Kolko zarabate?

AdamKrt

Deria Dnes 02:41 - mylis sa. Tu uz nejde o Europu, tu uz ide o krk ostatnym krajinam. Grecko dostalo pomoc. Lenze je tu nejaka mylna iluzia, ze vlady roznych krajin si mozu safarit od bucka do bucka a EU to za nich zatiahne.

Grecko prijalo pomoc, neurobilo dostatocne opatrenia. Keby sa jednalo o Slovensko, davno je uz vylucene. Kto nesplna parametre ekonomiky, NEMA CO HLADAT V EU. Greci naviac falsovali statisticke vysledky, co je PODVOD.

Ich obyvatelia su ako stado baranov. Chcu sa mat lepsie, ale nechapu, ze ich vlada na to nema. Oni strajkuju vlastne proti sebe, lebo normalny clovek vidi, ze su na tom mizerne a neni mozne prezit dalej bez dalsich skrtov. Ich lod sa potapa a oni protestuju proti tomu, aby sa nepotapala, miesto toho, aby sa snazili o zachranu. Takymto sposobom sa ich lod potopi sa a EU zacne tahat so sebou ako balvan. Uz su strajky v Taliansku, zle bolo na tom aj Spanielsko, nehovoriac o Portugalsku. Kazdy caka s natrcenou rukou. Kto to ma platit ? Staty ako Slovensko, co maju podstatne nizsiu zivotnu uroven? Preco potom samo Slovensko neziada o pomoc, ved sme na tom platovo horsie nez Grecko... :) To uz je rozum, ked chudobny Slovak bude platit na bohateho Greka, ktory si bude pupok vyvalovat.

A ako to dopadnedne, ak sa bude Grecku pomahat ? Tazke riesenie, ktore malo byt prijate uz davno, by malo mensi dopad, ale ono sa to odklada, dlh sa nabaluje, sizifovsky kamen sa tlaci a ked nam padne na hlavu, cela EU bude mat nie krk, ale uz celu hlavu v sra*kach...

Ked budeme dalej pomahat Grecku, vysielame jasny signal, ze nezodpovedne hospodarenie je v poriadku. Greci nemaju tendenciu, NECHCU sa zmenit a neni schopne Grecko splacat svoj dlh. Kazdemu rozumnemu cloveku je jasne, ze bankrot Grecka neni otazka, ci bude, ale KEDY AKO bude. Toto nakoniec stiahne pod zem celu EU.

Ked je v tele rakovina, tiez sa musi vyoperovat, aby sa nerozrastla a mohla sa liecit.

Myslim, ze pokial sa neschvalia prisne kriteria na zotrvanie krajin v EU, tak cela EU dopadne ako slavne staty RVHP... Rozpadne sa. A nam ostanu na krku este cudzie dlzoby, ktore budu splacat generacie nasich deti a ich deti.

Slovensko sa uz malo zle, prezilo si vselico. Ludia si na vselico zvykli. Ked strasia, ako bude zle, je to pravda. Ale bude zle pre vacsinu statov, ktorym klesne omnoho rapidnejsie zivotna uroven, pretoze Slovensko bolo na mizernej urovni uz davno. Ale Slovak zatne hubu a bude ju drzat, kym ostatne narody si ju otvaraju a budu strajkovat. A i ked na to nemaju, nebudu chciet pochopit, preco im ma rapidne klesnut zivotna uroven. Lenze take strajky nikomu nepomozu, este si oslabia ekonomiku a budu na tom este horsie.

Ak by povaha ludi v statoch EU bola podobna Slovakam, tak by si uvedomili, ze ich krajina je na tom zle, utiahli by si opasky, pripadne sa snazili rozumne zjednat napravu. Lenze to oni nemavaju v povahe.

