Destilovana voda

RNG

toto tu uz raz bezalo. Pripojim sem moj prispevok:
voda nie je vyznacny zdroj mineralov pre telo, naopak, je potrebna na odnasanie vsetkych vodorozpustnych prebytocnych latok Z tela von.
Normalna voda ma od 50 da 120 ppm(mg na liter) mineralov, silne mineralizovane vody az vyse 1000 mg na liter. Zialbohu, su to vsetko formy velmi slabo absorbovatelne a sposobuju pri velkych davkach tvorenie kamenov v tele(clovek by si mal uvedomit, ze ked tieto vody vytvaraju usadeniny na kohutikoch a vo flasiach, v tele sa robi to iste, lebo prave telo potrebuje cistu vodu na odpratanie zvyskov z travenia pevnych latok, nie nasytenu, ktore nemoze uz nic rozpustit.)
Mytus o skodlivosti destilovanej vody zrejme pretrvava, dokonca sa prebojoval aj do ceskej verzie wikipedii.
Je to samozrejme blud, lebo sice ked aj destilovana voda nema ziadne mineraly, makka pitna voda ma len 60 ppm a telo ma vyse 900 ppm(0.9 gramu soli na liter krvi)a ozmoticky tlak je tam velmi velky aj pri obycajnej vode, a nie prilis rozdielny pri destilovanej vode.
Inac aj voda z reverznej osmozy ma typicky len 5 az 10 ppm, tj je blizka destilovanej a dnes ju piju cele narody. V USA napr maju namontovane zariadenia na reverznu osmozu v znacnej casti domov a bytov.

Velke mnozsta naraz vypitej vody mozu vzdy vyvolat problem v tele(hyponatremia, su pripady smrti po vypiti 4+ litrov vody za par minut)
preto treba pit postupne.
Pri postupnom piti si telo staci regulovat slanost krvi a lymfy, a to nie je velky rozdiel, ci je to pitie destilovanej vody, ci obycajnej vodovodnej(povacsine makke vody, tj pod 100 mg/liter mineralov.)