socialne stipendium

CMu_Q

marleen - tusim ze ak sa predlzuje optimalne studium na vysokej skole (resp. ked opakujes) v tom pripade uz stat za teba neplati.... (prave sa to ucim na zapocet) :D

soc.stipendium

marleeen,
mozes ist na miestny urad, kde mas trvaly pobyt a dat si ziadost na jednorazovu socialnu davku-vypomoc, aj to niekedy pomoze

soc.stipendium

ja som rozvedena, nezamestnana, cize poberam davky v hmotnej nudzi, tym padom moje dieta, ktore navsevuje zakladnu skolu pobera stipendium 16,60€, kazdy polrok mu dostava komplet skolske pomocky a za obedy platim 2Sk na den

marleeen

dakujem za priestor a pripajam mail: bloncka111@email.cz

Zuzka, to si v skole podaj ziadost o socialne stipko a to ti daju na zaklade tej ziadosti v skole na studijnom odd.

marleeen

ahoj, ja som uplna sirota, zomrela mi mama, ked som mala pred maturitou a teraz pred rokom otec, som na vysokej skole, ale studujem v CR, takze ja som ziadne socialne stipko nedostala ani nic, okrem sirotskeho, pretoze zo Slovenska nedostanem nic, to by Ti mala dat skola a nakolko studujem v CR, tak tam by som zas mohla dostat iba v pripade, ze by som mala trvaly pobyt v CR, co u mna nie je mozne.. tak som si nasla brigady a musim si privyrabat, ked chcem dostudovat.. zijem s bratom v dome, samozrejme je to tazke utiahnut, nedostali sme zlavu ani na plyn, ani na elektrinu, absolutne na nic, sirotsky mi vysiel nad 5tis, takze nedostanem ani podporu v hmotnej nudzi, pretoze to je tak debilne nastavene, pritom tu nudzu pocitujem a nebyt tych brigad, nemam ani moznost studovat.. oslovila som aj rozne nadacie, ale tie nepodporuju jednotlivcov, co mi pride strasne nespravodlive a zanevrela som na akekolvek nadacie, lebo som skutocne v zaujimavej situacii a nikto mi nevie poradit, kam sa uz mam obratit :( Navyse, musela som kvoli privyrobkom predlzit si studium o rok, psychicky som to nezvladla aj tu smrt otca a teraz mi uz aj prestanu vyplacat pridavky, lebo budem mat uz 25 r.. takze asi taka je u nas socialna politika.. Vedel by aj mne niekto poradit, ci si potom budem musiet platit sama odvody na zdravotne a socialne, ked opakujem rok v CR? dakujem, odvody mi zatial plati stat na slovensku..