieťatko povie vetu:mami,tati lúbim vás a v neskoršom veku: mami ďakujem za všetko!

lea

a inak, myslim, ze je to kazdeho vec, ci chce alebo nechce mat deti. aj tak je na zemi uz prilis vela ludi, tak sa nic nestane, ak ich niekto nebude mat. a okrem toho, pripada mi sebecke, ak sa pre deti rozhodnu ludia, ktori maju napr. vazne geneticke ochorenia- vsak ich vedome prenesu na svojho potomka a ten bude trpiet. a tiez ma jedna vec desi - ten vecny strach a zodpovednost o dieta, ktore nosi matka v svojom srdci az do smrti- dufam, ze som sa dobre vyjadrila - to ako sa mama neustale strachuje o svoje dieta

lea

frantiska, zijete v usa? lebo ako pises, dost tazke podmienky, co sa tyka zamestnania. ja zijem v zapadnej europe, mam celkom stastie, lebo stalu pracu a 30 dni dovolenky, ale tiez sa tu nezije lahko vzhladom na ceny byvania. ale myslim, ze ked sa chce, vsetko sa da, kamoska tu zostala sama s 2 rocnym dietatom a novorodencom, v podnajme, a zije. hoci neviem, ci je stastna.

Lolka

ja by som reagovala a nesúvisí to s tým ci by som mala deti, dom a neviem co, ale podla mna si ten kto píse ze miluje deti protirecí tým, ze nechce deti, lebo kto velmi miluje deti tuzi po bábetku a myslím ze nezalezí aka je jeho financná situácia, iba ak by boli ozaj bezdomovci a suhlasím aj s nazorom, ze ked milujes deti mozes mat v sebe aspon kusok materinského citu

frantiska

Andrejka03 pary v nasom okoli to riesia tak, ze este ako 70 rocni zarezavaju v robote. Nemaju na ucte ani grosa (to fakt!), co zarobia, to minu. Nic nevlastnia, na vsetko maju uver - od aut cez skolu cez domy a nevedia odhadnut, kolko si toho mozu dovolit napoziciavat. Ziju v hroznej neistote. O potomstvo sa im staraju rodicia, pribuzni, alebo teda cvakaju zase pozicane peniaze na tu skolku. Lebo zena ide hned po porode do roboty. Ja by som cudzieho cloveka do domu nechcela (pestunka).

nescafe

lenze si nekonkretizovala, tak som nevedela na koho mieris.. kludne ti odpisem... doteraz sme riesili najprv nase zabezpecenie a vyhovovalo nam obom zit bez svadby... momentalne sme zasnubeni a potom kludne aj dieta prijmeme..