Vysoky tlak - zavrate

Príspevok v téme: Vysoky tlak - zavrate
mato6234

Zdravim mam 29 rokov a asi pred dvoma mesiecmi som zacal mavat obcas zavrate najprv raz za tyzden neskor uz castejsie kupil som si teda tlakomer tusiac ze to bude tlakom. Tlak som si nameral 150/90 co je dost vysoky takze som zasiel obvodnej doktorke ktora mi spravila vysetrenie krvi ale vsetko bolo ok. Predpisala mi teda liek TRITACE 2,5 mg. Ale moje zavrate boli stale castejsie hlavne ked som unaveny alebo ked idem neskor spat. Obcas su take silne ze sa skoro zlozim na zem. Vtedy mam tlak 170/100. Tie lieky uz beriem asi 10 dni (3 tablety rano) ale ziadne zmena skor sa to stale zhorsuje. Som objednany na rozne vysetrenia (RTG krcnej chrbtice, CT hlavy a USG krcnych ciev) ktore som si vybavil sam pretoze obvodna trva na tom ze treba pockat aspon dva tyzdne kym lieky zaberu. Dopocul som sa ze to vsetko moze byt krcnou chrbticou ale mna chrbat vobec neboli aj ked unaveny byvam casto pretoze pracujem manualne 12 hod denne. Viete mi nieco poradit prosim. Dakujem

RNG

tevcenten/hydrochlorthiazide ma ako vacsina patentovanych liekov(tj chemikalii) dost skodlivych postrannych ucinkov, ako napr zavrate a hromadu inych, vcitane poskodenia pankreasu,viac na
blood-pressure.emedtv.com
Ale o zvyseni tlaku tam nie je zmienka, skor znizenie pod normal.

emilio.

beriem pravidelne lieky na tlak ale tlak stale je vysoki mislym že to je od tabl. TEVENTEN OLUS 60 mg. mam 60. rokov dakujem.

RNG

V prvpom rade pomoze sa destresovat, tj odstranit STRES co najviac mechanicky(thai chi, yoga, prechadzky s hlbokym branicnym dychanim v tichom lesnom prostredi, meditacia)
alebo roznymi doplnkami, najma vitaminmi B a inymi na ukludnenie, odporucam SJW, l-theanine, GABA atd. Zlepsit si SPANOK
riedit KRV a rozsirovat cievy napr vasodilatatorom (s mechanizmom ACE), co spravi ovocie hlohu/hawthorne, davka niekolko gramov sucheho prasku.
Viac na jednotlive si mozete najst napr cez Google.sk uvedenim mojho nicku a slova napisaneho tu velkymi pismenami, pripadne aj ine temy, co su tam.
Aj rybaci olej odporucam, lebo ciastocne riedi krv a jeho zlozky EPA a DHA su potrebne pre mozog a nervy celkove.

Martin OOO

Ja mám podobnú skúsenosť. Mával som závrate, zistili mi vysoký krvný tlakj a hneď mi šupli tabletky. Nikto nezisťoval, prečo mám vysoký krvný tlak a keď tabletky nezaberali, šupli mi druhé. Bol som aj u liečiteľa, ten mi napravil krčnú chrbticu a bolo dobre - ale po mesiaci sa mi všetko vrátilo. Vlani mi jeden kamarát poradil, aby som skúsil jeden nový liek - Hippokratin, čo sa pripravuje každému pacientovi extra podľa vyšetrenia. Bol som v tom Martine, urobili mi vyšetrenie, dali mi kopec odporúčaní ohľadom zmeny stravy a urobili pre mňa ten prípravok. Používam ho asi rok, tlak mám na normále, závrate prestali a ja konečne normálne fungujem.

orgh

moderna medicina fuguje len na praskoch a tabletkach,uz mi to pripada ze obvodneho doktora moze robit ktokolvek ,nik sa neopyta pacienta na jeho zivot ako zije na problemy,daju tabletky a uz je vec vybavena,aj ja mam zavrate a kolise mi tlak minule leto som skoro skolaboval,vysetrenie na krv bolo ok a viac nic sa nedialo,teraz mam znovu taketo zavrate ale je zbytocne ist niekam kde o vas nema doktor zaujem ,snazim sa upravit stravu ,prestat fajcit a viac chodit mimo ludi do prirody

sweet_lolitta

Mato...tlak extremne suvisi s potravou ktoru konzumuje, najma pre obsah soli, mineralov a vody, samozrejme aj tukov. Viem, ze nasi lekari supnu tabletku na hento a tamto a na to, co pacient konzumuje sa spytatju az ked tych 1000 liekov nezaberie.

Ziazdravie

Ahojte vysokým krvným tlakom trpí čo raz viac ľudí.....

*škodlivé vplyvy prostredia, civilizácie, stres robia z nášho tela bezbranný objekt
*urobme niečo, aby sme ochránili samy seba i svoju rodinu od chorôb modernej doby - stálym prísunom
antioxidantov
*Goji obsahuje o 250% viac železa ako hovädzie mäso
*obsahuje o 150% viac magnézia ako špenát
*má o 450% vyšší obsah draslíka ako banán
*hodnota ORAC Goji je najvyššia zo všetkých potravín /300jednotiek/gram/
*Klinické testy dokazujú, že Goji môže zvýšiť počet imunitných buniek až o 75%, resp. preukázane obsahuje
vysoké množstvo zmesí chrániacich DNA.
*Obsah železa znižuje unavenosť, opravuje koncentračnú schopnosť a napravuje tvorbu krvi.
*Magnézium je látka potrebná k výmene bielkovín, uhlohydrátov a tukov, resp. k liečbe neurastenie
*Draslík zásobuje bunky energiou, znižuje vysoký krvný tlak, pomáha zásobovať mozog kyslíkom a pomáha
zmierňovať alergické príznaky. Vysoká hladina antiox. zodpovedá za väzbu voľných radikálov a za ochranu
DNA

Ak vás to zaujalo ,rada vám pomôžem .
napíšte mi na -adresa odstránená-