Malá či veľká svadba?

alicakl

No ja som chcela veľkú svatbu a nakoniec sme boli 15 aj so šoférom a kameramanom.Rodinu som pozvala len veľmi blízku.Rodičov,st.rodičov a súrodencov.Bez partnerov-našťastie vtedy ešte nijakých nemali.Nakoniec som bola aj rada.Aj tak sa nestihneš venovať všetkým,len to stojí prachy.Popravky však boli také,že prišla celá rodina.Takže sme v kľude posedeli a pokecali.Ak sú normálni ako tí moji,tak sa určite neurazia.Ak sú takí .....ako rodina môjho muža,tak sa urazia,ale aspon mám od nich pokoj.

majka_

a okrem toho suhlasim s tym, ze by som pozvala ludi, ktorych vidim viac ako len "2x" do roka. tak to robi aj moja sestra.

majka_

mam 20 rokov, vydavat sa sice este nechystam, ale v predsvadobnom zhone uz som - v septembri sa vydava moja sestra. kedysi som sa chcela vydavat, nechcela som mat velku svadbu (ja som skor za tu mensiu - rodicia, surodenci, stari rodicia, mozno krstni rodicia, tety a ujovia - resp. ludia, s ktorymi sa citim dobre - a to ich neni vela). ale ked vidim, ake su problemy okolo toho (5x prepocitavala sestra pocet hosti, niekolko krat pocet kolacov, tyzden hovorila o tom ci si da usit saty alebo si ich pozicia - napokon vyhrali tie usite...)... je to blaznovstvo. mozno sa mi to len lahko hovori, ale je to taky problem urobit si vlastne svadobne oznamenie (ja som navrh pre setru mala urobeny za pol hodiny a bol fakt pekny - aj ona sama to povedala), scitat si zoznam pre mna dolezitych ludi (napr. 30 z mojej strany, 30 z manzelovej), vybrat si ten a ten salon, toho a toho fotografa, kameramana, hudbu... atd.? si myslim ze nie. vseho vsudy vyjde sestru svadba 1330 eur. jej snubenec bude mat asi 60 ludi, pretoze jeho mamka chce vacsiu svadbu a on s tym suhlasi. takze dohodli sa, nehadaju sa a koniec.

a inak na tu poznamku, ze saty z pozicovne su len pre chudobnych ci ako to tu bolo napisane... ak by ma vysli lacnejsie saty z pozicovne nez tie, co by som si dala usit (sestru vyjdu lacnejsie tie usite - za 150 eur priblizne), tak by som si ich urcite pozicala a bolo by mi fuk, ci ich mal niekto predo mnou alebo nie. ak to iste plati aj o pozicani spolocenskych siat, tak potom v mojom okoli sa pohybuje kopa chudobnych ludi vratane mna, lebo ked som bola naposledy na plese, tak som si pozicala saty z pozicovne za 33 eur a keby som si ich bola kupila niekde v obchode, stali by 83 eur a viac... tak si myslim, ze sa mi to oplatilo.

Karla Lei

no ja mam este len 20 rokov takze som dost mlada ale momentalne to citim tak ze som ochotna svadbe venovat tak mozno najviac dve-tri hodiny aj s pripravami.myslim to tak ze pridem na radnicu podpisem papiere a dovidenia. nechcem nejaku svadbu. na co to je? pre mna to nema nejaky vyznam. Samozrejme ked budem nosit manzelove meno znamena to ze patrim jemu, nech to kazdy vie, ale zmysel v svadbe ako svadbe zatial nevidim

usiko

baby, citala som si vase prispevky , no a neda si mai nic len zasmiat...cely zivot som svadbu nechcela, len sobas, a je to tu - mam priatela, ktory svadbu chce, pretoze bol na asi 15 svadbach svojich priatelov a rodiny...tak bude, 60 hosti, z toho iba desat z mojej strany, teda ja z toho vyjdem dobre....saty som si bola kupit na Ukrajine, vysli ma 2500 SK aj s doplnkami, su jednoduche, nie je na nich ani jedna vysivka.....a podobne budeme pristupovat ku vsetkemu....pretoze na mne sa nikto nebude nabalovat, len preto, ze ide o svadbu...myslim tym dodavatelov, a sluzby...ved to je nehorazne, ako je vsetko predrazene len za to, ze to ma privlastok SVADOBNE...napr. taka vecera, bezne stoji 200 SK, svadobna 400, kvety - chcem slbecnice - tak som sa pytala za kolko mi spravia "svad. kyticu" zo slnecnic....tak ze od 1500 SK hore a to v nej bude len jedna velka slnecnica....tak pred sobasom zajde priatel do kvetinarstav, da si vyrobit kyticku z 3 slnecnic a zaplati do 300 SK....je mi zle z toho, ako dodavatelia tazia z toho, ze kopa zien, a rodicov, od malicka sniva o romantickej svadbe....fuj.....a pritom kazdy svadba v reali stoji o polovocu menej, dalsich 50 percent je za privlastok "svadobne"....
Mimochodom, svadba pre 60 ludi tu v KE vyjde od tych 80 tisic..... ale to uz po maximalnom znizovani nakladov....

babydoll12

prejajku - ako mozes tak ponizovat ludi, ze pises ze pozicovne su len pre chudobnych? ... dobre, je to mozno pravda, ale ze ti to nevadi sem tak surovo napisat.... vidno, ze sebavedomie a pycha ti nechyba ....

babydoll12

neda mi nenapisat sem prispevok, i ked u mna svadba je daleko, resp. ci vobec nejaka bude je otazne.

Chcem sa spytat, ako mozete preferovat drahe saty pred satami z pozicovne? dobreho maskera, stylistu a pod pred svojou rodinou? Ved nie kazdy ma tolko financii, ja keby som sa vydavala samozrejme zdielala by som rovnaky postoj, chcela by som vyzerat najkrajsie ved je to moj den, ale nie na ukor blizkych a pod. Krasne saty su aj v pozicovni, a co je na tom, ze ich mala ina, ty v nich budes vyzerat inak ako ta predosla! a ci sa budes pacit manzelovi, to myslim, ze uz ked si ta berie a ma ta rad, tak sa mu budes pacit, ci s drahymi satami, alebo satami z pozicovne, alebo nejakymi lacnymi z trhu. Krasna je kazda zena, istym sposobom, a to ci su saty drahe jej na krase neprilepsia... kazda sa moze citit krasna, a takisto citit sa na svojej svadbe prijemne,... pre niektore tento pocit prinasa, ze je s tymi, ktorych miluje a to prave nasi blizki, nasa rodina...

a k veci aka velka svadba, ja som skor za mensiu, resp. taku strednu....ale je to individualne, nie kazdy ma velke rodiny, vela priatelov a pod. toto treba zohladnovat