snubny prsten.aky mate nazor na kvalitu?

hranko

samxis - Jasné, že je za potreby sa pozerať nie len na cenu, no aj na kvalitu. Ale tak to si vieš ľahko zistiť aj v samotnom zlatníctve. K daným šperkom zväčša dávajú certifikáty a keď tak nemajú problém ti zodpovedať, z čoho vlastne daný šperk je.Ak ti smiem poradiť, neraz som drahej kupoval šperky v 3D zlatníctve. Či to bola retiazka, ale aj snubák som si dával u nich vyrábať na mieru. Presne som vedel z čoho bude a po pravde, pri nich som ani nemal nejak dôvod pochybovať. Všetko mi bolo dostatočne vysvetlené a na čom sme sa dohodli, tak to aj dodržali..

samxis

Potreboval by som poradit s vyberom snubneho prstena pre moju drahu. Neviem si poradit ani s tym ako by mal vyzerat no ani z coho by mal byt. Vedeli by ste mi tu s tym niekto pomoct?

Tereza0067

Tiež si myslím, že strieborný prstienok by sa dávať nemal. A tiež viem ako "dlho" tie strieborné prstienky vydržia. Mám doma hádam tretí ale nie snubný (haha) a po dlhšej dobre sa prstienok začne deformovať, strácať na kráse predsa je to len mäkký kov, nevydrží to večne. Striebro podľa mňa nie je na dlhé nosenie. A už vôbec nie vhodné ako snubný prsteň. Moja sestra ako snubný prsteň dostala biele zlato pretože jej teraz už manžel vedel, že ona žlté zlato v láske nemá a tiež vedel ako "dlho" by jej striebro vydržalo, takže išiel asi do tej najlepšej verzie, bieleho zlata. Áno je pravda, že žena by si nemala diktovať aký snubný prsteň by jej mal priateľ kúpiť ale nuž predsa raz darmo sme ženy a cítime ak sa niečo blíži. Moja kamarátka cítila, že jej priateľ sa asi chystá požiadať ju o ruku tak si na jeho počítači "nenápadne" pozerala snubné prstene od Rýdla so zásterkou, že chcela pozrieť koľko stál jej kamarátky snubný prsteň. Nechala mu tam otvorené snubné prstienky, ktoré sa jej páči a on jej nakoniec jeden z nich kúpil haha :)

Matuskaa

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať že strieborné prstienky mi pár krát praskli alebo sa zdeformovali, čo sa pri tých zlatý stávalo minimálne. Môj manžel vedel že žlté zlato sa mi veľmi nepáči, ale aj to že striebro sa veľmi deformuje a je mäkké, preto mi kúpil snubný prstienok z bieleho zlata od Rýdla a aj po dlhšom čase vyzerá fajn :)

frejnt

funny, za normalnych okolnosti si predsa zena nediktuje, aky prsten chce, malo by to byt prekvapko. Aspon ja som nemala sajnu, ze ma manzel chce poziadat o ruku a ze mi da prsten. tinusska sa tu uz neukazala, aby nas informovala o velkosti jej briliantu. Hihi.

agaven

ano ja mam 10 rokov a už mi aj medenaju zaleži kolko striebra obsahuju ale to ti nepovedia asi tak preto ja mam radsej zlate biele zlato zlte asi tak ale zo strieb to mam toho tu ažaž aj zajde aj som dala vycistit povedali že to nepojde taj ja nemem dobru skusenost zo striebrom

funny

:-DD prečo by strieborný menej vydržal??
Je pravda že striebro je trochu mäkšie ale ak nemá prsteň obrúčku 1mm tak sa určite neprederie. Ja mám strieborné prstene viac ako 10 rokov a nič sa im nestalo.
A tak keď sa jej nepáči, mala chcieť prsteň z bieleho zlata.

Luulii

Je jedno, aky je, z coho je, hlavne, ze je z lasky. A ked ta vydrzala az po ten prsten, vydrzi pocas nosenia a aj potom, tak je jedno, ci je zo zlata alebo striebra. Laska sa neda vyvazit drahym kovom (aj ked u vacsiny uz aj hej...) tot moj nazor :D