Cela EU sa ruti dole a miesto prijmania raznych rozhodnuti, ktore je posilnia, oddaluju riesenie neprijemnych problemov a nabaluju tak ich balvan, ktory tlacime pred sebou. Lenze ta sila ho tlacit neni nekonecna a stane sa, ze nas ten balvan prilahne, ked uz bude neskoro.

lea26

jajka-zvykla som si, necitim sa vyhorena, ale ked som zacinala prvy rok, nevedela som si ani zadelit cas a nevedela som odhadnut svoje moznosti a schopnosti a tak som v dosledku stresu prisla k vaznym zdravotnym problemom traviaceho traktu. takze mi ten prijem nepripada adekvatny tomu, ako som z tejto prace do smrti zdravotne poznacena.
Ci ma tato praca bavi? a ci nie je sucharinou:) Tak to je uhol pohladu, vies aka to vie byt niekedy adrenalinova praca, ked ma prist danova kontrola, alebo sa zapatrosi nejaka faktura a Ty ju musis do par minut medzi vsetkymi sanonmi najst?:) alebo ked Ti niekto donesie fakturu na 3000eur z maja min.roku a Ty uz mas uzavrety rok? alebo v marci za Tebou pride 40 kamaratov, rod. prislusnikov, ktori chcu, aby si im robila DP a samozrejme zadarmo, lebo si kamarat, rodina... Vtedy mam adrenalin tak vysoky, ze mi ide prasknut srdce...:))) ale mam aj super klientov, ktori mi to nosia vsetko zaspinkovane, zotriedene podla ucelu, datumu, takym je to ucto radost spravit.:) rozmyslala som to nechat a odist robit do zahranicia, anglictinu viem na pokrocilej urovni, ale bojim sa hovorit, takze by som nebola zamestnana na vyssej pozicii. manualnej prace by som sa urcite nebala, ale po mojich skusenostiach zo zahranicia pocas letnych VS prazdnin viem, ze by som tam zivorila. Mnohi ludia maju skreslene predstavy, je tu velka bublina iluzie, ze napr. v Anglicku sa da pekne zarobit. Ale si vezmi, ze vacsina zarobi tak 1000libier, co sa moze zdat pre niekoho z Vychodu, kto bol nezamestnany vela, ale pre mna, co zijem v BA, mam robotu, strechu u rodicov(zatial, v anglicku by som musela platit 500eur za prenajom) by to znamenalo pre mna ist krok spat. Takze prihliadnuc na toto, ma ta praca aj bavi, lebo mi dovoluje udrzat si isty zivotny standard a mozem byt blizko rodiny:)
ale niekedy chytam nervy, ked robim ucto niektorym klientom, napr. jednej diamontovej/ci aka to je:)/ oriflame lady, ta za minuly rok len na organizovani prezentacii, proviziach zarobila cez 90 000EUR! potom jedna, co predava oblecenie, uplne skarede, co by si na seba asi ani bezdomovec neobliekol(rucna vyroba, 1 ks okolo 100eur), tak sa jej to predava ako teple rozky, ze ani nestiham prijimat na sklad a za mesiac zarobi tisice eur...

0mega

www.youtube.com

Neviem, ale taketo nieco je silna kava aj na BBC. Neviem ci je tam nejaka skryta agenda, no ja menej EUR verim velmi malo. A naozaj by som bol nastvany, ak by to len tak cez vikend krachlo (co sa moze stat bez problemov). To iste avsak aj USD.

A k politike, to je fuk ci je to Fico, alebo Radicova, alebo Janko z Hornej Dolnej alebo KTOKOLVEK.. Kazdy z nich si ULIAL a to je ZLE!! Do politiky by nemal ist "chudobny" clovek, lebo si uleje.. Mal by tam ist clovek, co si nepotrebuje uliat (bud z dovodu, ze uz ma dost, alebo z dovodu, ze nepotrebuje, cestne). Mali by to trestat verejnym obesenim! A bolo by krajsie na Slovensku. Ale ja sa pytam, KOMU TO VADI? KOMU TO PREKAZA?

Evidentne nikomu ;)

0mega

Deria
Pozri sa na Svajciarsko.
Maju euro? Nie.
Su v EU? Nie.
Dari sa im? ...

