soja brani pocatiu

Príspevok v téme: soja brani pocatiu
anjika

Prevzatý článok Sója môže zabrániť počatiu Ženy, ktoré často konzumujú sójové potraviny, môžu mať problémy s počatím. Môže za to genistein, chemikália obsiahnutá v sóji, podobná hormónu estrogén. Genistein ničí spermie skôr, než stihnú dosiahnuť vajíčko. Tvrdí to profesorka Lynnie Fraserová, expertka na reprodukčnú biológiu na King´s College London. Ženám snažiacim sa o otehotnenie odporúča vynechať z jedálnička potraviny obsahujúce sóju. \"Ak vypijete škatuľu sójového mlieka, dá vám to účinnú dávku genisteinu\", dodáva. TAKTO ZNIE CLANOK. CO TEDA MAJU JEST VEGETARIANKY? ALEBO - AK JEDAVA ZENA SOJU LEN OBCAS, ZNAMENA TO, ZE MOZE OTEHOTNIET?

julinka27

tak to je teda poriadna blbost!!! roky som pila len sojove mlieko, jedla sojove vyrobky, proste skoro vsetko len zo soje, inac velmi mi chuti soja, dokonca som brala hak a otehotnela som bez problemov hned mesiac na to co som vysadila hak. neverila by som vsetkym clankom, teraz som 4 mesiace tehotna a vsetko je fajn

123456

riso... liek ziskas na predpis od osetrujuceho lekara.... ale to zrejme vies tak neviem naco tato o nicom otazka....

miška

ak sa mozem pridat k tej stevii je to super rastlinka a soja je sama o sebe divna.. je dost alergikov na nu a pritom je vsade.. a co je dalsi fakt je aj zdraviu skodliva ... ale ta stevia je super..

Miluska

tak tomuto by som fakt neverila...znie to priam divne a stretla som sa s vegetariankami ktore maju deti a boli vegetarianky aj pred tehotenstvom aj pocas...takze...neviem asi sa treba poradit s lekarom i ked kazdy lekar ma svoj vlastny nazor....

blska

Ahoj Anjika,pocula si niekedy o rastline zvanej stevia? je to rastlinka, ktora je 100x sladsia ako cukor a je pre nase telo lahko stravitelna..nie ako cukor. Ale v tom clanku o tejto rastlinke sa pyse, ze sposobuje nepolodnost u muzov..Preco to potom nenasadia v Cine,kde maju problem s preludnenostou a mimochodom, vies ktora krajina patri k najvacsim konzumentom soje? No predsa Cina...takze fakt neviem, co uz je teraz pravda....