rakovina semennikov

Príspevok v téme: rakovina semennikov
drobcek8

ahojte. vsetci tu pisu ake dolezite je ihned navstivit lekara pri akomkolvek podozreni ale... priatelovi som nasla pred 2 mesiacmi hrcku na semenniku. ma obrovsky strach z lekarov (nie to este urologov) a tak o nejakej navsteve lekara nemohla byt ani rec. teraz som ho uz presvedcila do takeho stadia, ze sam chce vediet co to je a chce ist k lekarovi, problem je v tom, ze v bystrickom ani zvolenskom okrese nie je ziadna urologicka ambulancia, ktora by ho bola ochotna vysetrit skor ako o 3 mesiace, pretoze vsade maju plno. a je im jedno ze mame velke podozrenie na rakovinu. uz sme z toho zufaly ze nas zo vsade vyhanaju, ked nie sme objednani. prosim vas ak mate s tymto nejake skusenosti poradte co mame robit.

drobcek8

no nie je to az take jednoduche. priatel pracuje v zahranici a tam si plati aj poistovnu cize prakticky lekar co mal niekedy tu na svk mu uz zrejme neplati. nejakeho lekara ma v zahranici, ale este u neho nikdy nebol, pretoze lekarsky slovnik moc neovlada. ale ma europsky zdravotny preukaz takze by ho mali osetrit aj tu. no a co sa tyka roosveltky, tak je to velka bieda, pretoze naozaj tam maju len jednu uro ambulanciu, kde nas tiez chceli zobrat az tak o vyse 3 mesiace.

Giuseppe

Zdravim, prvom rade treba navstivit praktickeho lekara, ktory vam da vymenny listok na odborne urologicke vysetrenie. Neviem odkial zo stredneho slovenska ste ale som presvadceny ze v bansko bystrickej roosweltovej nemocnici nemaju len jednu ambulanciu urologa pripadne, pripadne v martine. Osobne si myslim ze odporucanie a info by poskytok aj prakticky lekar. Hlavne na nic dlho necakajte lebo ak by sa jednalo o takuto vaznu dg. vo vcasnych stadiach je prave toto ochorenie velmi dobre liecitelne. Pripadne si pozrite stranku www.nebojtesa.sk, mam taky pocit ze tuto stanka pojednava o tomto ochoreni dost podrobne. Tak vela stastia