Onkomarkery

laurusha

ahojte aj ja sa pripajam do diskusie. Bola som operovana laparoskopicky na cysty min. leto. Endometrioza sa nepotvrdila, ale onkomarkery my stale lietaju hore a dole.Uz som to mala celkom v norme a opat to tak nie je. Uvidim co ma zasa caka. :-(

RNG

triska, endometrioza je spojena s poruchami hormonalnych hladin. Na napravu treba brat "polotovary" na vyrovnanie hormonalnych hladin, prirodzene vlastnym telom, nie umeliny, ktore sa udajne spravaju podobne ako hormony, co samozrejme je loz.
Odporucam najma yam(2x1 gram)
ale aj ciastocne pupalkovy/borakovy olej, damianu, black cohosh a Dong Quai.
Nikto nemusi trpiet, ked si patricne upravi prirodne hormonalne hladiny.
A netreba na to otehotniet.

RNG

onkomarkery su cisla, ktore mozu a nemusia vobec naznacovat pritomnost rakovinnych tkaniv v tele. Preto sa na presnu diagnozu nemozu pouzivat a nemozno ich nijak zamienat za nalez.

triška

Ako vidím je nás dosť.Som si čítala Vaše "konverzácie",ja mám tiež endom.a zvýšené markery.Robili mi laparo,no nič neporiešili len potvrdili endom.Mávam bolestivý menzes a to tak,že končievam v bezvedomí a nič mi nazaberá,proste si to musím pretrpieť.Deti nemám a gynek.mi odporúča otehotnieť.Chcem sa Vás spýtať je tu niektorá čo mala endom.aj po tehotenstve,bo on mi tvrdí,že to ma z toho dostane a budem mať pokoj.Je to tak? Vďaka za radu.

maťa

Ložiská by odstránili zrejme tiež, veď práve preto berú všetko, aby sa to viac netvorilo, tak potom to, čo tam je, treba vybrať tiež, nie? Je to len môj názor....

dragonfly53

len by ma zaujimalo, ked by mi vybrali maternicu a vajecnik, ci by nieco robili aj s endom. loziskami, alebo by ich nechali tam. co potom, vstrebu sa?

maťa

Podľa toho všetkého, čo tu čítam sú tie prístupy lekárov veľmi zvláštne. Mne sa endometrióza vrátila už tretí krát. Tiež by som mala zrejme pokoj, keby mi to všetko vybrali, ale chcem bábätko. Vidím to však tak, že po bábätku počkajú, či sa to nevráti a ak áno, všetko vyberú, aby sa to už neopakovalo. Neviem čo je menšie zlo.

sajfina

dragonfly,tak to je ozaj radikálne riešenie,mne sa snažili ponechať všetko,aj vzhľadom asi na to,že som vtedy mala 19rokov,tak mi zobrali 2/3 z jedného vaječníka,inak mám všetko...prístup tvojho lekára sa mi veľmi nepozdáva,veď si ešte mladá žena...asi chceli mať naozaj len pokoj,ale aj tak nechápem takýto prístup

dragonfly53

na onkologiu ma neposlali, ale hned na operaciu s tym, ze vybrat aj druhy vajecnik a maternicu (ze aby sa mi to nezopakovalo, nech nemusim byt 3x operovana, len ci nie preto, aby mali so mnou pokoj). kedze mam 36 r. zdalo sa mi to priskoro, hlavne po tom, co som si tu na fore precitala aj ine skusenosti a nazory.