Mimomaternicove tehotenstvo?

Príspevok v téme: Mimomaternicove tehotenstvo?
adriana

Dobry vecer. Prosim poradte mi. 28.febr.som mala naposledy kramy. Beriem Dufaston.Potom som mala prestat,ale menstruaciu som nedostala.Lekar mi spravil sono ale take z dola(neviem ako sa to vola) a povedal,ze nie som nehotna.Ja som ale mala take priznaky ako pri tehotenstve,ja som si bola ista,ze som tehotna.Aj test som si spravila a mala som len taku slabu ciarku. Lekar mi dal injekciu Agolutin,aby som ochorela.To bolo pred 6 dnami.Zatial nic.Dneska som si zase spravila test a zase tam bola ta ciarka-nie taka silna ako ta druha,ale bolo velmi dobre vidno. Myslela som si,ze mam mimomaternicove tehotenstvo,ale som sa docitala,ze pri tom by som mala mat nejake bolesti-ja nemam ziadne. A na tom sone by mi lekar vedel urcit aj to mimomaternicove tehotenstvo,nie? Neviem... Pondelok mam ist na kontrolu,ak do vtedy neochoriem. Bojim sa,co ak mam aj mimomaternicove tehotenstvo...?

adriana

Ahojte... Tak dneska som bola u lekara a nezistil mi mimomaternicove tehotenstvo...:)
Spravil mi sono a aj vaginalne a nevidel len male- este ani on nevie co- v maternici. V piatok mam ist na kontrolu,vtedy mi zoberie krv a este raz sa pozrieme na to sono,ci sa mi to tam nieco zvacsilo. Dovtedy mam brat kys.listovu a Dufaston. Som zvedava,ze co z toho bude,lebo podla mna,keby som bola tehotna a 1.test som spravila pred viac ako troma tyzdnami,by uz mal viac vidiet,nie len nejaku bodku....
Pred tym,ked som bola tehotna,plod este ani nebol v maternici a uz sme ho videli a teraz nie?
Tesim sa aspon tomu,ze nemam mimomaternicove-od toho som sa velmi bala.

fooper

alexa 222, ty vieš človeku dodať odvahu, ale nič v zlom:), máš pravdu, aj keď je to ojedinelý prípad. Môj osobný názor je ten, že žena by sa mala vedieť odsledovať, či môže alebo nemôže byť tehotná a v prípade, že tá možnosť tu je, zájsť k lekárovi, aby to potvrdil, prípadne vylúčil. Krvné testy sú v dnešnej dobe vysoko spoľahlivé, podobne aj SONO je na vyššej úrovni každým dňom:). A aj keď chybička sa občas votrie, nejasné prípady sa opakovane sledujú, aby bolo všetko ok. Inak adriana, čo sa týka tvojej otázky, či môžeš byť tehotná, odpoveď znie áno, príroda je nielen záhadná, ale aj potvorka:), ale mala by si počítať so všetkými možnosťami, aj s tou, že sa zadarí nabudúce:). Dúfam, že sa nám ozveš a dáš vedieť, že si v poriadku:))).

sage

adriana, preco pises, ze ti dal lekar agolutin, aby si ochorela....
a ze mas ist na kontrolu, ak dovtedy neochories? menstruacia predsta nie je choroba. este som nepocula taky vyraz...
adriana, mavas pravidelnu menstruaciu?
lebo ak nie, a menstruacia by ti meskala, teda mohlo dojst aj neskor k ovulacii, je mozne, ze tehotenstvo bolo v case ultrazvuku este nedetekovatelne.
mne sa to stalo, ze podla ultrazvuku lekar vyriekol, ze tehotna nie som, ja som to vsak citila a napokon som tehotna aj bola. je pravda ale, ze mne robili usg cez brusnu stenu, a az o par dni neskor bolo vidiet plod v maternici prostrednictvom vaginalneho usg.

