Vysoky tlak - zavrate

Príspevok v téme: Vysoky tlak - zavrate
mato6234

Zdravim mam 29 rokov a asi pred dvoma mesiecmi som zacal mavat obcas zavrate najprv raz za tyzden neskor uz castejsie kupil som si teda tlakomer tusiac ze to bude tlakom. Tlak som si nameral 150/90 co je dost vysoky takze som zasiel obvodnej doktorke ktora mi spravila vysetrenie krvi ale vsetko bolo ok. Predpisala mi teda liek TRITACE 2,5 mg. Ale moje zavrate boli stale castejsie hlavne ked som unaveny alebo ked idem neskor spat. Obcas su take silne ze sa skoro zlozim na zem. Vtedy mam tlak 170/100. Tie lieky uz beriem asi 10 dni (3 tablety rano) ale ziadne zmena skor sa to stale zhorsuje. Som objednany na rozne vysetrenia (RTG krcnej chrbtice, CT hlavy a USG krcnych ciev) ktore som si vybavil sam pretoze obvodna trva na tom ze treba pockat aspon dva tyzdne kym lieky zaberu. Dopocul som sa ze to vsetko moze byt krcnou chrbticou ale mna chrbat vobec neboli aj ked unaveny byvam casto pretoze pracujem manualne 12 hod denne. Viete mi nieco poradit prosim. Dakujem

julia2611

ahojte. mam problem s vysokym tlakom mam len 15 rokov a tlak mam viac ako 135 na 98 dakedy sa objavi aj 140 na 98. dost často ma bolí hlava,chodim na kardiolodiu ale nevedia vôbec prísť na to prečo mam tak v mladom veku vysoky tlak . zistili mi to tak že som rano vstala a ako som sa zdvihla z postele na nohy ma podlomilo a odpadla som a odvtedy sa to ťahá so mnou už 2 roky. v poslednej dobe sa mi stale robia herpesy za dva mesiace som mala už minimalne 15 herpesov. nevedeli by ste mi niekto poradiť čo s tým dalej už som zufala. ĎAKUJEM :)

julia2611

ahojte. mam problem s vysokym tlakom mam len 15 rokov a tlak mam viac ako 135 na 98 dakedy sa objavi aj 140 na 98. dost často ma bolí hlava,chodim na kardiolodiu ale nevedia vôbec prísť na to prečo mam tak v mladom veku vysoky tlak . zistili mi to tak že som rano vstala a ako som sa zdvihla z postele na nohy ma podlomilo a odpadla som a odvtedy sa to ťahá so mnou už 2 roky. v poslednej dobe sa mi stale robia herpesy za dva mesiace som mala už minimalne 15 herpesov. nevedeli by ste mi niekto poradiť čo s tým dalej už som zufala. ĎAKUJEM :)

hanka9

Ja pouzivam na znizenie tlaku vytazky z bylin vo forme liehovych vytazkov (tinktury), ktore si vyrabam vylucne sama. Je mnoho bylin, ktore upravuju, ci reguluju krvny tlak ! a niektore zaroven liecia aj pricinu problemu.

Miki34

Dobry den, mam problem so zavratom. Hlava v podstate neboli ale som profesionalny sportovec a pri zatazi obcas aj mimo zataze dostanem pravidelne taky zvlastny tlak chvilkovy do hlavy ako keby som mal odpadnut…vzdy to po par sekundach prejde. ct ok a ocny tlak tiez. Mam celkom problem s krcnou chrbticou a zubami ci to moze byt z toho. Dakujem za pripadne pripomienky.

debbie

skúšal si aj medicínu starých mám čiže- www.svetnapojov.sk :) to ti pomôže najlepšie!.....ale nie, vážne, to čo máš za obvodáčku??? zmeň, najlepšie ihned! to je sila, aby sa ona takto správala, ked ti je stale horšie a horšie...držím palce na vyšetreniach.

Berzadná

Už dlho sa liečim na vysoký krvný tlak.Pred týždňom dom mala pocit mdlôb,zatmievanie pred očami .Užila som šumivé magnézium,Tensiomin 1,5 tabletky.Ťažkosti mi veľmi pomaly ustupovali.pomáhala som si chôdzou po byte a hlbokým dýchaním.Keď som si sadla začalo to znova .Tlak som si pri tých ťažkostiach namerala 155/86 pulz 94.Teraz aj keď ťažkosti ustúpili aj tak sa cítim neisto. Prosím poraďte ako si môžem pomôcť úpravou stravy.ďakujem.

tasov

začala som brat GOBTEN 0,5,asi pred tyžnom,stále ma boli hlava a som malatná,mám ešte počkat či sa to upraví,alebo treba vymenit lieky?