Amniocentéza

Príspevok v téme: Amniocentéza
inana

Chcela by som sa informovať u žien, ktoré prekonali tento zákrok a tiež, ktoré majú negatívne skúsenosti. Ja týmto procesom mám ešte len prejsť a mám z toho patričný strach. Na jednej strane chcem vedieť, či dieťa sa vyvíja správne, ale na druhej strane mám strach z rizík, ktoré tento zákrok prináša. Bola by som rada, keby sa zapojili aj ženy, ktoré po tomto zákroku potratili, pretože sa tejto možnosti bojím najviac. Som po 35-ke a v prvom trimestri som krvácala. Prosím, odpovedzte.

Michaela 33

Tak sa mám na čo tešiť. Ja už keď mi dal foto v 9 tt zo sona. som videla hotového človiečika. A predstav si ešte aké je keď má 20 týždňou.
Nech hovorí čo chce. Mne inak povedal, že ak som taká hlboko veriaca, že si chcem dieťa nechať za každú cenu, nemá význam chodiť na genetiku. Ja som mu nič na to nepovedala. Nebudem sa tam s tním hádať.Lebo na tú genetiku chcem ísť, myslela som, že mi aspoň podľa sona čo-to povedia. Tu nejde len o to, či si hlboko veriacia. Poznám ženy, čo chodia do kostola a boli na potrate a moja kamoška neni ani pokrstená a nešla by na potrat ani keby bolo dieťa postihnuté. To je o inom. Aj keď jasné, že viera tomu niekedy dodáva.
Objednávali Ťa na hodinu? Aj tak sa tam dlho čaká? Ja nejdem s manželom, lebo mu nedajú volno v robote, hádam stačí, keď to podpíšem sama.
Aj mne jedna baba, čo robí v nemocnici povedala, že sa to tam veľmi pomenilo a je tam kopu nových ľudí. Ale najhorší je vraj primár. Tomu radšej nepadnúť do rúk. A pamätám sa, že si ho jedna podnikateľka, čo bola so mnou po pôrode na izbe zaistila k pôrodu a potom nadávala aký bol surový a aký ťažký pôrod mala. Ja myslím, že už po dvoch cisárskych a v Tvojom veku Ťa nebudú veľmi trápiť a spravia Ti ten cisársky. Ja už by som asi ani nechcela rodiť, keď už tam mám tú jazvu, tak už nech mi dajú pokoj s rodením, hi. Pri prvom som chcela radšej rodiť. Ale nedalo sa.

Nora563

Bola som na prietokoch a nikto tam nebol, iby sestrička, tak som sa jej popýtala a vravela, aby som to nechala na náhodu, že sa všetko vymenilo a zmenilo, tak dúfam, že má pravdu. Práve včera som sa rozprávala s jedným známym, jeho manželka tiež chodila k Hajduškovi a má trui deti a vždy mala zvýšené triple testy, a vždy jej hovoril, že si má správne rozhodnúť. Nechala si ich a všetky sú v poriaDKU. Na tej genetike, tam bývy dosť ľudi, ona velmi netlačí, alr tzrošku prehovára.
Amnio nie je povinné, ani Hajdušek ťa nemôže k tomu donútiť a on bude potom nepríjemný, ked ho neposlúchneš.
Ale drž sa. Ja mám 40 a tiež som mala dobré nervy a strach mám stále, ako to dopadne.
Som Stela ale zabudla som sa prihlásit

