čo je to ASLO? nejaký zapal? musi brať antibiotika

RNG

tym netvrdim, ze tonzilektomia je zbytocna, len ze je privelmi casto prevadzana, ked sa da postupovat aj inac.
Lekari sa este v 30tych rokoch rozhodli totiz, ze mandle "nie su na nic" a zacali ich masove vyberat pri najmensich problemoch.
Dodnes je to tu este stale pozostatok z minulosti.

zuzic

aj ja!!! tak to bacha ja som este mala aj velku nosnu mandlu:P ale to je ojedinele. tie vysetrenia nie su moc prijemne ale daju sa prezit ja som mala stastie mala som vyborneho lekara a mal so mnou trpezlivost.takze bude sa ti pozerat do nosa hrdla aj usi.takze najprv nos: do nosa takym zrkadielkom/vyzera to jak klieste:P/ potom ti mozno napcha take tampony/ja som ich citila az niekde pri ociach:P/ a potom takou baterkou vola sa to ze endoskop tu ti zastrci daleko do nosa to je trosku neprijemne ale da sa.potom otvoris pusu on si nadhreje take zrkadielko a da ti na jazyk tu palicku a zrkadlom sa bude divat cez usta do nosohltanu a tak... hrdlo:bude ti zizat do hrdla priradne mu budes musiet hovorit"ííí" a takou palickou ti mozno bude strkat do mandli a kukat ci tam mas capy.je toho viac len teraz si nespominam. usi: take lieviky ti zasstrci do ucha a bude tam kukat.este porozmyslam ci ma nieco nenapadne. nie je to vobec hrozne ak nemas davivi efekt je to skor sranda/teda aspon pre mna bola vsetko sranda ete aj operacia:D/ a potom si pomysli na mna ake trapasy som ja narobila:P vies on je pritom vysetreni tak blizko a ja som ho napr. kopla:Pa tak. este nieco bude mat na cele taku lampicku nepozri sa priamo do nej lebo nebudes este desat minut nic vidiet:D

RNG

zuzic, su nielen doplnky na zvysovanie imunity, ale aj priamo zabijajuce bakterie a ine mikroby.
GSE/citricidal je velmi ucinny napr na streptokoky v koncentraciach vyssich ako 20 az 60 ppm(mg na kg)
Ak chces,poslem ti tabulky z roku 1982, kde je uvedene ake koncentracie citricidalu su na ake mikroby su ucinne. Obsahuje sice len malu cast mikrobov, jeho ucinnost je aj na mnohe ine, ale toto su jedine tabulky, co sa odvazili na nete uverejnit(boli tam vyse 26 rokov)

zuzic

vies.... najskor sa ta opytam bola si uz na ORL vysetreni kvoli nosu? nezvykne ta pri vysetreniach napinat? ak nie tak zvladas v poho. mozem ti napisat ake vysetrenia ti asi budu robit mne ich robili hojne:P a...kolko mas rokov?

bojko_

ach ludia vobec nerozumiem tomu co pisete :D ale sak dobre sa to cita :D a to ORL preco by sa ti nechcelo absolvovat?

zuzic

RNG v niecom mas pravdu ale uplne s tebou nesuhlasim. niekedy i lieky pomahajuce k zvyseniu imunity nepomozu ak je naozaj nutna tonzilektonomia a loziska infekcie su v mandlach.

zuzic

drzim ti palceky urcite mi daj vediet mna tieto veci hrozne zaujimaju vies odkedy to mam aj ja:D ale tie vysetrenia na ORL by sa mi absolvovat nechcelo:P

RNG

Znova pripominam zasadu mnohych lekarov: "vyliecit, nie vyrezat" podla moznosti.
A ucinnych prirodnych su stovky na potlacenie streptokokov.
Kedze sa strep. mozu nachadzat vsade v tele, nielen v mandliach, vyrezanie mandiel nie kazdemu pomoze.
Ale zvysenie imunity alebo ich vyhubenie v tele antimikrobialnymi latkami pomoze prakticky kazdemu.