Rakovina lymfatickych uzlin

Príspevok v téme: Rakovina lymfatickych uzlin
ironman

chcel by som sa opytat ake su najcastejsie priznaky rakoviny lymfatickych uzlin resp. ci existuju aj ine, nie tak nebezpecne choroby prejavujuce sa podobnymi priznakmi? ak niekto vie a chce moze mi o tom napisat viac, budem velmi vdacny. pozeral som si to uz na roznych strankach ale nebolo to napisane dost jednoznacne. moj brat uz takmer dva tyzdne lezi v nemocnici so vsetkymi priznakmi o ktorych som cital v suvislosti s rakovinou lymfatickych uzlin a vyzera to tak ze sa tejto diagnozy obavaju aj lekari, aj ked nechcu povedat nic blizsie. momentalne cakame na vysledok a dost sa cela rodina obavame....

lek

Pre Martina - caka ta mediastinoskopia, pri ktorej sa odoberie vzorka na histologiu, aby sa zistila pricina zvacsenych uzlin. Bez histologie to nikto nemoze vediet. Moze to byt sarkoidoza, ale moze to byt aj nadorove ochorenie - niektory z lymfomov alebo su este ine typy ochoreni, ktore mozu LU v mediastine postihnut. Hodgkinov aj non-Hodgkinove lymfomy su ochorenia, ktore su potencialne vyliecitelne. Konkretny typ liecby zavisi presne od typu lymfomu, ktory sa zisti. Velmi dolezita je dobra vzorka a spravne stanovena diagnoza. Mame vela pacientov s tymito ochoreniami, ktori sa vyliecili a ziju dalej svoj zivot. Drz sa.

martin_D86

AHOJTE.
Mám otázky na Tatianu26. Idem na Mediastinoskopiu do Ružinova za účelom rozhodnutia, alebo susperzná sarkoidóza alebo Lymfón. Keďže ty niečo o tom vieš, chcem ťa poprosiť, či by si mi nadala tel.číslo na teba, žeby som ti zavolal a porozprával sa o veciach na ktoré by si mi určite vedela odpovedať.
Zo SRDCA vopred Ďakujem

alicja

supeeeeer. tešte sa zo života. To asi také bububu musí byť, no nie? Aký je ten život krásny. Prajem všetko dobré

ironman

tentokrat to teda skoncilo dobre, nuz nesmierne mi odlahlo. chcem sa kazdemu z vas podakovat za kazdy prispevok, ktory ste mi tu nechali, neprehanam ak poviem ze v tych najhorsich casoch ma to skutocne drzalo nad vodou. velke dakujem za vasu podporu aa prajem vam krasny slnecny den

ironman

prajem vam prijemny den vsetkym. mozno ma budete mat za blazna ze co som tu stresoval, ale diagnoza mojho brata dopadla nakoniec uplne inak. este na zaciatku som napisal ze na infekcnom oddeleni mu vylucili ifekcne choroby a preto sa lekari tak bali rakoviny, lenze ukazalo sa ze zavery infekcneho oddelenia boli mylne. rozbor vzoriek ziskanych biopsiou akekolvek formy rakoviny vylucil a s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou znovu poukazal na infekcny povod bratovej choroby. nic uplne presne neviem, ale dnes padlo cosi take ze zvecsenie uzlin bolo reakciou na nejaky zapalovy proces alebo infekciu, a kedze podla doktorov je to uz na ustupe, pojde coskoro domov...

sosi

tiež chcem potvrdiť, že aj nonhodskin je liečiteľný.......
dnes je pondelok, tak som veľmi zvedavá na tú diagnózu tvojho brata.....daj vedieť a držím place!!!!
nič nie je také zlé ako sa zdá na začiatku, neboj sa! ozvi sa!