neurastenia

RNG

zle tyravenie ma plno ludi, moze byt vysledok aj "zaludocnych chripok", ked su zaludok, pankreas a creva poskodene.
To sa po case obvykle zregeneruje. Samozrejme zlepsenie travenia tu regeneraciu urychli a naviac odidu rozne ine symptomy nedostatkov

docitka

RNGja este asi v prechode nie som myslim ze nemam na to vek ale neviem kde by som zistila ci mam nedostatok nejakych mineralov ja dostavam depresiu len z tohto stavu ale primarne ochorenie myslim ze je nejake ine

docitka

adka00 uz som zase tu teraz som sa zobudila snazila som sa nieco zobnut a hned som si dala kavu ledva som obliekla syna a idem prezivat.tesi ma ze sa mas dobre viem co si prezivala je to horor.ja som mala vzdy nejake problemy ako kazdy ale vyriesili sa a bolo ok. nedavno som mocila kvou zlakla som sa co to je bol to infekt mocovych ciest. zase som sa upokojila ze to neni nic vazne. zase bolo vsetko ok. potom prisli problemy s kolenom bolelo ma a stale som sa bala nan stupit ze znova bude ta bolest a zacala som studovat na internte rozne diagnozy co sa kolena tyka ziztila som vselico tak som sa bala bola som na rezonancii a ked mi povedala ze ona aj ked vidi problem nemozem povedat diagnozu iba lekar. a ked som isla domov zacala som sa citit ze sa so mnou nieco deje zoslabla som ledva som odsoferovala domov. a hovorim si ked sa vyspim bude ok. ale nebolo stale cely den mi padala hlava bola som ako zmetena.ked mi lekar o tyzden povedal vysledky na koleno boli dobre tak som sa upokojila a myslela ze aj organizmus. ale nestalo sa tak stale mam tu unavu uz sa to nevratilo do normalu. tak nviem co sa to deje.

RNG

neurastenia je stara, dnes neplatna diagnoza.
Jednalo sa o nervovu chorobu s roznymi priznakmi, od slabosti, zmatenosti, roznych psychickych tlakov,straty rovnovahy a inych, napr Freud pozoroval casto pri tom problemy s nafukovanim a zlym travenim.
Nafukovanie a zle travenie mozu sposobit poruchy vyzivy, hlavne co sa tyka hladin neurotransmiterov. Najdes to v temach depresia, tetania, dokonca v termach na prechod(klimakterium) kde sa pri kolisajucich hormonalnych hladinach mnohe procesy v tele "vykolaja", najma travenie a hospodarenie s mineralmi.

adka00

Ahoj moja mne je dnes zatial dobre ,no vies raz je dobre raz nie.Docitka ty si neni chora ver mi moja to ten tvoj organizmus je vycerany a preto si taka akoby bez zivota.Nemala si teraz dake probemy ?Vies ja som sa tiez takto citila na zaciatku najradsej by som len bola spala ,detom som nebola schopna desiaty porobit,tak som im radsej dala peniaze nech si volaco kupia.Viem ako sa citis prejde to uvidis ,ale ked to nezvladas sama tak chod doktorovi moja .

docitka

adka00 je mi totalne na nic velmi sa bojim ze mam nejaku vaznu chorobu ked som stale unavena ale bola som na vysetreni krvneho obrazu to je dobre srdce dobre pluca dobre vzdy vecer si myslim ze to uz psychycky nesvladnem a ty ako?

adka00

Docitka a mala si to aj predtym ,alebo to len teraz mas taketo stavy? Tak chod psychiatrovy ked to tak citis .Ja viem ze takto sa zit neda ,ale ako sa hovori ze lieky su len barlicky a to najdolezitejsie musime spravit mi nepoddat sa .Viem ako ti je ja som to iste prezivala ,maly mal vtedy pol roka ,nemala som silu vstat z postele ,Nemohla som sa ani s malym hrat ,bala som sa ze mu ublizim .Ale prejde to bud z liekmy,alebo bez.Mne doktor vysvetloval ze doteraz co som sa stresovala ,problemy ,starosti atd.to sa plnilo ako pohar a ked to pretieklo tak to telo dalo znat ,ze tam nie je daco v poriadku.Tie nervy su svina problem .

docitka

adka00 ja ale nedokazem fungova a to ma stve vzdy ma bavilo upratovat a stale som musela nieco robit a teraz nevladzem podla mna ak tie AD sadnu malo by byt vsetko ok ale takto sa neda fungovat ja budem mat z tohto stavu dvadsat kilov uz teraz som velmi stihla a potom budu hrkat iba kosti

adka00

Docitka aj ja som asi ten tipcloveka ako ty.Ja si zo vsetkeho tiez robim hlavu ,vsetko si az prilis beriem k srdcu.A odkedy mas tieto stavy.Mne vtedy ked ma to chytilo dok.dal lieky oblbovaky ja som sa stala na ne zavyslou a ked som chcela druhe babo tak som ich vysadila z jedneho dna na druhy.A prezivala som horor zachvaty paniky skoro kazdu noc a vtedy som si povedala ze nechcem lieky musim sama.Teraz som na tom asi tak ze uz mam chut varit upratovat ,kecat s kamoskami co som nemohla predtym.Tery este jeden problem mam to je strach ,mam strach niekde ist ze mi tam zostane zle,tak este sa toho zbavit.Ti ludia co cez toto presli hovoria ze to prejde ale trva to dhsie.Takze ked neberies ese lieky skus na zaciatok nieco bylinkove napr.Persen ,kup si caj na nervy ,Vitaminy B6 a uvidis ,ked to bude horsie chot za psychiatrom .Ja som neisla totiz bojim sa od tych liekov maju hrozne vedlajsie ucinky a ja som sa ich vzdy bala.