znizenie PH-ako

Peto T

Na pH moču má dobrý vplyv vitamín C, stabilizuje ho na úrovni 5,7-6,0 (mierne kyslý). Ale ak má niekto problémy s extrémnymi hodnotami pH, bolo by najprv treba zistiť, či v tom nie je nejaké postihnutie obličiek. V takom prípade by totiž vyššie dávky vitamínu C boli nevhodné.

Viac o vitamíne C a pH: rizikaockovania.sk
Kapitoly "Sodík, horčík, draslík"a "obličkové kamene".

RNG

phph, co sa presne v tele deje, to nikto nevie, aj ked to mnohi odbornici casto tvrdia.
Ale pomerne lahko sa meria odozva tela na rozne potraviny a pre to sa vypracovali rozne tabulky(dost hodne sa od seba lisia, takze by som sa na ne velmi nespoliehal)kde su charakterizovane jedla ako alkalizujuce v celkovom vysledku ich posobenia v tele a ine su okyslujuce telo.Proces je jednoduchy, zjes ich dostatocne mnozstvo a po par hodinach si odmeras PH mocu a "voila", hned vieme, co mam sposobuje ake PH.
Teda priblizne, lebo ono je to podstatne komplikovanejsie vo vnutri tela.

Co sa tyka mineralnych vod, pevna viera v kazdu vodu, co vyviera zo zeme ze je "zdrava" je len dosledok mnohostorocnej reklamy.
V skutocnosti niektore obsahuju uzitocne veci pre telo a niektore su vyslovene skodlive. Co sa tyka mineralov v nich, obvykle su tam vo formach pre telo takzko spracovatelne, tj len zbytocne zatazuju nase ladviny. Telo vie len velmi slabo spracovavat kyslicniky, uhlicitany a sirany, niektore su velmi slabo rozpustne a vylucuju sa(krystalizuju) uz vo flasiach, tj to iste sa stane aj v nasom tele , hlavne ladvinach
Uhlicitan sodny a draselny su sice vodorozpustne, ale uhlicitan vapenaty a horecnaty su vlastne kamene(vapenec, dolomit) ktorych sa len malicko v tych vodach nachadza a aj tie casto po vysumeni CO2 velmi rapidne krystalizuju do formy kamena, z ktoreho povodne pochadzaju. Vid kvaplove jaskyne.

Nezodpovedni alebo dokonca hlupi lekari prehlasili aj radioaktivnu vodu za "zdravu",(Jachymovske kupele) hoci v tom case sa uz dobre vedelo o skodlivosti radioaktivity na telo. Dnes sa bojuje proti radonu, ktory unika zo zeme ako proti jednemu zo silnych pricin rakovin pluc.

RNG

technecium, neviem co myslis s tym porusovanim osmotickeho tlaku buniek, ale ja viem ze mame malo draslika podla zistenia mnozstva lekarov a treba si ho nejak dodat. A nevidim ziadny zly dovod na to, aby to nemalo byt z KHCO3, ktore sa bezne pouziva v potravinastve ako doplnok na znizovanie kyslosti napr piva a vina, tiez na zlepsenie bublinkovania sodovej vody(efervescencia)
Podla teba a lekarskej pseudovedy, co tu citujes je teda lepsie pre telo nedostat dostat draslika?
Banan ma 400 mg draslika takze 2 banany by nas asi otravili?!?
Lebo ja beriem asi tolko draslika v KHCO3, cim si zaroven alkalizujem telo
A ja si musim alkalizovat, lebo pouzivam kyselinu na travenie(telo mi nevyraba uz dost) a tak musim v inaksi cas pouzivat aj nieco na alkalizaciu.

Inac vsetky pre a prioti v tejto teme okolo draslika uz boli davnejsie v teme
www.zdravie.sk

Za tu ypsilonku som nie zodpovedny, temu otvoril niekto druhy a hned na zaciatku tam mas medzi prvymi prispevkami zmienky o roznej literature na podporu tvrdenia, ze si mame draslik doplnovat, lebo ho nedostavame ani zdaleka dost v nasej sucasnej ochudobnenej strave, tj ze ho telo kedysi dostavalo ovela viac a dodnes sa nevedelo uplne prisposobit jeho ubytku z plodin pestovanych na polnohospodarsky vycerpanej pode.

phph

a este jedna otazka merala som aj mineralne vody Vincentku a cigelku-vysli mi najviac alkalicke zo vsetkych meranych veci -preco su vsak zakazane na dlhodobe pitie? a preco vraj skodia kardiakom? dakujem

phph

vie mi niekto vysvetlit aky ph ma mat ranny moc? citam ze kysle kedze telo sa cez noc cisti a v priebehu dna sa potom moc postupne alkalizuje( mam to aj odskusane )...len mi nejde do hlavy ze ako teda zistim ze moje telo je prekyslene ked rano mam moc kysli( vraj to tak ma byt) a pocas dna alkalicky?? a este sa chcem opytat ze merala som ph citronovej stavy a vysla mi sile kysla merala som aj ine potraviny a niektore vysli zasadito a niektore kyslo ,no vznika mi otazka preco sa povazuje citron za alkalizator ked ma kysle ph? chapem ze poviete ze v tele sa meni na alkalicke a cukor zas na kysle ale odkial to viete? a co ked sa aj ine potraviny co vonku vykazuju kyslost v organizme sa to moze menit na alkalicke?? nerozumiem tomu prosim objasni mi to niekto ako zistim co ma alkalizuje vlastne a co prekysluje?? dakujem

technéciumTc

rng, ale draselná soľ uhličitanu je horšia ako sodná, lebo draslík narušuje viac osmotický tlak buniek-berú si ho prednostne...a veľa kalcia spôsobuje aj tachykardie-viď sodno-draselná pumpa

a pre enzým pepsín, ktorý sa tvorí z pepsinogénu je draslík inhibítor

a draslík je aj menej reaktívny ako sodík čo spôsobuje poruchu vstrebávania niektorých minerálov-kvôli menšej reaktivite

RNG

H2CO3 je kyselina uhlicita(pozname ju dobre ako sodu) Samtna je velmi slaba kyselina a ponerne lahko sa rozklada na vodu a kyslicnik uhlicity(bublinky v sode)
Kedze je kyselina, nemoze alkalizovat.
NaHCO3 ale reaguje so zaludocnymi kyselinami na NaCl, a H2CO3, ktore sa vzapati rozklada na vodu a CO2(prijemne grganie pre chlapov)
Kedze telo v parietalnych bunkach na vrchnej casti zaludka stiepi neutralnu sol na HCl a na druhej strane NaHCO3=alkalicky posobiacu sodu bikarbonu, ktoru vyluci do krvi tak extra soda bikarbona nam extra alkalizuje telo.
To iste mozno dosiahnut s KHCO3

rosanka

ahojte
tiež pracujem na odkyslení organizmu, odporúčam všetkým knihu Kurt Tepperwein: Omladzujúce odkyslenie, stojí 7,60€