A preco by som nemal dovolit tie nazi banky skrachovat? ICH PROBLEM ze tam investovali. Ja ked pojdem investovat do Kombodzsych dlhopisov a kambodza krachne, KTO MI POMOZE ?! Preco by som mal pomahat banke? To je cele CHORE.. A chora je aj mena "EUR" , pretoze nikdy nemala fungovat. Alebo toto sa nasi ministri financii neucili? Kde studovali? Kde? Malo by VRATIT STUDIJNE POPLATKY, co studovali zadarmo!! Mam uz aj pochybnosti o "EU" (Nie "EUR") z dovodu, ze robia jednoducho blbosti. Zakazuju nam pestovat, limituju nas, no pritom si oni k nam svoje produkty dovazaju. Preco asi ? A k tomu eurovalu - co sa asi stane, ak vytlacime 2 biliony EUR? Vies si to vobec predstavit kolko to je? 2 000 000 000 000 eur ? Tak vela nestala ani Prva a Druha Svetova Vojna Dokopy!! A oni si to len tak vytlacia, zo vzduchu.. Teda natukaju do pocitacov. Cize chces, aby si tieto peniaze podelili ti, co to najmenej potrebuju? Ti co maju 1 milion eur plat rocne a viac a na bonusoch 10x tolko? A teraz maju ich kapital vo vriacej vode a my im tam mame naliat cistu studenu vodu, aby si ten kapital presunuli inde? No dakujem pekne :) To mozu rovno pomoct hento Jankovi z Hornej Dolnej co pregembloval celu rodinu a prepil. To je dokonale to iste. Nech sa euro rozpadne.

Vies ako to cele funguje? Vie niekto? Co sa stane ak tlacim snehovu gulu predomnou? Aby som odialil problem? Co sa z fyzikalneho hladiska stane s gulou? Zmizne? Alebo sa na nu nabali viac snehu?

Potom ked bude chleba stat 10-20eur, behom jedneho-dvoch rokov, potom mozete vybozkavat radicovej kakaovu dierku ;)

Sice to nesposobili grecky obcania ako taki, grecko je pre pana jana len 3% z ekonomiky europy a toto robia? "ohrozuju svet" ???? e ??? eee ???? Ale politici si museli uliat neskutocne mnozstvo. Tak ako u nas.. Ale aj tak som zasadne proti, no ale tak ma volaju euroskeptik, lebo sa opovazujem povedat nieco "zle" na euro(pu)zonu ... Mozem ich viete co :D

Deria

Jajka, k tomu Grecku: bohuzial, vela ludi nechape, ze tu uz davno nejde o Grecko! Tu ide predsa o udrzanie Europy, lebo ked sa ta rozpadne, je Slovensko uplne v kybli! Az potom budete nariekat, ze je zle! A k tomu nesmie dojst. Isteze, ked pani Radicova este nedavno vyhlasovala: "nedame Grekom nic, nemame z coho" a pod. tak mala hned plno priaznivcov, lebo ludia prezivaju len tazko, preco by mali davat este aj Grekom, ze? Okrem toho nikto nechce, aby sme im nieco dali. Slovensko malo IBA SUHLASIT, (tak ako vsetky ine staty EU)ze v pripade potreby by tiez nieco prispelo. K comu by tazko realne doslo, lebo Greci zase museli pristupit na ine kriteria, podla ktorych musia v buducnosti hospodarit. Cize, ak uz Slovensko v EU je, nema vlaste ani inu moznost, iba suhlasit a to vo vlastnom zaujme. Vie sa, ze Nemci su cisti platici. Vies kolko krat som tu uz pocula: "vsetci natrcaju len ruky, vsetky staty ziju z nas a my sme o to ukrateni, nam beru a inym davaju! Slovaci dostavaju tiez pekne sumy ale len brat a nic nedat, to nejde nikde na svete. Konecne to Radicovej a spol. doslo, pretoze zistili, ze by to bola pre Slovensko katastrofa. To im Fico hovoril uz davno ale oni sa len potrebovali robit dobrymi pred ludmi. Taka je pravda.
Potom si treba polozit otazku, kto vytuneloval, kto rozpredal Slovensko? neboli to nahodou koalicni parteri Radicovej? Moj nazor je ten, ze Fico bol jediny schopny politik, ktory vedel, vzdy, co je dobre pre Slovensko. A mal velmi sikovnych ludi okolo seba. Radicovej vlade som davala rok a skoro som sa trafila, uz je to tu, uz sa melu medzi sebou, no cosi strasne a ta ostuda vo svete, uz aspon Nemci vedia, kde je Slovensko, lebo si ho vzdy mylili so Sloveniou.