Problémy s rodičmi

Príspevok v téme: Problémy s rodičmi
erika7789

zdravim....prosim vas rodicov o pomoc....mam cca 50 rocnych rodicov.ja mam 21 viem viem je to vek uz normalny ale mna doma stale povazuju akoby som mala 15....sex je u nas zakazana tema a o ostatnych veciach ani nehovorim....mam vsak taky problem ze matka sa dozvedela ze spavam s priatelom....ma hrozny sok....neviem co mam s nou robit neviete dake rady ako jej vysvetlit normalne? u nas take ze som dospela neplati takze to mi tu nepiste prosim.neviem chova sa tak ze ju nechapem uplne odmieta sa so mnou o akomkolvek probleme bavit vzdy je presvedcena o jej pravde....dakujem:(

alicakl

21 a skoro na sex? Prepáčte mi staršie panie,ale hoci nie som najmladšia,hovoriť že 21 je skoro-je smiešne.Keď už s priateľom spáva,tak s tým sexom asi teraz na neskončí.A kedy je podľa vás ten správny čas,čo?30 rokov? Trvdíte, že za vašich čias to bolo iné.Lenže nech zoberiem do úvahy priemerný vek rodičiek,dostanem sa podľa štatiskík k číslo 20.Tak potom ako to je s tou vašou mladosťou? Práve preto by ste ako rodičia mali rozprávať so svojími deťmi o sexe a aj o antikoncepcii a podobne a netváriť sa,že na to majú vaše deti ešte čas.Pretože to je najjednoduchší spôsob vyhnúť sa tejto háklivej debate. A ešte niečo.Ak vám začal sex otehotnením,tak chápem,že Eriku nabádate k braniu zodpovednosti za tehotenstvo.Ale mám pocit,že nič ako tehotenstvo nespomína.Namiesto toho,aby ste jej pomohli svojími skúsenosťami k tomu,aby začala lepšiu komunikáciu s mamou, staviate sa automaticky na stranu matky a to dosť direktívne. Potom sa nečudovať,že mladí hovoria čoraz menej o sebe svojím rodičom.

beb

Ahoj Erika, ja, pre zmenu, súhlasím s Ivetkou a pridám svoj názor. Ak si sa rozhodla tak, ako si sa rozhodla, tak prečo nenesieš i dôsledky. Pretože sex má svoje dôsledky. Ak by prišlo dieťa , treba znášať dôsledky. Teraz, keď prišli problémy, je Ti zrazu mama a jej názor potrebná. Ak si zodpovedná, tak ju do toho nezaťahuj . Má svoj názor, ktorý je iný a má naňho takisto právo ako Ty na ten svoj.Z čoho ju teda obviňuješ? 6e sa nechce rozprávať o Tvojom prípadnom tehotenstve? Veď Ty si sa slobodne rozhodla.

ivetk

Ahoj, mám tri deti dokonca staršie ako si Ty a bohaté skúsenosti so začínajúcim životom mladých ľudí. Myslím si že z časti má Tvoja matka pravdu keď Ti bráni v sexe. Si mladá, snáď ešte je čas, nikdy viac sa nebude dať vrátiť do doby nevinnosti a ku všetkému čo k tej dobe náleží. Neponáhľaj sa, neni kam, uži si tie veci ktoré náležia k mladému veku, sexu si v živote ešte užiješ toľko, že Ti môže byť aj na obtiaž niekedy. Chcete byť samopstatní v rozhodovaní čo so svojim telom, čo so svojim životom, ale načo ten zhon. Chýba Ti každomesačné čakanie na menzes? Alebo hrozba rakoviny z brania tabletiek proti otehotneniu? Branie liekov proti výtokom a vzájomné obviňovanie s partnerom kto to priniesol a od koho? Kedysi ked sme boli mladí, dospelosť sme si navodzovali fajčením, to už dnes nestačí, došlo aj na sex, netreba, brzdi, takýto vek je na niečo iné, snáď priteľky, zábava, kino, koníčky, šport? Veď Ty sama musíš vedieť čo Ťa baví, určite to nebude len sex.

