Zväčšené lymfatické uzliny

Príspevok v téme: Zväčšené lymfatické uzliny
Berusiatko

Mám opuchnutú uzlinu na pravej strane krku, má asi 3 - 4 cm, je to normálne??mala som streptokoka, ale už je vyliečený a uzliny sú stále také obrovské. Na krčnom si doktorka myslela že to mám z alergie, ale žiadnu alergiu nemám. Ale mám zpálený kĺb hornej čeluste, tiež na pravej strane, môžem mať tú uzlinu takú opuchnutú z toho?? Ďakujem

Vystrašená

Ahojte dievčatá, bola som na ORL, lekár mi prehmatal len krk, tam vraj nič nemám, ale pod usami a pod sankou mi nič neskusal nahmatať:( len mi vzal výtery.

Akosi sa mi ale zdá, že tá uzlina pod ľavým uchom ked si ju chytám tak pochvilke ako keby sa zatlačila do vnutra..neviem či to je normalne...a tie pod sankou sú makke ale akesi velke:(

Ešte by som sa chcela opýtať llek, že kde by som mohla požiadať o biopsiu a či mám na to vôbec nárok a koľko sa platí?

Ďakujem

vystrasená

Ďakujem, si milá:-))...Kiež by si tak mala pravdu:-))...

Osobne si začínam myslieť, že internet mi priťažuje situáciu, musím vysedávanie pri počítači a googlenie obmedziť:-)))

vystrasená

Ano, ano..ak sa skutočne ukáže, že tie uzliny nič neznamenajú, tak absolutne prestanem navštevovať takéto stránky a googli rôzne príznaky.

To mi myslím, pomôže.

Laurina22

Bola som u psychologa ano,ale len par krat.Mne skor pomozu priatelia ked vidia ze mam nabeh na uzkost lebo ma daco boli hned ma daju do laty:-)))

Skus a viac pozitivne naladit.

vystrasená

Bola si niekedy aj u psychologa napríklad?

U mna to trvá iba pár mesiacov, predtým som sa vôbec neslovala a cítila som sa skutočne lepšie. Začalo to ked ma v decembri rozbolel zub, celé sviatky a prázdniny som strávila pri pc čítaním o rôznych možných príčinách, až mi nakoniec po 2 týždnoch bolestí zub vytrhli, avšak rana ešte asi týžden hnisala, ostatné zuby ešte dlho boleli a rana sa zle hojila, tak som hľadala a čítala ďalej a našla som na jednej stranke, že nevýrazná bolesť zubov môže byť spôsobená ochoreniami lymfatických uzlín a nádormi. Tak som si prehmatala krk a našla uzliny. Neuveriteľne som sa zľakla a o dva dni som už sedela u doktora a začal sa už mesiac trvajúci kolotoč strachu.

Laurina22

U mna sa to zacalo v destve ale spustacom bol osteosarkom mojho byvaleho spoluziaka

Odvtedy sa bojim akejkolvek zmeny v mojom tele a akejkolvek bolesti,co je este aj podporene mojou psychikou-pri najmensej bolesti mam vyvolany uzkostny stav ktory bolest znacne podporuje

vystrasená

No ja keby som študovala medicínu, tak som už asi na nejakých liekoch z toho strachu z rôznych chorôb, teda zo strachu z rakoviny.

Ako dlho to už trvá a ako sa to u teba začalo?