Zrusenie zivotnej poistky..ake su podmienky

Mišička

Dobry den zaujala matato teoria.Ja som mala s Partner Group tiez zlu skusenost aj Salve investion.Proste zrusila som poistky len raz som bola v AEGONE a ona my vysvetlila ako take poistenie ma vyzerat ked vydela moje poistky zrusene sama mi povedala ze katastrofa tito makleri profituju hlavne z noviniek.Tak ma ukecala v Aegone a zrobila som si tam poistenie manzela v maji a pripoistila som sa tam ja a deti len urazovka.Len nestastie chodi po ludoch a manzel 16Oktobra mal vazny uraz prisiel pri tom o oko.Ja som na materskej tak sme boli bez primu isla som za pani do Aegonu ona bola zlata pomohla mi zo vsetkym peniaze mi boli vyplacane aj pocas PN manzelovej nemusela som cakat na ukoncenie PN.Potom ked sa mu skoncila PN doplatili mi peniaze takze to sme mali 2800eur a este mal aj odskodne vtedy nam prislo za jeho uraz a invaliditu 23 800eur.Skoro som spadla z noh.Preto som sa rozhodla robit tuto pracu nie preto aby som sa nabalila ako Makler z firiem ale aby som v pripadnej situacii ako som bola i ja pomohla inym ludom a drzala dobre meno poistovni Aegon.Ja by som na vasom mieste nerusila poistky daju sa krasne znizit.Nikdy neviete kedy vas zastihne nestastie nas poistka zachranila Dakujem

james bond

to nejak neskoro riesis, jasne ze ked neplatis mas smolu, maju pravdepodobne zmluvu nastavenu tak ze to prepadne, ked uz mam niekde peniaze sa o to zaujimam nie

kablica

nemas narok podla vsetkeho na nic
ked si mala problem s platenim, mala si sa obratit na poistovnu a riesit to s nimi, tym, ze si neplatila a nic s nimi neprebrala, si prakticky zrusila poistnu zmluvu...za chyby sa plati.

džovana

Dobrý den?potrebujem poradit :Mala som poistene deti v Kooperative-zivotne a venove poistenie.platila som normlane od narodenia a potom prislo take obdobie zesom nemohla platit poistne a zrazu ze uz odstupili od zmluvy stam ze nemam narok ani na korunu??ved to bola kopa penazí ,ktore som tam dala :viete mi niekto poradit ci mam pravo na nejaku ciastku alebo nie??dakujem

fin poradca

v prvom rade si treba ujasnit pojem financny poradca...je to clovek ktory za radu nesmie brat proviziu od poistovne ale platite mu vy...cize na mieste 50 eur a ma skusky v NBS na najvysi stupen odbornej sposobilosti...na slovensku je ich asi 17 a povetsine ak nie vsetci sa venuju poradenstvu firiem pri korporatnom majetkovom poisteni...viete si takeho cloveka lahko overit na strankach NBS...
financny sprostredkovatel je slovek ktory ma skusky v NBS stredny stupen a pracuje pre viacere alebo vsetky poistovne modla toho na kolkych sa zo spolupracov dohodne...tych mozme delit na solidnych a nesolidnych...clovek co je vbiznise a uz ma urcite renome a zalezi mu naozaj na poradeni pretoze ma tolko klientov ze je mu jedno kam vam poistenie da a proviziu ma zhruba rovnaku...uvediem priklad za havarijne v alianzi ktore bude stat 400 eur na rok dostane 60eur a za take iste v csob bude stat 300 eur a dostane provizku 45 eur. ak ma tych klientov 100 tak kludne radi najnizie poistenie a naozaj radi a pomaha a ma istotu ze dostane peknu provizku...na druhej strane su firmi ako ovb alebo viners kde vkuse naboruju ludi a ty nemaju klientov alebo sa ich aj tak 95% neuplatni a skor ci neskor skoncia...ty nemaju klientov a samozrejme nahanaju cim vysie provizie a odporucaju aj take poistky...kazdopadne nehadzme ani jednych ani druhych do vreca lebo aj tu aj tam mozu byt vynimky...ale urcite su sprostredkovatelia na trhu co su odbornici a vedia vam poradit a usetrit len nesmiete uverit prvemu co pride a hned mu dat urobit poistku ale nechat si poradit od 3-4 a vybrat si z ponuk...alebo mozte ist sam do 10 poistovni po ponuku a potom sa rozhodnete kazdopadne proviziu aj tak dostane ten clovek potom co v tej konkretnej poistovni z vami uzavrie zmluvu ten ma skusku v NBS tiez a to zakladny stupen...financny sprostedkovatel ak uz ho najdete na trhu vam bude vediet poradit v oblasti hypotek,uverov,investicie a samozrejme aj poistenia...ty co sa zameriavaju cisto na poistenie su najskor ty ktorym ide len o provizku...a taktiez este chcem povedat ze sporenie cez poistku je to najhorsie co je ale je urcite stale lepsie ako nesporit vobec :) ak sporit je vhodne bud do zlata alebo kolektyvne investovanie do akcii a dlhopisov ci cez stav.sporenie. da sa ziskat na dobu 30 rokov a mesacnom sporeni po 20 eur rozdiel proti sporeniu cez poistku aj 10-20 tisic a to je uz dost...poistenie je od slova poistit v pripade ze zomriem ako zivitel rodiny alebo pri nehode invalid bude zomna tak aby rodina dostala peniaze a bla zabezpecena ako za zivytelovho plnohodnotneho zivota a nemusela vyplakavat v modrom z neba...takze na sporenie si najdite produkt od slova sporit ak vam mozem poradit a nie od slova poistit kedze poistovne si stahuju poplatky a potom este firmy cez ktore investuju dalsie poplatky :) a zivotne si dajte len rizikove a nie kapitalove kde nepokrije ani inflaciu TUM 1,9% a ani ivesticne...to radsej kolektivne investujte cez vhodnu spolocnost.za gramatiku sa ospravedlnujem a snad som aj niekomu pomohol sa zorientovat trosku :)

anonym648485

Dobrý deň chcem sa vám spýtať či niekto má niejakú skúsenosť z vúb generali poisťovňou,že keď ju chcem zrušiť aké penále sa tam platia.Ďakujem.

kanana

Myslím, že polovica úspechu je mať seriózneho poradcu, ktorý mi podľa mojich potrieb správne "ušije" poistku, iné radím slobodným a iné človeku, ktorý má rodinu, príp. spláca úvery.

Mimulus

lhjlzu - presne:) Ja nemám žiadnu negatívnu skúsenosť ale nebol som ani nikdy poistený, teda tie dobrovoľné poistenia. A je mi tak lepšie.