vekový rozdiel a vzťah medzi kamarátkami

Príspevok v téme: vekový rozdiel a vzťah medzi kamarátkami
jaja

ahojte..mám 15 rokov a priateľ 25..každodenne sa stretávam s nepochopením od strany druhých ľudí preto by ma zaujímalo ako sa na to pozeráte vy?? a ešte je tu jeden problém..kamarátky mám približne v mojom veku a ich správanie sa mi zdá strašne detinské..napr . vyhukovanie po celom meste, šťuchanie do seba, fotky alá našpúlená pusinka a pod.keď idú von najradšej by si len nakúpili chypsy a prechádzali sa..ale ja by som si najradšej šla niekam sadnúť napr.na kofolu alebo tak... je to podľa vás prejav deckosti alebo si to už len namýšľam?? nedokážem sa pri nich uvolniť, zabaviť sa..proste nič..myslím len nato aké su ony deti a ako mi to neskutočne vadí...ako to mám riešiť?? nájsť si nové kamarátky alebo sa pretvarovať?? je to ich chyba alebo moja?? som ja taká vyspelá alebo ony také zaostalé alebo je to úplne inak??

katka...

cajik, ja s tebou suhlasim, aj co sa tej VS tyka. Ved sa aj hovori, ze rovny rovneho si hlada. Aj ked to zo zaciatku tak nebude vyzerat a bude vsetko idealne, neskor sa rozdielne nazory, vekovy rozdiel a iny pohlad na zivot prejavia.

cajik

No tak sa potom nepytaj ostatnych na nazor,ked ho pocut nechces.
A nazor druhych ti moze byt aj tak ukradnuty-ved nikto nema pravo ti tvrdit ze sa s nim mas rozist! A ja som ti to tiez nepovedal. Nazory inych si mozes vypocut,a zariadit sa po svojom.

Keby som poradila dievcatu aby sa rozisli a potom by sme zistili ze bol pre nu pravy- nie JA som na vine,ale ONA. My sme len poradili,povedali svoj nazor. ONA je ta,ktora sa SAMA rozhodne,ci rady prijme,vypocuje si ich,pouci sa z nich,ci sa podla nich zariadi alebo nie. Aj o tomto je dospelost. Prijat zodpovednost za svoje ciny.

Aaaa chlap s 2 vysokymi a zena so strednou-moj nazor je podobny.Ano,nepochybujem ze si mozu rozumiet. Ale ja si neviem predstavit,ze by som chodila s niekym,kto VS nema. Pretoze vysoka skola ti da uplne iny pohlad na svet a na zivot.Ludia ktori maju skolu rozmyslaju uplne inak.A je to tak. (Prosim nekomentovat tym ze su aj ludia s 3 VS ktori tyraju manzelku,lebo aj to sa stava,ale to je nieco uplne ine nez to,o com sa tu bavime)

jaja

ide tu o to že vy dospelí nám stále hovoríte čo vy v našom veku a že my hento-tamto..lenže doba sa vážne posunula ďalej.nevravím, že je to tak správne ale je to tak.mne je nad slnko jasné, že svoje názory ešte počas svojho života zmením.no to môže povedať aj 25 ročná žena.veď počas celého života nadobúdame nové poznatky a meníme názory.podľa mňa to nie je o tom kto je ako starý ale o tom ako sa človek správa.nie nadarmo sa hovorí " vždy máš toľko rokov na koľko sa cítiš"....mňa len mrzí ako takéto vzťahy ľudia nevedia pochopiť.veď napr.keď spolu chodia žena čo má len strednú a chlap čo má 2 vysoké tak tiež sú natom mentálne inak ale môžu si rozumieť...prečo nás takto odsúdite predtým ako nás spoznáte?? skúste sa zamyslieť...čo keby si od vás pýtalo radu také isté dievča ako ja.vy by ste jej povedali aby sa s ním rozišla a ona by to spravila..po čase by nejaké "zázračné zrkadielko" ukázalo, že s ním mohla byť šťastná do smrti...ako by ste sa cítili?? ja len chcem aby sa ľudia naučili tolerovať aj takéto páry...LÁSKA NEPOZNÁ HRANICE

