Gastroenterologické vyšetrenie - kolonoskopia

Príspevok v téme: Gastroenterologické vyšetrenie - kolonoskopia
milaia

Dobrý deň.Za dva týždne mám ísť na kolonoskopiu.A ako inak riadne sa bojím.Už som o tom čo to čítala a dočítala som sa aj o možnosti anestézi ale mne tam ponúkli len možnosť injekcie.Ako to prebieha?je to veľmi bolestivé?alebo len nepríjemné?ako dlho to asi trvá?ako to prebieha?prosím kto má skúsenosti napíšte...veľký strach mám aj z tej očisty den pred tým..preháňadlo a 3 litre vody ved tam ani neprídem neviem si predstaviť tú cestu autobusom do nemocnice...

milaia

no celkom ste ma ukludnili, dakujem za odpovede a pokial budem mať doprovod určite si dám pre istotu pichnúť tú injekciu....dúfam že aspoň zistia z čoho mám stále bolesti ked už to musím podstúpiť...

funnyy

Takže ja mám za sebou toho dosť čo sa týka týchto vyšetrení. V prvom rade aspoň deň, dva pred \"vyčistením\" čiže užitím preháňadla odporúčam jesť ľahkú stravu, nie ťažké jedlá. To zatiaľ nikomu neublížilo. A mal Vám to povedať aj dr.
Preháňadlo si treba dať skôr, najlepšie poobede, okolo 14tej. Ja som raz dala o 16tej a veru, začalo účinkovať veľmi neskoro. Pretože treba počítať aj s tým, za koľko hodín začne účinkovať, podľa druhu. Piť tekutiny je dôležité. Hlavne ale netreba stresovať, lebo to je najhoršie čo môžete urobiť. A z čoho stresovať? Kvôli jednému vyšetreniu? A podania preháňadla? Prosím Vás.
A priebeh vyšetrenia...záleží na tom či máte problémy s črevom, resp. kvôli čomu tam idete, aký máte prah bolesti atď. Niekto vraví že to je pohoda, niekto pri tom kričí. Mňa to bolelo, ale mala som črevo v dezolátnom stave.
Ak chcete injekciu, treba sa dohodnúť s lekárom, skúste mu aj teraz skôr zavolať a spýtať sa ho, za to nič nedáte. Ale v takom prípade nechodťe bez doprovodu.
Hlavne fakt netreba stresovať, lebo psychika je hnusoba a bude Vás pomaly bolieť aj pohľad na vyšetrovací stôl skôr ako k niečomu dojde.

mhmm

ja nemam rada veci co oblbuju aj som potrebovala byt hned po vysetreni pri zmysloch a tak.
a s tym vracanim to je asi rarita, to asi preto ze ja musim jest pravidelne a kazdu chvilku daco a dlho som nejedla tak mi bolo zle-vlastne som ani nemala co vracat,len zlc,ale aspon som zabudla na strach pred vysetrenim.
fakt bola pre mna najhnusnejsia ta priprava,ale to robila asi aj moja psychika/tiez som sa velmi bala priebehu aj vysledku/-lebo inak je to ako obycajna hnacka s krcami v bruchu-teda aspon u mna
a po vysetreni uz bolo fajn :)
teda ked vsetko dobre dopadne,hned sa ti ulavi a kludne by som isla znova/pre istotu/ k tomu istemu lekarovi-lebo asi aj od toho dost zalezi

milaia

budú mi to robiť v Trenčíne v nemocnici...si ma celkom utešila a injakciu si prečo odmietla?nejaký konkrétny dôvod?toho vracania sa tiež dosť bojím sa desím tej prípravy už viac ako vyšetrenia....

mhmm

podla mna je najhoria ta priprava pred zakrokom-teda vycistenie creva s tym prehanadlom ale kazdy to znasa inak. mne bolo poriadne zle,aj som zvracala, takze samotny zakrok mi vzhladom ktomu az tak zle nepripadal. samozrejme zalezi aj od lekara a kde ti to robia. tebe to kde budu robit?
no a najdolezitejsi je jasne ze vysledok. pokial vsetko dobre dopadne, zabudnes aj bez injekciie,ktoru som mimochodom ja odmietla.
ale teraz uz vraj existuje aj tabletova mikrokamera co rano prehltnes a na dalsi den vylucis stolicou a preskuma cely traviaci trakt,len je to velmi drahe a platis sama a nerobia to vsade