Potrebujem nazor od tych, co chcu pockat do svadby

Príspevok v téme: Potrebujem nazor od tych, co chcu pockat do svadby
lucia20

V skratke: Som neveriaca, priatel je veriaci. Sme svoji prvi. On chce sex po manzelstve, ja sa s tym tazko zmierujem ale prisposobila som sa, lebo ho mam rada. Ale, masturbujem kedze si myslim, ze to nie je zla vec a uplne sa zase obmedovat nezvladam. Jemu som to nepovedala, lebo si myslim, ze take veci asi cirkev odsudzuje. A teda, problem je, ze mam vycitky svedomia. On si mysli, ze na neho pekne cakam a ja medzitym zazivam to, o com on ani nerozmysla. Chcela by som mu to povedat lebo si myslim, ze nie je uprimne zatajovat nieco, co pokladam za normalne. Len neviem, ako by zareagoval.
Ti, ktori cakate na toho praveho, ako by ste reagovali na mieste mojho priatela? Co mam urobit?
1, Povedat mu to
2, Rozist sa s nim a bude lepsie obom
3, Prestat s tym

usiko

lucia 20, necitala som to cele, ale moj nazor je taky, ze sex je dolezity, aj ked nie najdolezitejsi...ale pre mna by bolo nemozne a neprijatelne aby som si vzala niekoho, o ktorom neviem, ci nam to bude v posteli klapat.....to by bolo neskutocne riziko....chapem, ze cloveku, ktory je silne veriaci a na prvom mieste je Boh, by to nevadilo, lebo boh je dolezitejsi ako rodina, sex, a laska ku cloveku, ale mne by to vadilo...co ak sa stane, ze po svadne zistite, ze vam to v posteli neklape, co potom? on to prezije, lebo ma boha a ale co ty, ked nie si tak veriaca ako on?

necitam

necitala som cele iba myslim ze to by by nebol urcite dovod na rozchod proste ze by to bola skoda ked sa lubite!laske nech nic nestoji v ceste a so svojim svedomim je tazke sa zmierit..je pravda ze pre cirkev je to hriech proti cistote ale ak by si to svojmu partnerovi povedala mal by respektovat aj on teba ked nie si veriaca...asi tolko,podla mna je dolezita otvorenost ze by si mu mohla aj povedat ze pri tommyslis na nho a tak:-)mozno by sa potesil ze sa s nim na to tesis:-)

orgi

Masturbacia je uplne prirodzena vec a vobec sa nemusis citit previnilo, ze to robis. On to mozno robi tiez, ale tajne. Poznam xy veriacich, co to robia. Ved sme ludia a nie stroje :P Je to na tebe, ci ho tak lubis, aby si cakala az do svatby. Ale mnoho ludi sa prave kvoli tomu sobasia prilis skoro, lebo bud nevedia vydrzat alebo im je luto toho druheho partnera, ked vidia, ze uz proste potrebuje sex. Druha vec je, ze mozes fakt natrafit na macku vo vreci a potom budes nestastna, ze si tak dlho cakala vlastne na to, co ani nestoji za to...Mozno si vtedy povies, ze laska je cennejsia. Ale pudy su dost silne...

kjarin

Ja neviem, asi to uz nejdem riesit. Len som chcela vediet nazory, nech si to trochu utriedim. Keby sa nieco zasadne zmenilo, mozno vam dam vediet.

A nikto predsa nevie, ako dopadne v tridsiatke. To, ze niekto nebude mat sex, je asi jedna z tych mensich katastrof toho veku :)

majkaaa

Kjarin,Lucka,neviem,či ide o jednu a tú istú osobu. Ale takto sa môže stať,že bez toho sexu budeš do tridsiatky.

kjarin

Keby boli peniaze, tak svadba by bola do pol roka. Lenze nemame ani len na tu svadbu, a nie este na byt. Nechcem byvat s rodicmi, ked uz budem vydata, ak to nebude nutne.

cica

jasne, chapem, teda teraz si to pekne napisala lucka, ale on tuto obetu neprinasa konkretne kvoli tebe, asi by bolo jedno s kym by chodil, ak je o tom presvedceny- vydrzat do svadby, tak kvoli sebe a bohu a nie kvoli konkretnej osobe...to za prve...za druhe, sama si si v podstate odpovedala, ze mate na tuto vec uplne odlisny nazor, a ze uz s tym nevladzes zit (aj ked si to tak konkretne nenapisala) , ale to z sa tym intenzivne zaoberas svedci o tom, ze ta to trapi....Noa za tretie- a to je skor tak vseobecne k veci, nie na lucku, ak je niekto od prirody zaletnik, tak nim bude ci vyskusal sex pred svadbu, alebo az po nej, ak ma byt dakto verny, tak bude, ci mal sex pred alebo po svadbe....toto je v cloveku, nie v sexe :)

lucka20

Ja to neberiem tak, ze si chcem uzit, zbavit sa panenstva alebo odskusat, ci nema uchylku a ci mi vyhovuje. Len mam pocit, ze po takom case by sme mali spolu zacat normalne sexualne zit, lebo to vo vztahu treba.
Ano, predtym, nez sme sa spoznali, som mala rovnaky nazor, ako cica, sweet_lolitta, majkaaa - baby, vsetky vase pohlady na vec chapem. V tomto vztahu som mierne zmatena. Prave preto sa obraciam v nadpise na tych, ktory si vedia predstavit, ako to mysli a preziva moj partner a objasnia mi to trosku. Nejde tu o samotnu masturbaciu, skor o to, ci ma zmysel taky vztah, kde si ja nevazim /lebo to nedokazem/to, co on poklada za velku obetu.