Krce v bruchu, bolesti brucha, pichanie v oblasti zaludka..

RNG

Naproti tomu clanku, problemy s travenim nie su nejasne ale uplne jednoduche.
Na travenie (a ochranu crevnej flory pred parazitnymi mikrobami na jedle) treba mat dostatok kyselin, roznych enzymov, brat extra mikrovlakniny a pravidelne si dosadzat uzitocne probiotika, ktore dnes nedostavame v dostatku kvoli sterilizacii potravin a znicenym probiotikam v pode umelymi hnojivami.
Nejasne su pre lekarov, ktori chcu vsetko adresovat chemickymi liekami a nie potravinovymi doplnkami a ktori pri pale este stale napr tvrdia, ze sa jedna o prebytok kyselin, ale fakt je, ze sa jedna o , NEDOSTATOK, lebo pri dostatku kyselin nemoze v zaludku nastat kvasenie a hnitie, tj nemoze sa nasilne otvorit kvasnymi plynami inac dobre uzavrety uzaver medzi zaludkom a pazerakom.
Problemy ako IBS, Crohn a ulcerativna kolitida su dosledok skodlivych mikrobov v crevach miesto probiotik. A moze to zacat s nedostatkom kyselin alebo enzymov, tiez s nedostatkom prisunu probiotik a mikrovlaknin,,ktoreusime mjest vo vacsich mnozstvach nez dostaneme v potrave dnes, aby sme si podporili nase probiotika.Dobre osadene creva maju az 1 kg probiotik.

astalavista

Ten domáci čaj, čo opísala Laura1 by mohol fungovať, aj mne mamina aj babka vždy hovorili, že tie bylinky fungujú. Problém, čo opisujete, ale znie celkom vážne. Možno naozaj máte všetky intoleranciu na nejakú stravu, čo jete pravidelne. Napríklad moja spolužiačka je alergická na chlieb, ale nie na lepok, ale na roztoče, čo sa tam dostanú pri spracovaní. Takže alergií je určite hrozne veľa, o ktorých ani nevieme. Neviem, či ste už skúšali probiotické doplnky, mali by pomôcť, pokiaľ sa nejedná o tú intoleranciu. Aspoň trochu upravia mikroflóru, dajú sa objednať aj cez internet.

šašuš

ja mám bolesti brucha krče pichanie a mám hrozne nafúknuté brucho a tvrdé čo to moze byt a pribrala som 10kg moze to byt tym?