Michaela 33

Ahoj Stela,
ďakujem za odpoveď, ten kontakt na dr. Čunderlíka som našla. Uvidím, čo bude na tej genetike. Ale Hajdušek ma fakt nepovzbudil, keď som mu povedala, že sa obávam tej amniocentézy, povedal, že: Veď tam je malé riziko. Podľa mňa je tam dosť veľké riziko, teda pre mňa. Navyše som si prevracala celé 3 mesiace a ešte mi je stále zle ale už menej, nechcem to teraz riskovať. Ja som otehotnela po 7 rokoch po cisárskom reze. A chcela som skoro 4 roky, tak som bola rada, že konečne budem mať druhé. Človek je zničený z toho neustáleho vracania prvé mesiace a keď sa už má tešiť z tehotenstva, povedia mu, že má zvýšené hodnoty. Bola to ľadová sprcha. Ale už som to predýchala, každí mi hovorí, že tomu určite nič nebude, alebo že na 99% to bude zdravé, že nech sa nestresujem. Poznám viac žien, čo mali zvýšené tie hodnoty a majú zdravé deti. U nás majú ženy aj po 40-tke deti a sú zdravé. Ja mám 33 rokov. Tak myslím pozitívne. Mne úlne stačí, keď mi povie ten Dr. Čunderlík na 80% že je v poriadku, jasné, že tam nebude vidieť všetko. Len chcem byť kľudnejšia.
Ja som bola u Vargovej zvyknutá na taký kamarátsky prístup, aj keď veľakrát sa veľmi ponáhlala a robila len to najnutnejšie. Ale keď som sa čokolvek opýtala, odpovedala mi optimisticky. Bolo to fajn. U Hajdušeka mi to chýba. Ale zase som mala každý mesiac výtoky: kvasinky a baktérie a u Vargovej som si odsedela celé hodiny, vždy mi zobrala ster a nechala ma týždeň s tým pálením a bolením čakať na výsledky a potom mi niečo dala. Hajdušek mi robil ster len na začiatku, keď už videl, že tam chodím stále s tým istým dokola, len ma pozrel a podla výtoku už zhodnotil, či mi treba nejaké lieky, netrápil ma týždeň čakaním. Aj po dobratí mi vždy predpisoval na obnovenie flory aby sa mi to stále nevracalo. A vždy sa tam vybavím do 30 minút a pri mojom častom chodení mi to vyhovuje. Len sa ho skoro na nič nepýtam, lebo je v tom dosť odmeraný. Keď sa ho opýtam na nejaké veci, čo mi nevie jednoznačne odpovedať, tak ma zahriakne, ako keby som nemala právo aspoň na nejakú odpoveď, ja viem, že v medicíne nie je všetko na 100%. Ale viem, že Vargová by mi na to určite odpovedala. Preto ma zaujímal Tvoj názor. Ďakujem.
Čítala som,že si nevieš vybrať lekára. Ja som sa nechala pri prvom na náhodu. A nechali ma tam trčať 24 hodín s odtečenou plodovou vodou a až keď prišiel iný lekár - Mudr. Hlavatý, ten rýchlo rozhodol, že treba okamžite operovať a tým mi aj zachránil malého, lebo po pôrode bol zrazu pridusený a predtým to nikoho nezaujímalo, až kým sa nestriedali služby a neprišiel Hlavatý. Určite by som išla teraz k nemu ale vraj ho odtiaľ vystrkali, lebo ho mamičky preferovali, tak neviem koho si teraz vybrať. Ty si sa už rozhodla?
Prajem Ti, nech Ti to dobre dopadne.

Stela 789

Ahoj Michaela, vitaj v klube.Na amnio Ťa nemôžu nútiť, podpíšeš papier, že to odmietaš. Na genetiku chod aj s manželom, obidbvaja podpisujete, že ste boli poučení o rizikách. Čo som sa doteraz rozprávala s babami , každá to odmietla.
Telefón na dr.Čunderlíka už nemá, ale myslím, že tu niekde v príspevkoch ho nájdeš, platí sa 60€, je to príjemný pán, ale povie Ti, že chromozomy spočítať nevie, iba pozrie, ruky, nohy, plúca, obličky atd.

A teraz k tomu Hajduškovi. No to je citlivá téma.Chodila som k doktorke v Bratislave, potom ssom sa vrátila domov akrátko pred pôrodom som nemala doktora, tak známi mi odporučili jeho.Nemala som veľmi s čím porovnávať, tak som u neho zostala. Lenže krátko po cisárskom reze som zostala opäť tehotná a on robil na mňa nátlak, aby som si to dala zobrať. To som odmietla, čo on bral ako prejav nedôvery v neho. Ale zostala som tam u neho dalej.Musela som chodiť na kontroly každe 2 týždne, od samého začiatku, od 4.mesiaca som musela ležať. Nikdy som od neho nepočula, že to bude dobre, že určite to dobre dopadne,skrátka nejaké povzbudenie.Bolo toho viacej, tých konfliktov, jeho sestrička ma normálne ľutovala, koľko tam chodím, ja som bola s nervami v koncoch. Potom si dal zavolať môjho muža a povedal mu že som hysterka.To tehotenstvo som dokončila s ním a ked som zostala teraz tehotná - mám 40 - vedela som si predstaviť, čo bude nasledovať, tak som radšej hned odišla.
U Langovej - od začiatku pozitívne myslenie, vždy povie že už sa to kráti , a bude to dobre, žiadne ležanie, chodím tam raz za mesiac.
Ležať som musela kvoli predčasnému pôrodu a nakoniec mi ho museli vyvolať , lebo som prenášala. Takže tak. Ale chodí k nemu moja známa a tá je s ním maximálne spokojná.
Takže drž sa , máš pred sebou dlhú cestu a nedaj sa znechutiť. Zmeniť doktora môžeš vždy bez udania dôvodu.

Michaela 33

Ahojte babulky, vidim, ze uz ste tu zohrana partia. Ja som hladala nieco o amniocenteze a naslo mi to vase diskusie este z maja. Tak uz mate tieto problemy za sebou. Ja mam ist v utorok na genetiku do Nitry a zaujimalo ma, ci mi tam nieco zistia z ultrazvuku, lebo moj lekar mi povedal, ze mi len pozru ci som naozaj v 16 tt. ale ze mi nebudu zistovat, ci je dietatko v poriadku a vraj mam ist na tu amnio. Mala som zvysene hodnoty AFP. Ale ja na tu amnio nechcem ist, viem, ze nemusim. Citala som vo vasich diskusiach, ze ste niektore boli u Dr. Cunderlika na ultrazvuku. To by som urcite podstupila ovela radsej. Mate nikto, prosim na neho kontakt. Ja som rozhodnuta si babatko nechat za kazdych okolnosti, ale chcela by som vediet, na com som.
Este sa chcem spytat Stely, pisala si, ze si chodila k Hajdusekovi a odisla si k Langovej. Ja som chodila k Vargovej, ale to tam bolo nekonecne cakanie, tak som hladala noveho lekara a kamaratka mi odporucila Hajduseka, tak som k nemu isla a nakoniec mi ina kamaratka povedala, ze som mala radsej ist k Langovej. Ale uz som nechcela od neho odchadzat, ked som tam bola len par mesiacov. Chcem sa Ta spytat na Tvoj nazor, preco si odisla od Hajduseka. To je len tak zo zvedavosti.
Dakujem za odpovede. A prajem vsetkym zdrave babatka. Ahojte

