pre Lenulík aj ostatné....

Príspevok v téme: pre Lenulík aj ostatné....
mirka.

ahojte! veľa sa tu píše o vedľajších účinkoch antikoncepcie. Lenulík, viem že aj ty si ju brala. mala si vedľajšie účinky? Ja ju bud. týždeň začínam brať, zo zdr. dôvodov. Rada privítam názory aj ostatných. Dosť dom prestrašená z toho čo čítam. Ale zas berie ju polovica žien na svete. Tak fakt neviem...

nilkaaa

Mirka.
Ja som HAK zacala brat presne pre tie dovody ako opisujes!Silna a dlha menstruacia!A hlavne silna!Taky tampon normal mi nevydrzal pocas najsilnejsich dni ANI hodinu!Ja som zacinala s Triquilarom,brala som ho 9 mesiacov,no nic mi nezmiernilo,nic sa nedialo,ziadne zlepsenie.Po tych 9 mesiacoch som ho vysadila,pretoze som medzi cyklusom zacala silno krvacat.Dalsiu sancu som mu uz nedala.Potom som este skusila Logest,ten som brala,hm,tiez nejako tak.Tam sa mi sice silne krvacanie nevyskytlo,ale slabsie "krvacanie",spinenie a take ano.Takisto sa mi menstruacia nezlepsila.Vysadila som a odvtedy neberiem a nemienim brat ziadnu inu.Vtedy som to ako sposob ochrany ani nepotrebovala,nezila som sexualnym zivotom a teraz sa chranim inak.Bohuzial,na tu menstruaciu si asi nikdy riadne nezvyknem.Mam traumu pocas tych silnych dni,nic si vtedy neplanujem,nikam nejdem ak sa da.Praca sa vtedy tazko preziva,co narobis.Aspon nech sa tie baby tesia,co nemaju take silne,nech sa nestazuju ked toto nezazili :o(

jajka001_

mirka, kazda na HAK reaguje inak, mozes mat problemy a nemusis. tiez sa vela pise o tych skrytych vedlajsich ucinkoch ktore zistis az po rokoch. ja osobne za seba mozem povedat ze z troch HAK mi dve sadli, jedna menej. zavisi to od tvojho organizmu. ak nenajdes inu, prirodnejsiu cestu - nejake bylinky alebo tak - ako to riesit,
je asi lepsie skusit tu HAK ako sa trapit.

mirka.

ahojte,ďakujem za príspevky. Až teraz som sa sem dostala. Trišku to upresním: mám 31 rokov a strašne silnú menštráciu. Lekárka povedala, že jedine antikoncepcia ju zmierni a skráti. Lebo ju mám niekedy aj 9 dní. Detičky nemám, nestretla som toho pravého a zmierila som sa s tým, že už ani mať nebudem. Takže vedľajšie účinky ohľadom budúceho materstva sa ma netýkajú. Ale priateľa mám, takže trošku by som sa chcela aj chrániť, aj keď sú iné spôsoby. Ale ako hovorím, hlavný dôvod je menštruácia. Ale bojím sa, že budem mať výtoky a špiniť medzi cyklami ....Tak čo mám robiť?

zuzkazuzik

mirka citala som mnoho odbornych clankov o antikoncepcii, nikomu nepomohla ona len skodi pomaly, ticho, tak, ze to nik hned nezbada....to co dokaze napachat je strasne, nestane sa to kazdej ale predsa sa to stava

lenuliatko

ahoj mirka.brala som hak asi len 4 mesiace.ja som ziadne vedlajsie ucinky nemala ALE aj tak si myslim ze to bola najvacsia chyba zacat brat to svinstvo.myslim ze ziadna antikoncepcia ti ziadne zdravotne tazkosti nevylieci.
hak zatazuje organizmus celkovo vela cemie zmena hormonov moze aj ked nemusi sa ti rozhodit cyklus.ale to si vsetko najdes aj na nete ak popatras trochu.
ja uz nikdy hak brat nebudem.chranit sa da aj inak a zdravten problemy sa tym neriesia si myslim.aky mas vlastne poblem?dufam ze nie akne lebo to ma urcite povod niekde vnutri tela.zaludok napriklad.

leerka

ja som brala doteraz tri druhy antiky a ten druhy druh som mala z nich strasne nalady a bôolest hlavy a z tej tretej som mala stale vytoky a tu prvu uzivam aj teraz a ta je najviac v pohode, z tej mi nic nie je