Krčové žily v mladom veku

Príspevok v téme: Krčové žily v mladom veku
zilka

ahoj.. mam taky problem, v nasej rodine je kopa dedicnych chorob, srdcove, cukrovka, atd., no mna momentalne trapia krcove zily. mam 21 rokov a zily mi na nohach presvitaju cez kozu.. moja mama ma tie prave (ohromne skarede a bolave) krcove zily, tie moje sa akurat zacinaju ukazovat..dokonca mi presvitaju aj na predlakti, a v oblasti hrudnika tiez..je to mozne, aby sa mi na prsiach objavili krcove zily? a co s tymi na nohach? je tu niekto, kto mi poradi, kedy sa to ma odstranit?hned ako presvitaju alebo az ked vyjdu uplne? dakujem..

sisinkaaaaa

ahojte mam taky problem,nejde o krcove zily, teda zatial, ale uz roky mam na nohe na jednom mieste take zilky neviem to vysvetlit no v poslednej dobe to miesto kde mam tie zilky hrozne boli, myslite, ze sa s toho mozu spravit krcove zily? resp.suseda mala take iste a sa jej spravili s toho, ale ide o tu bolest preco to boli?

mjannik

ak si chudá,tak máš iba vystúpene žiy,nie sú obrastené svalmi,tukmi a teda nejde o kŕčové žily,tie vznikajú vtedy,keď krv má málo hnacej energie a preto sa v určitých miestach hromadí a vytvára zväčšené a dokrútené cievy a tiež chýba energia na správnu činnosť chlopní ,ktoré bránia spätnému chodu krvi

Trieska

zilka a mas uz krcove zily ci zatial len tie metlicky? Tie metlicky sa daju odstranit v nejakych salonoch, je to ale dost drahe, robia to nejakym prudom ci co. Ja som na tom raz bola a niektore zilky mi zmizli, ine nie, no je treba tam dojst viac krat. Inak horuce kupele na to maju zly vplyv, treba sa im vyhybat.

RNG

Nanosy na cievach su typicky 80%stvrdnute(polymerizovane) nenasytene mastne kyseliny,
15% cholesterolov(tukovobielkovinne stuhnute latky, vytvorene z LDL cholesterolu oxidaciou) a
5% rozne usadene mineraly.
Nasytene tuky sa tam vobec nenachadzaju, lebo tie ani neoxiduju, ani sa nepolymerizuju(nemaju volne=nenasytene vazby)
Nenasytene oleje su vhodne pre telo len v prirodnej, tj tepelne a chemicky nezmenenej forme. To je v surovych jedlach, nie prilis zahriatych jedlach(var je OK) a v panenskych rastlinnych olejoch.
Hlieny(mukozy) sa v cievach nenachadzaju.
Dalsia mozna usadenina na cievach, hlavne pre stredoeuropanov je fibrin, ktory pokryva steny ciev a znemoznuje latkovu vymenu, najme prestup kyslika.

Usadeniny na cievach sa daju odstranit hlavne branim lecitinu, ktory emulzifikuje tukove a tukovobielkovinne nanosy, tiez chelaciou(ovocne a zeleninove kyseliny) ktore odstrania mineralove nanosy

Spruznovanie stien ciev sa da robit pomocou roznych antioxidantov, najma escinu, proantokyanidov zo semien, najma hroznovych, vinpocetinu, huperzinu, pycnogenolu, vitminu C a E a inych
tiez bioflavonidov ako rutin, hesperidin a mnozstva citrusovych bioflavonidov.

Fibrin sa da odstranit branim enzymu nattokinazy, ktory zaroven zrieduje krv a adstranuje krvne zrazeniny(trombusy)

Steny ciev sa daju udrzovat hladke(tj sa na nich nic nemoze usadzovat) ked si clovek udrzuje hladiny homocysteinu dostatocne nizko, co je ovela dolezitejsie, ako hladiny cholesterolov. Je to mozne pridanim vitaminov B-6, B-12 a kyseliny listovej, ktore su potrebne na neutralizaciu homocysteinu.

Cievy niekomu dedicne vystupuju na povrch, tam pomaha pouzivat kazdodenne stahujuce pancuchace, tak ako to robi moja zena s uspechom uz vyse 35 rokov. Jej sestry a matka mali v jej veku uz cierne nohy, zatial ona nema ziadne problemy, lebo to zastavila tymito stahujucimi pancuchacmi na radu jedneho mudreho stareho pana doktora, krajana a mojej mamy, ktora jej poradila vykladat si nohy hore kedykolvek ma moznost.

- mira

Krčové žily sa tvoria tak, že na steny ciev sa usadzujú lepkavé hlieny, tie potom tuhnú a kalcifikujú. Takéto cievy sú tvrdé krehké a nepružné. Pri nadmernom pití sladkých, aromatických a povzbudzujúcich nápojov ľahko prasknú.

Mala by si odstrániť z potravy nasýtené tuky, sladkosti, a zaradiť rôznezeleniny a obilné nerafinované jedlá, aby cievy s aprečistili a nadobudli pružnosť.