cajik

Ahaaaa,tak on je teda taky pubertalny 25rocny chlapcek ;).
Ale ti poviem,ze poznam veeeeeeeeeelmi vela ludi,a aj 23rocni su niekedy uplne inde.Riesia si svoj zivot,byvanie,serioznu pracu.Jasne,poznam aj ludi co "nedospeli" asi v 26.Ale aj tak..
A jasne,viem velmi dobre ako to bolo,ked som mala 15-16.zas tak davno to nie je ;)

jaja-ale ta prava jaja

Myslim ze na tuto temu sa da vela diskutovat a rozoberat tazko sa vymienaju nazory dospelych s nastrocnymi o svete lebo my nastrocny sami vieme ze este nemame cely zivot do predu premysleny ale tu nejde oto tu ide to ze sme otom zacali premyslat skor ako predosla geenracia a mnohi uz aj konaju hladaju brigady a zarabaju si akymkolvek sposobom lebo vedia ze peniaze su pre tento svet potrebne a ze neplati ze "radsej byt chudobny a stastny ako bohaty a nestastny" a nehovorim ze sme ako dospely a nemame pravo to ani o sbee povedat...len hovorim ze nasa psychyka ide do predu a hlavne u tych ktory sa musia o seba postarat...maju probelmy a nemaju cas na detstvo
a dospely sami vedia ako je to u nas vsak ste si tym presli a uz amte iny nazor na svet a aj my budeme mat iny nzor na vsetko ked dospejeme...
a ak mozem podotknut mnoho chlapov po 20ciatke si este pubertou nepresli a jednou nohou v nej este stoja...je to ine ako u zien...a to viem z valstneho pozorovania kedze sa s touto vekovou skupinou denne stretavam

rada

No ak mozem prispejem aj ja nazor. To ze chodi 15 rocna o 10 rokov starsim po pravde je este divne. Pretoze aj ked mozes byt akokolvek vyspela, este si vo veku, kedy sa to druhym nepozdava. On (25 r) ma uz pubertu za sebou a stava sa nezavislym, lenze ty si este u rodicov. Keby si mala nad 20 rokov a on 35 rokov je uz lepsie. Pretoze uz obaja viete co chcete a je to ina uroven priatelstva. Zial nechcem a nebudem sudit. Ja mam 29 rokov a velmi dobre si rozumiem 43 rocnym, len skoda ze je zenaty. A tento vekovy rozdiel by mi neprekazal.

katka...

To je v poriadku, ze dnesna mladez je s vyvojom inde. Ale to predsa neznamena, ze sa budu povalovat po baroch opiti, zafajceni. To nie je znak vyspelosti, skor naopak. Vyspelost znamena, ze napr. v 15 uz vies comu sa chces v zivote venovat, tak robis preto maximum, studujes a preto nemas potrebu vysedavat pri pive a poldeci. To nie je zaujem, alebo hobby. Je to len zabitie casu, kedze nie je iny ciel. A urcite je to z frajeriny. Sama som tym presla, nebolo to sice v 15, ale v 18, 19, tak viem o com pisem.

jaja

10 rocny rozdiel je uz vela...ale nie az tak v nazoroch ale podla mna 25 rocny muz by uz premyslal nad rodinou a detmi...a ide tu aj o sex a na sex v 15 neviem ci neieje priskoro

cajik

Problem vidim aj v tom,ze 15tka sa este stale vyvija (aj ked si moze nahovarat aka je strasne vyspela),ci uz fyzicky alebo mentalne. A clovek v 25 ma vacsinou uz ustalene nazory na svet a na zivot. Alebo by aspon mal mat... A takyto 10rocny rozdiel by bol v pohode,keby dievca malo po 20tke aspon. Ale nie v 15..