Korunka a mostik

Príspevok v téme: Korunka a mostik
Rencha

Dobry den,
od malicka mam problem so zubami. Horna lava 5-ka sa mi zlomila,vnutro zuba vsak zostalo. Vedlajsia 4-ka bola plombovana uz davnejsie, no zacal sa mi tam robit kaz, dnes som bola u zubara a povedal mi,ze casom sa mi zlomi a dame na 4-5-6 mostik. Sem smeruje moja (pre niektorych banalna ale naozaj to neovladam)otazka - ako sa robi mostik? Viem,ze sa zabrusia zuby a nejak sa to nasadi. Ale co konkretne znamena "zabrusenie a nasadenie mostika"? A este ako zubar vybera zostatok zlomeneho zuba z dasna?

aha:)

korunka je na 1 zub, mostik ak je tych zubov viac (napr. 4-5-6).korunka -obrusi zub, nasadi nan korunku.mostik -obrusi 2 krajne zuby (cize 4 a 6)-to su nosne zuby a nasadi mostik. mostik teda bude odliatok troch zubov dokopy (4,5,6, jeden oblucik v jednom kuse)

kiki

Zabrusenie zubov znamena, ze ti ich obrusi do takeho tenkeho hrotu, aby sa potom na to mohla nasadit korunka, co je vlastne nejaky umely kryt na obrusene zuby. Na 4 a 6 budes mat teda korunky, 5 zub bude vytrhnuty a nahradeny celym umelym zubom to je ten mostik. Preto ti musi obrusit aj okrajove 2 zuby aby mohli niest ten vytrhnuty. Ono to su vlastne take 3 spojene zuby korunka-mostik-korunka. Rozumies mi? Neviem sa nejako vykoktat