Potrebujem uz konecne pomoc (DYSPEPSIA - zaludok)

Príspevok v téme: Potrebujem uz konecne pomoc (DYSPEPSIA - zaludok)
houbar

dobry den,
mam 16 rokov,uz 7 mesiacov trpim dyspepsiou zaludka (navrat stavy z dvanastnika do zaludka) a tak kazde rano trpim bolestami brucha priblizne do druhej hodiny poobede potom je to uz celkom v pohode.. najhorsie je ked som hladny.. venujem sa posilnovaniu a velmi ma to obmedzuje :( na gastre mi predpisali helicid a ganaton (nepomaha).. prosim Vas napiste nejaku radu alebo nieco ked ste sa s tym stretli ..velmi by mi to pomohlo.. lebo uz neviem co dalej..

Dakujem

[zruseny12]

este hadam to
ze ked si precitas nejake veci o TRAVENI ATD.velmi ti to pomoze pochopit vela veci...
napr.aj v tej knihe mas velmi zaujimave a dolezite veci vysvetlene velmi dobre...
popisane vselijake diagnozy a vysvetlene vyrazy atd.
su tam rady,ako a co mas robit ak trpis nejakou chorobou...

[zruseny12]

skus si zohnat knihu
JEDLO AKO JED,JEDLO AKO LIEK...
tam som sa tiez vela veci docitala o traviacich problemov atd.
daj si do googla nazov knihy a tam sa ti ukaze nieco o nej...
prajem vela stastia aby sa ti polepsilo...a nasiel si si veci,co ti pomozu...

[zruseny12]

a k tomu vecernemu jedeniu,ja som mala to iste,vecer som nemohla ani zaspat,ked som bola hladna a musela som sa najest,ale pochopila som,ze robim chybu,lebo ZALUDOK SI MUSI AJ ODDYCHNUT...
po case som si upravila jedenie a snazim sa nejest vecer/jasne,ze su vinimky,ze to nedodrzim,ale pre dobro zaludka,radsej to nerobievam.../

traviace anzymy mozes ziskat aj zo surovej repy,ananas ma enzymy traviace...
ja si doplnam enzymy tiez v tabletach,lebo mam prave cast ,ktora vytvara tie traviace enzymy zapalenu.../neviem ci to nie je to,co mas aj ty..../len ja som mala toho viac aj GASTRITIDU,AJ HELIKOBAKTERA SOM MALA...AJ DYSPLAZIU CRIEV...ATD.proste ja som mala toho velmi vela,teraz je to celkom ok,i ked nemozem este vyskakovat,lebo nic som nevyhrala...

ked ta rano bolieva zaludok,skus si uvarit caj HARMANCEKOVY-NA UKLUDNENIE ZALUDKA A BANAN ZJEST/ale aby bol dobre zrely,ked ma cierne bodky po sebe,vtedy je zrely...ale nesmie byt dnu cierny/
lebo ked nebude zrely banan,tak ta bude len tazit na zaludku...

[zruseny12]

no,tak kazdy ma asi svoje vyskusane veci...
PSYLLIUM PLUS...ak nechces nemusis kupovat,ale je dobra vec aj pre zdraveho cloveka,je to na precistenie criev a aj zaludka.../je to vlaknina,ktora zvacsi svoj objem a nasaje do seba vsetko- zbytky a aj na stolicu je dobra...a to PSYLLIUM PLUS je prave dobre aj koli tomu,ze je obohatene o PROBIOTIKA,OMEGA3MASTNE KYSELINY...atd./daj si do google psyllium plus-mozno sa ti tam nieco o tom ukaze a mozes si o tom aj precitat/
a tie TRAVIACE ENZYMY by si mal pouzivat...

Mariaj

HOUBAR,ja tiez mam zlc v zaludku,ale mne bolo povedane,ze tu vecicku medzi zaludkom a dvanastnikom mam pokazenu zo zapalu.

Zapaly som mala z nedostatku kyselin,/lebo kyselina nici bacily co zjes s potravou a ked nie je tak su zapaly/ ale liecili ma naopak,akoze mam vela.Potom som trvala na vysetreniach a ukazalo sa,ze nemam kyseliny nic.

Mne sa zda,ze RNG na to radil vlakniny enzymy a kyselinu,aby potrava nekvasila aj v crevach,aby nevytlacala nadutymi crevami tu zlc z dvanastnika do zaludka.

roman08

houbar ,ale na slovensku v lekarni to budes zhanat zbytocne oni ani nevadia co to je betain HCL a nezozenies tu ani kvalitne enzymy.chod na forum OTAZKY NA RNG tam sa dozvies o tychto produktoch viac len musis pozerat aj starsie prispevky.

houbar

tak to je paradox, pretoze cim neskor sa vecer najem tym je mi rano lepsie.. uz ked vecer zaspavam hladny tak uz vtedy mi je zle..

takze v lekarni budem pytat PROBIO FIX a BETAIN HCL (psyllum ako ste pisali je na creva co ja asi nepotrebujem alebo ano?)

[zruseny12]

BION3...obsahuje okrem probiotik aj vitaminy a mineraly
PROBIO FIX....su len PROBIOTIKA...
a BETAIN...to je traviaci enzym.../takze jasne,ze by ti mal pomoct...je to jeden z mnoha traviacich enzymov,lebo je ich viac.../
PSYLLUM PLUS...je na precistenie criev a vlaknina,ktora pomaha pri vela veciach,lebo obsahuje tie OMEGA3 MASTNE KYSELINY atd./ja som ju objavila este len teraz,predtym som pouzivala obycajne psyllium,ale toto PSYLLIUM PLUS je omnoho lepsie...

a boliet zaludok po noci,ta moze s toho,ze ti potrava kvasi a nerozlozi sa...
veceraj aspon 2hod.pred spankom a len take lahke jedla...
aby si nezatazil zaludok a potrava sa stacila rozlozit kym neides spat...
/ale moze to byt aj nieco ine,tazko takto radit/

houbar

velmi pekne dakujem vsetkym za rady,

takze zozeniem si tie PROBIOTIKA/PROBIO FIX,BION3, PSYLLIUM PLUS ako pisala mariaa a RNG pisal niekde ze taktiez pomaha i Betain HCL.. mam si to vsetko kupit alebo co je najlepsie? .. dam za to vsetko, ked neprejde tak pojdem i na tu akupunkturu...

a este jedna vec - co mi vobec sposobuje rano tie bolesti? vela kyseliny v zaludku alebo co?

Dakujem velmi pekne este raz!