karioll2

mlieko neneutralizuje zaludocnu kyselinu
problemy mozu byt z toho ze mas otvoreny zvierac na pazeraku z dovodu velkeho brucha,medzi nami gastroezofagialny reflux

inan

Ahojte žienky. Ešte žijem, len mám toho vyše hlavy. Zatiaľ ešte nosím brucho pod nosom, ale už sa mi to kráti. Tiež už chodím každý týždeň na prietoky, ale popri tom ešte riešim bytovú otázku a trápim sa s tým rozvodom.Už prvé pojednávanie máme za sebou, ale bolo odročené a teraz čakám na ďalší termín. Myslím, že sa to už nestíha, kým porodím. A to som si myslela, že po pôrode už pôjdem do svojho. Teraz sa cítim celkom fajn, len tá prekliata kyselina ma žerie. Vypijem denne aj dva litre mlieka, aby som neutralizovala, ale mnohokrát to nepomáha. Ja som pribrala málo a to som dokonca aj schudla za posledný týždeň. Zatiaľ je to 12 kg a uvidíme, aké to bude tento piatok.Ale tiež tvrdím, že tento rok je ako naschvál také teplo, dokonca aj v septembri, aby som si to užila plnými dúškami. A Stela, to že máš nízky tlak, je asi normálne, ja som ho mala pri všetkých troch, horšie by bolo, keby si ho mala vysoký. Budem sa snažiť častejšie sa zapájať.

Stela 789

No bola som dnes, zobrali mi krv a sono sa nekonalo, lebo nemala elektrinu. Ale teraz už budem chodiť každý týždeň, dnes som začala 36., a uvažujem na d mudr.Renčkovou.Je to mlada doktorka, nemá ani 30 a dosť ju chvália.Asi je to všade rovnaké s tými nemocnicami, ešte sestra zisťuje niečo v Blave, ale je to dosť daleko a ako budú za mnou chodiť deti, škola im končí o 14,30 a potom ešte 1,5 hod do Blavy. No neviem, čo urobím. Už teraz každý týždeň musím chodiť na prietoky do nemocnice, takže už je to taká otrava. A brucho mám už obrovské, pribrala som 14 kg, najradšej by som to mala za sebou.Ale pri mojom šťastí ešte busdem aj prenášať.
Ktovie čo je s inanou, hádam len sa to nenarodilo predčasne, nebola tu už 2 mesiace.
Ďakujem za opýtanie, pekný deň.

modrooká

Stela písala si že 21.sept.ideš ku doktorke.Ako si pochodila?Dufam,že všetko je v poriadku.Dobre sa máš?Je to zaujímavé inana voľajak už sem nechodí.Dufajme,že aj ona sa má dobre.

Stela 789

Nuž ja to nechcem zakríknuť, ale zatiaľ je to celkom dobré. Pribrala som takmer 12 kg, som v 32. týždni, minulý týždeň som bola na ultrazvuku, malá vážila 1348 gramov, čo je trošku menej , ale ešte v norme. Ja som mala všetky deti cez 4 kg, takže pre mňa je to dosť divné, pretože je jasné , že 4 kg to už nebudú, budem rada ak 2,8 kg - 3 kg.
Dnes som bola u endokrinologičky Bajzovej na krv, o týždeň pôjdem pre výsledky a dúfam že mi vysadí lieky Euthyrox. Tieto teplá nie sú veľmi dobré, čakám kedy sa ochladí, aj ked už 6 týždňov máme objednanú klímu, ale určite ju prijdu namontovať ked bude po lete.
Zajtra by sme chceli ísť na víkend do Tatier, ale nemáme nič zabezpečené, tak uvidím, či sa večer nevrátime, ked nebudeme mať kde spať.
Rátam dni, odo dnes je to presne 2 mesiace, aj ked dúfam, že aspoň o pár dní by to mohlo byť skôr, no dúfam, že nebudem prenášať.
Langovej idem 21.septembra, pevne verím, že sa nič nestane, a nebudem tam musieť ísť skôr.
Inana sa dávno neozvala, ktovie čo je s ňou.
Zatiaľ sa čoraz viac prikláňam k pôrodu na Antolskej v Blave, len neviem ako je to s tou poradňou posledný týždeň. Nechce sa mi tam chodiť každý týždeň.
Maj sa pekne a dakujem za opýtanie.