alicakl

Bebenka-cítim s tebou,mám to už našťastie za sebou.Že sa nezmenia-tak to súhlasím. A Zabasakava-máš to šťastie ani nevieš aké.Nie je také jednoduché riešiť to podľa teba.Musela by si to zažiť.A to som teda papula nevymáchaná-je to proste o postoji rodičov-a s tými nepohnem.

zabasakava

a co im nepoviete ze a mami oci vy ste ma ako splodili? jezis tomu nerozumiem nasi sa ma pytaju ci mi nemaju kupit kondomy :D jee ved ste dospele tak co...

bebenka

Boze tuto temu som nezakladala ja nahodou???Haluz ako keby som citala o sebe..Mam 25, ale je to rovnake ako u teba.Moja mama nahodou zistila ze spavat s priatelom, mal som vtedy tiez 21, o baveni o tom nebolo ani reci, akurat ma prefackala a nadavala mi do ku.. Ako keby som mala 15 a pretiehla som kruzok futbalistov..A pritom to bol a je moj prvy chalan s ktorym som spala.Nebudem to rozvadzat co vsetko som preskakala a ako sa mi usilovala zlikvidovat vztah, ako ma nerespektovala a nerespektuje doteraz. Ina jedno, erika, nikdy sa to nezmeni, jedina moznost odist. Ja som bohuzial este stale s rodicmi, ale uz som sa zatala,ze tento rok odchazam aj keby neviem co..citim z ich strany mozno aj taka trochu citove vydieranie, pri slovo odchod z ich domacnosti sa moja mama urazala, prestala sa so mnou bavit, ale spustila potoky slz..Ale proste odchod je jedina moznost.

majkaaa

Máš to ťažké,ale možno to bol pre mamu len šok. Proste ťa stále brala ako dcéru,dieťa a zrazu zistí,že Ty spávaš so svojím priateľom,že si dospelá. Ťažko radiť,ale ak Ti doteraz nebránila chodiť s priateľom,tak to možno až také zlé nebude. Bude treba len čas,aby to predýchala. Ja osobne by som dcére radšej platila antikoncepciu,aby bez problémov doštudovala,ale sme rôzni. Treba komunikovať,teraz nemyslím o sexe,hádať sa o tom,či robíš,či nerobíš zle,či dobre,ale o všeličom,o tom,ako ti ide škola,čo sa udialo,o knihách,filmoch,doporučiť jej niečo zaujímavé,pomôcť jej doma,nech vidí,že má dcéru dobre vychovanú,zodpovednú.Možno to predýcha ľahšie.

erika7789

no studujem.....priatela poznaju ale neviem co si po roku a pol myslia ze sa len rozpravame ci co?....teraz mi kramy meskali 4 dni nikdy sa to nestalo tak som stresovala a povedala som mame....lebo som uz bola zufala....a ta sa mi otocila chrbtom a zlozi mi furt telefon a robi toto ...a pritom som jej normalne vysvetlila no ona si povedat neda....a tak sa vlastne dozvedela ze spolu spavame....ze som za nou dosla

majkaaa

Nepíšeš,či študuješ,alebo už zarábaš. To mení situáciu. Ako študentka si na nich ekonomicky závislá,takže si veľmi vyskakovať nemôžeš. Ak pracuješ,tak si trvaj na svojom.Poznajú tvojho priateľa?? Predstav im ho,povedz im,že s ním v budúcnosti počítaš,že ste obaja zodpovední a ak ho nebudú akceptovať,tak sa odsťahuješ. A začni robiť prvé kroky. Vieš,ja patrím do generácie tých rodičov,viem čo je strach o vlastné,aj keď dospelé dieťa. Ale ak viem s kým ten čas trávi,a viem,že ide o slušné normálne dievča,tak nemám žiadne námietky. Proste to beriem,že tak ide život.A vôbec mi nevadí,ak je u nás,do izby im nechodím,akceptujem ho. Ale podotýkam,už pracuje,je ekonomicky ako-tak sebestačný.