alexa 222

Adriana, modli sa, aby si nemala mimomaternicové tehotenstvo. Ja som to už zažila. Netušila som vôbec nič, boli sme na dovolenke a cestou naspäť mi bolo akosi zle. Potom mi to prešlo, myslela som si, že som zjedla niečo pokazené. O dva dni doma mi prišlo znovu zle a to tak, že oblial ma studený pot, myslela som, že skolabujem. Celá som sa roztriasla od strachu, vôbec som nič netušila. Potom prišli bolesti. Zavolali sme sanitku, išla som do nemocnice na pohotovosť, potom ma poslali na gyndu. Urobili mi vyšetrenie a povedali mi, že to je pozitívne, musím tam zostať. Bola vtedy nedeľa a hneď v ten deň ma aj operovali. Mám jazvu na bruchu ako po cisárskom reze. Bola som už v treťom mesiaci. Plod rástol vo vajcovode a nie v maternici. Potom sa mi po operácii začalo tvoriť mlieko v prsníkoch, musela som si odstrekovať do pohára. Poviem ti, že som bola v šoku. vôbec mi nikto nepovedal prečo ma operovali, až keď som mala na prsiach mokrú košeľu tak sestrička mi povedala, že čo sa divím veď som bola tehotná. Môj gynekológ mi aj urobil testy, ale vyšli negatívne. Mimomaternicové tehotenstvo je veľmi nebezpečné, žena môže aj zomrieť. Ale ak ti spravia Sono. tak tam by sa to malo ukázať. Príznaky som mala normálne ako keď je žena tehotná, (priberanie na váhe, chutilo mi jesť, zväčšili sa mi prsníky..) Len to tehotenstvo nebolo normálne. Adka, tak napíš ako si dopadla. Som zvedavá a držím ti palce. aby to dopadlo dobre!!!!

adriana

Neberiem ziadne lieky,co by mohlo posobit na tt.
Fooper-dakujem,ze si mi to pekne vysvetlila.Lekar,ked mi povedal,ze nie som tehotna,zostala som v takom soku,ze ma nic nenapadlo az ked som vysla od lekara. Moze byt este nejaka sanca,ze som tehotna?

fooper

drahá adriana, čo sa týka tvojho prípadu, mám zopár otázok. Prvá v poradí je tá, či ti pri vyšetrení u gynekológa brali aj krv. Lebo určenie takzvaného betaHCG, čo je tehotenský hormón je oveľa spoľahlivejšie z krvi ako z moču tehotenským testom. Ak je tehotenský test z krvi pozitívny a na to existuje taká škála, ktorá určuje v ktorom týždni by si mala podľa hladiny tohto hormónu byť, tak sa urobí USG, teda SONO. Väčšinou sa robí tak ako si povedala ty - cez pošvu, čiže vaginálne sono, pretože to sa dostane bližšie a je tam toho viac vidieť. Ak je tehotenský hormón vysoký - čiže gravidita NIEKDE je, hľadá sa prirodzene v maternici. Ak sa ju tam nepodarí nájsť a nie je jasný nález ani inde - napr. na vajíčkovodoh alebo vaječníkoch, väčšinou sa takáto pacientka posiela na hospitalizáciu do nemocnice, kde sa sleduje, ako hladina tehotenského hormónu stúpa/klesá a či sa tehotenstvo nakoniec podarí objaviť. Sleduje sa aj to, akým tempom hladina stúpa, či to nie je príliš pomaly - to by mohlo naznačovať mimomaternicové tehotenstvo. Pripomínam, že hladiny tohto hormónu je nutné sledovať v krvi, domáci tehotenský test nie je natoľko spoľahlivý. Existuje aj možnosť vzniku tzv. chemickej gravidity, čo znamená, že hladina trošku vystúpi, tehotenský test je niekoľko dní pozitívny, no potom spontánne klesne a opäť je všetko negat. Nedá sa to nazvať ani len potratom, lebo je to akoby čosi menšie. Milá adriana, neviem, či vydržíš čakať do pondelka. Ak chceš a máš pevné nervy čakať v obrovskom rade, uháňaj do najbližšej nemocnice na gynekologickú pohotovosť a tam ti urobia tehotenský hormón - betaHCG z krvi a budeš si načistom, či si, alebo nie si tehotná. Na základe toho bude asi kontrolné SONO a ty budeš mať pokoj. Alebo zabehni k svojmu gynekológovi už zajtra a otravuj ho. Ten výsledok je hotový za 1 hod! Držím palčeky, nech to dobre dopadne.