vzdelanie

Príspevok v téme: vzdelanie
technécium

tu som sa rozhodol, po častých vašich otázkach, ozrejmiť svoju kvalifikáciu
určite mám ju aj ja
som plne kvalifikovaný bakalár hygieny, pred rokmi som úspešne promoval na univerzite, kde som študoval toaletné vedy... veľmi zaujímavé, napr. prvé záklopkové splachovanie vymyslel v 17 storočí joseph brehme, ktorého výpočty zakrivenia vývodného kolena sú dodnes neprekonané...

technécium

ty chceš schudnúť, takto drasticky, sú aj lepšie cesty...

no v prvom rade by sa tvoj príjem obmedzil len na kofeín, sacharidy, vodu a rôzne chemické prísady-tie E v kofole--myslím, že by si si narušila metabolizmus minerálov-drasticky, čo vedie ku kŕčom, psychickým problémom, nervozite a tomu všetkému, rozbilo by sa ti vnútorné pH žalúdka, následne iných tekutín, premnožili a naopak odumreli by niektoré druhy črevných baktérií, mozog by však bol rovnako dobre stále stimulovaný, lebo si berie živiny na úkor ostatných orgánov a tie potom pomaly odchádzajú a preto vzniká tá "eufória", a potom idú obličky, pečeň, srdce...lebo začnú fungovať krízové centrá mozgu na zabezpečenie teploty org.,dýchania, tvorby enzýmov, hormónov...rozvrat minerálov, vitamínov, vedie k nenapraviteľným poruchám org. aj zrak

takže nič príjemné povedal by som...

ShaulaThalit

opytam sa ta takto... co by sa stalo, ak by clovek pil dajme tomu niekolko dni len Kofolu, pripadne sem tam nejake jablko, ale to neberme do uvahy...

technécium

tak inak, predstav si telo ako dom, kde sú nerovnomerne hrubé steny, ak ich chceš zarovnať musíš mať mechanické nástroje a zručnosť a rozum, aby ti dom nespadol-kolaps organizmu

mechanické nástroje to sú tie stimulanty
zručnosť to sú enzýmy
a rozum to je riadenie na molekulovej úrovni, tie metabolity kam pôjdu, toxické látky, koľko kde zobrať, prečo, ako....to sú tie CC, ATP, glukóza, OF ako energia mozgu, teda šéfa...

technécium

energetická zásoba je v organizme je v tukoch a tú telo využíva ako poslednú, prednosť majú sacharidy, polysacharidy, estery, ketóny a rôzne makromolekulové zlúč., alkohol a pod a tie sú prednostne spracúvané
mozog funguje na čistú glukózu a všetky tieto látky sa rozkladajú na ňu, a iné "odpadné" metabolity, ktoré sa využívajú inde-kys. mliečna a spol, deje sa to buď za prísunu kyslíka-citrátový cyklus...alebo bez O2-anaeróbna fosforylácia...-tieto sú menej výkonné, univerzálny zdroj bunky je ATP, ale to je asi už hlbšie do biochémie a v podstate rôzne partie tela sa takto rôzne a nepriemerovo odbúravájú ak je prítomný stimulant-kofeín napr. atď, alebo org. hladuje, všetko to riadia enzýmy...

technécium

presne tak, ale nie je vhodný na okamžitý a rýchly výdaj energie...radšej pomalé chodenie a tak-menšia aktivita je lepšie

technécium

to je kofeín, uvoľnuje rýchlejšie energiu tukov a sacharidov z potravy cez pracujúci sval ako to dokáže samotná pečeň-stimulant
a je močopudný