Surne: hlada sa krvna skupina AB pozitiv

medicka

ano ano mozete, uz ste niekedy darovali krv? vysetrenie krvi vam spravia hned na mieste, aby zistili ci nemate v tele nejaky zapal, alebo napr. ci mate dostatocnu hladinu hemoglobinu v krvi atd...nemozete mat menstruaciu pocas darovania a ani brat lieky..ste z BA? :)

quelinka

medicka, ja mam krvnu skupinu 0+ ak sa nemylim, mozem pomoct?hmm. je treba aj nejake predbezne vysetrenia darcu? ja si totizto myslim, ze asi ano len neviem ake,poradite, ak by som mohla pomozem.

medicka

ja sice nie som odbornik, ale dovolim si ozvat sa aj napriek tomu..myslim si, ze A ani B nie su kompatibilne s AB, lebo ludia s krvnou skupinou AB nemaju v plazme anti-A, ani anti-B aglutininy, inak by utocili na vlastné krvinky, kdezto ludia s krvnou skupinou A maju v plazme aglutinin anti-B a so skupinou B maju anti-A.
a tak podla mna pre dieta s krvnou skupinou AB pozitiv je kompatibilna okrej sebe vlastnej aj krv 0 pozitiv, ako aj pre ostatne Rh pozitiv...ale ak sa mylim, opravte ma..

alti

Mam odbornu otazku: da sa pri AB pouzit v krajnom pripade aj krv skupiny A alebo B? Niekde som take nieco citala. Tym by sa mohol rozsirit pocet darcov. Verim, ze odbornik zareaguje a odpovie, dakujem.

mia

Zial,nemam taku krvnu skupinu,ale pisem sem iba pre to,aby som tuto prosbu posunula dopredu,aby si ju niekto precital,niekto,kto by im vedel pomoct!